Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2017, 19:48   #1
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Kilka dni temu w serwisie wymienili mi oprawki oświetlenia tablicy rejestracyjnej ( stare miały już wyrobione zatrzaski) i przy okazji zamontowali żarówki led.

Wszystko fajnie ale po deszczu zauważyłem że na obwodzie szybki są zaparowane tzn. lekko skrapla się woda. W starych oprawkach tego nie zauważyłem.
Czy woda może dostawać się z zewnątrz czy może teraz przy tak wilgotnej pogodzie po prostu w klapie bagażnika zbiera się wilgoć ? Czy to może być szkodliwe dla instalacji elektrycznej ?Proszę o poradę

maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 21:03   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Przelewa się przez blendę klapy (tę listwę, w której jest przycisk zamka i te lampki). Zna wada tego modelu. Najczęściej przestaje działać mikrostyk w tym przycisku. Dodatkowo, w tej listwie pękają mocowania.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 21:29   #3
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Pewno prędzej nie widziałeś zaparowanych oprawek bo od temperatury żarówek wszystko odparowało, a teraz jak wiadomo LED nie grzeją się i nie odparowuje
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 07:44   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Ta woda się tam nie skrapla. Ona się tamtędy przelewa.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 07:53   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Dopiero w mk3 fl się zorientowali, że plastikowa listwa jest niepotrzebna na klapie i można po prostu wytłoczyć blachę zamiast dodawać tam plastik. W fordzie naprawdę istotne rzeczy są wdrażane bardzo późno, bo duperele/zabawki mają priorytet.

:-(
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 20:26   #6
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Jak samochód postał dobę i nie padało to zaparowanie kloszy oświetlenia tablicy rejestracyjnej ustąpiło.
Może faktycznie wcześniej na to nie zwracałem uwagi i ten problem występował też w starych oprawkach. Chociaż przez tyle lat otwierania klapy bagażnika powinienem zobaczyć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie przypuszczałem że ta listwa ( blenda) nad tablicą rejestracyjną jest taka nieszczelna i woda się może dostawać do środka podczas deszczowych dni i mycia myjką.
Co do mikro styku klamki pokrywy bagażnika to majster wymieniał mi w tamtym roku na nowy bo stary już nie funkcjonował ale nie sygnalizował że stoi tam woda.
Czy lepiej otwór oprawki oświetlenia gdzie wchodzi żarówka dodatkowo uszczelnić silikonem?
Czy coś da jak zdemontuje się tapicerkę klapy bagażnika i od środka naokoło pokryje silikonem łączenie między pokrywą a tą blendą ?
Czy ten sam problem występuje w modelach mk2 przed liftingiem i po ( blendy się różnią )?
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 23:33   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Przed liftingiem i kombi są nieco mniej nieudane, bo najbardziej nieszczelna jest ta w hb po liftingu (z naklejonym, obłażącym emblematem - wydmuszką aluminiową). Porównaj, ana przykład z octavią mk2, to zobaczysz jak można poprawnie zaprojektować klapę i nie dokładać tam niepotrzebnych plastików. Mnie krzyk rozpaczy męczy na myśl, jak to jest w moim pojeździe spierdzielone.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 07:28   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Woda skrapla się w oprawkach tablicy rejestracyjnej

Na szczęście sam emblemat można było wymienić "za bezdurno" przy okazji akcji Forda - sam tak zrobiłem, mam nadzieję, że w nowym znaczku poprawili technologię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.