Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2017, 12:02   #1
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Kupiłem ostatnio stację multimedialną dedykowaną do Forda i w zestawie z przejściówką do anteny radiowej jest przewód oznaczony jako +12V (fotka w załączeniu). Ponieważ to "chińszczyzna" to oczywiście szczegółowego schematu połączeń brak, choć podłączenie stacji pod instalację auta odbyło się bez problemu i wszystko działa. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - właśnie ten niebieski kabelek na fotce - do czego to może służyć?? Czy ta aluminiowa "tuba" to wzmacniacz sygnału?? Radio wyłapuje stacje radiowe nie gorzej niż to stare fabryczne radio Sony.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (80.1 KB, 175 wyświetleń)

Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 07:53   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - właśnie ten niebieski kabelek na fotce - do czego to może służyć??
do anteny wysuwanej elektrycznie?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 10:12   #3
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta aluminiowa "tuba" to wzmacniacz sygnału??
Separator fal radiowych
Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie ten niebieski kabelek na fotce - do czego to może służyć??
podłączasz go do + przy radiu (ja mam podpięty pod bezpiecznik gdzie jest prą po stacyjce) aby uruchomić "wzmacniacz" anteny fabrycznej, która znajduje się przy samej antenie (prawy tylny słupek)
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 10:57   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał jarek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Separator fal radiowych
Do czego to służy???
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 11:56   #5
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał jarek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Separator fal radiowych

podłączasz go do + przy radiu (ja mam podpięty pod bezpiecznik gdzie jest prą po stacyjce) aby uruchomić "wzmacniacz" anteny fabrycznej, która znajduje się przy samej antenie (prawy tylny słupek)
Hmm... to w końcu to separator czy wzmacniacz?? U mnie antena jest przy szybie przedniej na dachu...

Od sprzedawcy radia dostałem właśnie takie wyjaśnienie, cyt.: "Niektóre fordy posiadają antenę aktywną która potrzebuje zasilanie to na zdjęciu to separator antenowy po podłączeniu na niebieski kabel +12 po kluczyku powinien się załączyć".

Widział ktoś kiedyś antenę aktywną w Fordach?? W Focusach takiej chyba nie ma - jest tylko jeden przewód od anteny na dachu do radia, nie widziałem "po drodze" żadnych wzmacniaczy....
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 12:17   #6
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do czego to służy???
tak łopatologicznie jak chłopu na rowie
redukcja szumów jakie zbiera nasze radio
dodaje się go ponieważ jak mamy wzmacniacz anteny aby właśnie antena zbierała mniej szumów i poprawiała jakość
Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to w końcu to separator czy wzmacniacz??
Separator antenowy
Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Focusach takiej chyba nie ma - jest tylko jeden przewód od anteny na dachu do radia, nie widziałem "po drodze" żadnych wzmacniaczy....
w większości org. anten sam. wzmacniacz jest w stopce anteny
Ale jak masz Ty w fokusie to nie wiem może już ktoś coś zmieniał
W moim przypadku mam wzmacniacz na końcu anteny.
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 12:36   #7
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Właściwe podłączenie anteny radiowej do stacji multimedialnej

A mnie ciekawi inna rzecz - czy w przypadku gdy antena nie ma wzmacniacza, a pomimo to podłączy się ten kabelek to jest "cień" szansy, że poprawi się odbiór stacji radiowych?? A może odbiór się pogorszy wtedy?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.