Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2017, 20:16   #381
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał m4gg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie gdzie mogę to zrobić? I co wnosi ta aktualizacja?
...
Jak nie znajdziesz sam bliżej, to w Warszawie i w Katowicach lub Krakowie.
A co wnosi - ogólną poprawę nastroju właściciela z uwagi na dużo nowszy soft...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i obsługę Sygic Car Navigation na platformie Apple na przykład...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 14:10   #382
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Wnosi tez błąd z głośnością po połączeniu z telefonem przez BT. Wsiadając do auta jak mamy po swojemu np na 30% głośność ustawioną, po połączeniu przez BT przełącza nam na maksymalną 100%, dzwoni głośno jak porąbany, po rozłączeniu tel już w takim ustawieniu zostaje i jak zapomnimy ściszyć, to zawał murowany po nadejściu połączenia np późnym wieczorem.

Dokładnie pamiętam, jak pod 2.2 było ok, bo jestem na to uczulony, mam poziom w iPhonie na 1/4 głośności ustawiony i teraz mam problem od tej aktualizacji, za każdym razem wysiadając z auta muszę wyjmować tel z kieszeni i ściszać. Może dojdziecie co jest grane, to kolejny problem niestety, tak samo jak ten Home Screen wracający zawsze, bez sensu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 14:35   #383
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba masz jeszcze wybór i Pana @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 15:34   #384
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał m4gg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga rzecz która mnie bardzo drażni to że jak podłącze telefon po kablu uruchomi się apple carplay z pozycji kierownicy nie widzę kontaktów na tym wyświetlaczu kolo zegarów. Po BT nie ma tego problemu. Te krzaczki mnie przerażają. :o
Ja mam na 3 różnych iPhonach SE, 7 i nowa 8 z różnym iOS 10.3.3, 11.0.2 i 11.1b2 dobrze, więc sugeruję, że to nie ma związku z Sync 2.2 i 3.0 tylko zegarami. Dobrze miałem na 2.2 i teraz przy 3.0 tez mam wszystko w PL na zegarach

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 18:44   #385
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Może nie o nawigacji ,ale o sync3.
Mam taki mały kłopot w google maps gdy telefon nie jest połączony kablem.
Brak jest dźwięku komunikatów z nawigacji w telefonie. W zasadzie to dźwięk się pojawia tylko wtedy gdy z kimś rozmawiam przez BT . Wtedy podczas rozmowy telefonicznej komunikaty są . W innym przypadku nie.
Gdy połączę telefon kablem komunikaty są w głośnikach.
Nie zależy mi na tym żeby był głos z google maps w głośnikach ,ale jego nie ma również w telefonie gdy jest połączony z BT. Miał ktoś coś takiego z Was?
Sprawdzałem ustawienia telefonu ,ale zbyt dużo jeśli chodzi o google maps nie ma.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 18:51   #386
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Mam tak samo jak Tyyyy.... mam tak saaaamooo jak Tyyy... :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 18:54   #387
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

uff ulżyło mi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli raczej to nie wina telefonu, mam P9 lite.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 18:56   #388
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Pewnie, jak sąsiadowi też zdechnie krowa, to od razu lepiej się robi. :-P
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 20:15   #389
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Dzięki za poszerzenie wiedzy.
No to ciąg dalszy. Będzie ciekawie także dla innych zainteresowanych...

W tamtej wymianie zdań z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisałem, że paru kolegów "kupiło" od Rosjan know-how o pin-oucie programowania ISP kości flash (eMMC) Sync3.
Jak widać na forum (poza "wypustem" kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) nie było śladu użycia nabytego know-how...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powód tego jest prozaiczny - "rosyjska" metoda programowania ISP Sync3 wymaga nadzwyczajnej zręczności w posługiwaniu się lutownicą.
Pisałem też wcześniej, że mam inne podejście do zdobywania wiedzy i preferuję samodzielne (zespołowe) zdobywanie wiedzy NASZYMI polskimi siłami... Nie to, że jestem nacjonalistą, raczej życie mnie nauczyło, że mamy jednych z lepszych specjalistów w świecie, tylko nie zawsze dajemy im się wykazać.

