Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2017, 21:09   #1
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Silne wstrząsy i drgania przy wyłącznej klimatyzacji

Witam! Posiadam Forda Fusion z 2008 roku 1,4 benzyna. Na ostatniej wizycie u mechanika wymieniałem olej silnikowy + filtry do tego przegląd klimatyzacji, napełnienie czynnika oraz odgrzybienie. Dodam, że auto było u bardzo zaufanego mechanika, którym jest mój kumpel, ale klimę robił jego szef. Po wyjechaniu z warsztatu, na prostej drodze auto szarpnęło jakby zatrzymała go jakaś niewidzialna siła i do tego odgłos najechania na takie wypukłe linie bezpieczeństwa na autostradzie ( trrrrrrrr ). Tak się złożyło, że tego kolegę odbierałem z roboty i był mega zdziwiony tym hałasem. Z czasem odkryłem że owa sytuacja ma miejsce po włączeniu klimatyzacji. Powtarza się w odstępach około kilkuset metrów ( trrrrr + szarpanie ) i przez około 10 min. Potem ustaje. Ktoś miał podobną sytuację? Pomożecie? Pozdrawiam!

ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 08:50   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,671
Domyślnie Odp: Silne wstrząsy i drgania przy wyłącznej klimatyzacji

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto było u bardzo zaufanego mechanika, którym jest mój kumpel, ale klimę robił jego szef.
Z profilu widzę, żeś z Warszawy, więc jedź sobie do Solid Garage - Al. "Jerozolimskie 228. Sądzę, że wymyślą co jest nietegeś z klimą. (opinie o nich są w wątku warszawskim).

Ja obstawiam awarię sprzęgła kompresora, które chwilami się albo zaciera, albo blokuje.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 08:53   #3
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Silne wstrząsy i drgania przy wyłącznej klimatyzacji

Wielkie dzięki! Jak znajdę przyczynę dam znać co to było
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.