Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2018, 14:40   #451
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał diaspora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie jestem zadowolony z tych lamp (wieczorem podczas deszczu strach jechać) Zastanawiam się nad zamontowaniem europejskich lamp soczewkowych lub dynamic led
Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja idę raczej w stronę soczewki EU
Soczewka EU nie świeci lepiej niż US

a co do spełniania norm, to do niedawna był przepis że reflektory o strumieniu świetlny ma wielkość poniżej 2000 lumenów nie muszą mieć spryskiwaczy i układu poziomowania (i wtedy pojawiły się 'eko' ksenony o mocy 25W)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 14:50   #452
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Dokładnie tak jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał 2000 lumenów a skoro Ford wkładał FDL do mondeo bez spryskiwaczy to znaczy że poziomowania też nie musi być zgodnie z przepisami .

Ostatnio edytowane przez komarkutno ; 08-01-2018 o 14:55
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 15:13   #453
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poniżej 2000 lumenów nie muszą mieć spryskiwaczy i układu poziomowania
Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poziomowania też nie musi być zgodnie z przepisami
Nie musi to posiadać automatycznego poziomowania, ale musi być poziomowanie ręczne jak w zwykłych reflektorach halogenowych.
Jak się załaduje bagażnik na maksa, to wiązka będzie pięknie oślepiać wszystkich, a to już bezpieczne nie jest.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 15:26   #454
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Też miałem ten dylemat czy zakładać FDL i po rozmowach z trzema diagnostami i policjantem z drogówki postanowiłem założyć LEDy w przepisach jest jasno napisane 2000 lumenów musi być automatyczne poziomowanie poniżej 2000lm nie musi , przepisy nic nie mówią o poziomowaniu recznym to jest tylko ułatwienie producentów samochodów jest wiele aut z halogenowymi lampami i nie mają nawet ręcznego poziomowania świateł. Ale kto wie co wymyślą urzędasy z UE zaraz się może okazać że to będzie nielegalne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 15:28   #455
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Boncio miałem na myśli automatyczne poziomowanie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 16:07   #456
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FDL i po rozmowach z trzema diagnostami i policjantem z drogówki postanowiłem założyć LEDy w przepisach jest jasno napisane 2000 lumenów musi być automatyczne poziomowanie poniżej 2000lm nie musi
Też wybrałem tą drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 16:10   #457
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Jeździłem na soczewkach i teraz mam FDL i różnica w oświetleniu drogi jest kolosalna oczywiście na korzyść LEDów jeden z najlepszych moich zakupów do mojego Fusiona
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 16:11   #458
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na soczewkach
jest mały dramat
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 19:03   #459
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

a próbowaliście np. soczewek z Osram Night Braker ?? Miałe te żarówy w MK4 i były rewelacyjne. Jedynie to szybciej się przepalały.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 19:14   #460
diaspora
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: Tarnów
Model: MONDEO/FUSION MK5
Silnik: ECOBOOST 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 47
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Komarkutno rozumiem ze masz FDLe statyczne, ustawione optymalnie do warunków drogowych. Powiem tak mam gościa dla którego ustawienie FDL nie ma problemu, zresztą mocno mnie namawiał na te światła (gość programował całe moje auto) Natomiast tak jak wspomniałem wcześniej chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo (lepsza widoczność) natomiast wygląd to drugorzędna sprawa. Chyba że ktoś ma patent na soczewki z odpowiednimi żarówkami które dają dobrą widoczność. Mam możliwość kupić lampy soczewkowe EU z auta które przejechało 15tys stan igła. Panowie radźcie bo chce zacząć kompletować ślepia do mojego auta. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez diaspora ; 08-01-2018 o 19:16
diaspora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , led , oświetlenie , reflektor



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.