Po tym jak owi koledzy co to "od Rosjan pozyskują" swym nabytkiem wskazali, że rzecz jest wykonalna - uruchomiłem polski projekt opracowania metody programowania ISP Sync3. Miał on mieć jedną zasadniczą przewagę nad "rosyjskim" - miał działać bez użycia lutownicy! (czyli nadawać się do stosowania przeze mnie)...
Wielokrotnie pisałem, że preferuję pracę zespołową - w związku z tym o udział w projekcie "Sync3 przez ISP" poprosiłem kilku najlepszych kolegów w swoich dziedzinach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- identyfikacją pin-outu Sync3 przewidzianego do programowania ISP zajął się Tomek @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Zadanie zidentyfikowania wszystkich niezbędnych sygnałów zajęło mu dokładnie 1 dzień.
- dzięki temu, że zidentyfikowane piny ISP znajdowały się po jednej stronie płytki Sync3 sam wpadłem na pomysł użycia do programowania "głowicy ISP" dla Sync3.
- skonstruowania i wykonania takiej głowicy podjął się Sławek @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
- przy okazji Łukasz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wpadł na pomysł zastosowania w naszym rozwiązaniu "ramy, kowadełka, pozycjonera BDM"...

Dzięki pracy zespołowej uzyskaliśmy rozwiązanie absolutnie przełomowe:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyjęte rozwiązania pozwalają nam przygotować Sync3 do programowania w ISP w mniej niż 5 minut!

Sam odczyt ISP kości 32GB trwa ok. 40 minut, natomiast programowanie kości 32GB trwa zazwyczaj równo 3 godziny (choć czasem programowanie potrafi trwać tylko niecałą godzinę). Czasy wynikają z uwarunkowań układowych Sync3.

O programowaniu kości 32GB piszę nie bez powodu. Dzięki uzyskanym możliwościom jesteśmy w stanie do amerykańskiego Sync3 z navi (32GB) wgrać w pełni funkcjonalne oprogramowanie EU z navi bez lutowania kości flash!
Stwarza to zupełnie nową sytuację w zakresie "polonizowania" Sync3 z USA!

Aby samo rozwiązanie nie generowało nadmiernych problemów w użytkowaniu sporządziłem wsad oprogramowania navi EU mieszczący się na 32GB flash i dający możliwość wykonania update pakietów z USB! Oczywiście na takim wsadzie nie zaktualizuje się mapy i voice mapy z USB, ale to nie jest już jakiś dramatyczny brak - zważywszy na to, że i tak na razie nikt (zdaje się tylko poza mną...) tego nie umie robić... Oczywiście w przyszłości na takich systemach EU-32GB będę mapy aktualizował także przez ISP... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby nie było niejasności - wsad ten opatrzyłem swoją sygnaturą i jeśli stwierdzę w przyszłości posługiwanie się tym wsadem (lub kolejnymi) bez mojej aprobaty, to "nie będzie miło"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu trochę fotek:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zaręczam, że uważny obserwator dostrzeże, co tu nie pochodzi z kompletu fabrycznego (na 64GB flash...).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugi obszar nowych możliwości to aktualizacja map.
Zapraszam wszystkich (nie)szczęśliwych użytkowników mapy 4 14 do bezzwłocznego zaktualizowania do mapy 4 15.
Bez lutowania, bez czekania. Czas wykonania takiej aktualizacji to niecałe 3 godziny wszystkiego!

Oczywiście można poczekać na kolejną mapę - też będę to robił na takiej samej zasadzie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać parę ciekawych newsów da się przekazać pełnymi zdaniami a nie pisać, że "jeden kolega to..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-10-2017 o 22:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 20:41   #390
O-conek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-01-2017
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Możecie mi wytłumaczyć jak działa traffic w nawigacji sync 3? W stanach widziałem że jest specjalna aplikacja fordpass która aktualizuje traffic. Jak jest u nas?
O-conek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.