Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2017, 15:24   #1
peter2903
ford::beginner
 
Imię: P
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Drodzy Forumowicze,
Wybrałem się dzisiaj na hamownie i wynik mocno mnie rozczarował,
167 km - dużo poniżej oczekiwań, z 225 fabrycznych
Czy mógłbym prosić jakiegoś fachowca o interpretację załączonego wyniku?
Co na 1. rzut oka powiniennem sprawdzić - co może być potencjalnym winowajcą takiego stanu rzeczy?
Nie palą mi się lampki blędów, auto zbiera się przyzwoicie, turbina jeszcze pcha maszyne dość sprawnie. Wymieniałem ostatnio świece, nowy rozrząd,olej dopiero co był wymieniony. Auto ma na licznika ok. 200 000,kupiłem je w marcu.Jedyne co sie krzaczy to błąd katalizatora- wypada mi co kilkaset kilometrów i kasuje go Torque ( tylko taki błąd widziałem od kupna). Może to jest przyczyną takiego a nie innego pomiaru, aczkolwiek myślę, że to raczej inne kwestie.
Dodam, że pomiar robiłem w Wawie w "Kreatorze mocy", może wynik został zaniżony, tak się pocieszam.
Dzięki za podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170614_155947572.jpg (85.1 KB, 115 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez peter2903 ; 14-06-2017 o 15:28
peter2903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 18:38   #2
Karolsxp
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Elbląg
Model: Focus S mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

A Tylko jeden pomiar Ci robił? bo powinny być minimum 3. Ale fakt błędu kata może powodować takie a nie inne wyniki i lepiej się zająć tym. A pytanie czy czujesz jakieś takie zgniłe jaja coś podobnego bo przeważnie jak kat zawalony daje takie smrody. a jak cos to wywalaj go i wstaw dowpipe i będzie pan zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karolsxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 21:09   #3
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Brakuje mocy w górnej partii obrotów.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 09:21   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Czyli wyglądałoby na problemy z trzymaniem ciśnienia?
Co do zapachu "zgniłego jajka", takie coś wytwarza palone sprzęgło a nie katalizator.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 09:36   #5
peter2903
ford::beginner
 
Imię: P
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Nic takiego nie czuć, czasami jak dłużej postoi to może odrobinę czuć olej,spaliny. Błąd, który pojawia się do skasowania co 200-300 km to P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1) . Czy umierająca turbina może dawać objawy zapachu przypalonego oleju i marnego wkręcania na wyższe obroty?
peter2903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 10:37   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Jeśli po wejściu w moment obrotowy, obroty nie idą równo do końca, to może być to turbina. P0420 - świece zmieniałeś na poprawne?
Sensor/lambda przed katem czyszczona albo zmieniona?
O błędzie P0420 możesz na forum poczytać.

Jest to temat rzeka. Sam zakładałem temat, koledzy zakładali tematy o tym błędzie i zawsze jest to Bank1 Sensor1.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 21:14   #7
peter2903
ford::beginner
 
Imię: P
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli po wejściu w moment obrotowy, obroty nie idą równo do końca, to może być to turbina. P0420 - świece zmieniałeś na poprawne?
Sensor/lambda przed katem czyszczona albo zmieniona?
O błędzie P0420 możesz na forum poczytać.

Jest to temat rzeka. Sam zakładałem temat, koledzy zakładali tematy o tym błędzie i zawsze jest to Bank1 Sensor1.
Obroty idą dobrze,nie ma przerw, świece zamontowałem takie: BOSCH FR7NI33 ( polecone na forum fordtuning do ST-ka) . Czy ten błąd(nawet jak go nie ma-po skasowaniu) może powodować takie straty mocy? Generalnie co najlepiej zrobić z tym błędem - wymienić sondę lambda(wyczyścić), wymienić katalizator(wyczyścić) - bądź oba tematy na raz. Tudzież nie patyczkować się i wyciąć katalizator i zrobić emulator sondy ? Pewnie co człowiek/samochód/przypadek to opinia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peter2903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 15:22   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Jeśli masz pieniądze których nie jest szkoda, to warto spróbować z wymianą sensora, ale niestety za nic nie mogę zrozumieć jaki miałoby to związek z takim spadkiem mocy.

(a z pieniędzmi dlatego, że jeśli to kat, to kupowanie sensora mija się kompletnie z celem i będą to wyrzucone pieniądze)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 18:47   #9
marcin2105
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2015
Skąd: Jaszczew
Model: Focus Mk1/ Focus Mk3
Silnik: 1,8 TDCI/ 1,6 TDCI
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Ja bym ci radzil zajac sie katalizatorem poniewaz jak jak jest przytkany i ni wylatuja spaliny w calosci to komputer wedlug mnie ogranicza dawke paliwa. Ja tak mialem w fiescie. Auto zachowywalo sie jakby polowe mocy mialo mniej
marcin2105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 19:41   #10
peter2903
ford::beginner
 
Imię: P
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wynik z hamowni ST225- co wpływa na taki a nie inny rezultat

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz pieniądze których nie jest szkoda, to warto spróbować z wymianą sensora, ale niestety za nic nie mogę zrozumieć jaki miałoby to związek z takim spadkiem mocy.

(a z pieniędzmi dlatego, że jeśli to kat, to kupowanie sensora mija się kompletnie z celem i będą to wyrzucone pieniądze)
Czy poradzilibyście zakup zamiennika oryginału jak ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wprawdzie tam jest napisane,że to do Ford Focus ST 2.5i 12/2007 - 07/2011 a mój jest z 08/2017 produkcja, ale myślę,że powinien pasować? Ten producent z PL- ktoś kojarzy,może polecić?
Czy lepiej jakiś sportowy kat ? Ktoś może polecić firmę/ link do pasującego sportowego katalizatora do mojego Focusa?
Generalnie czy profilaktycznie warto wymienić również sondę lambda czy błąd P0420 po wymianie kata już nie będzie wyskakiwałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peter2903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.