Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2017, 19:28   #211
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał elbarto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktoś może potwierdzić że wymiana czujnika ciśnienia jest możliwa na nabitym układzie - czytaj jest zaworek?
Tak, potwierdzam. Można wymienić, gdy układ jest pełen.

Tapnięte rakietą śnieżną

Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 07:53   #212
Fanatyk19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

A ja mam pytanie, dziś jadąc rano autem mimo usatwionej wysokiej temperatury auto z wyłączoną klmią nie grzało, gdy włączyłem klimę to zaczęło dmuchać ciepłym, czy to normalne ? Zaznaczę, że silnik nagrzał się dość szybko, a ciepłe powietrze zaczęło dmuchać dopiero po ok. 20 km i tylko z włączoną A/C . Druga sprawa to klima jeśli chodzi o zimne powietrze działa ok , chodź raz na jakiś czas po prostu podczas działania i dmuchania zimnym powietzenm nagle zaczyna dmuchać ciepłym, wtedy muszę wyłączyć AC i ponownie włączyć i jest ok, nie zdarza się to zbyt często ale już parę razy tak. Test Klimatronica zrobię dziś.
Fanatyk19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 08:37   #213
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

to jescze dopytam - jak go odkręciliście?
jakąś żabą, bo dojście jest dość kiepskie z tego co widzę.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 20:20   #214
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał Fanatyk19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fanatyk19
A o jakim aucie piszesz? Takie historie z wariującym klimatronikiem były w m3.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 07:35   #215
Fanatyk19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o jakim aucie piszesz? Takie historie z wariującym klimatronikiem były w m3.
już zaktualizowałem swój profil, tak chodzi o MK3
Fanatyk19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 19:09   #216
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Witam.

Konkretny opis dla potomnych, co by zaoszczędzili czasu i nie marnowali go tak jak ja. Będzie długo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy:
- Klimatyzacja przestawała działać w różnych momentach. Raz działała przez godzinę, potem w ogóle sprężarka nie startowała przez kilka dni. Wydaje się, że problem był większy podczas temperatury > 21-22 st.
- wentylator chłodnicy startował zaraz po uruchomieniu silnika. Klimatyzacja oczywiście wyłączona, sprężarka wyłączona, temperatury nawet bardzo niskie. Po chwili wentylator się wyłączał, ale nie zawsze.
- włączenie klimatyzacji skutkowało włączeniem wentylatora na wysokie obroty, nawet, gdy sprężarka nie startowała. Wentylator nie wyłączał się albo wcale albo robił to bardzo rzadko po wyłączeniu klimatyzacji.
- pojawił się dosłownie kilka razy błąd:
Kod: P1463 - Czujnik ciśnienia A/C - niedostateczna zmiana ciśnienia
Uwaga! Ten błąd pojawiał się u mnie sporadycznie! Długi czas mimo nie działania klimatyzacji go nie było. Więc myślałem, że to jest związane np. z moim grzebaniem przy instalacji elektrycznej.
- odczyty ciśnienia forscanem nie wskazywały nic niepokojącego, to znaczy wszystko było niby w normie.

Działania:
- Sprawdziłem przewody opisane na forum: sterujące wentylatorami, sprężarką, przekaźnikiem Klimy.
- wyczyściłem chłodnice namaczając brud opryskiwaczem ciśnieniowym dość mocno, przedmuc***ąc sprężonym powietrzem i przedmuc***ąc wraz z wodą pistoletem do ropowania. warto nawet jak wszystko działa bo wypada sporo syfu.
- Jako człowiek mający do czynienia z różną elektroniką i techniką postanowiłem postukać w czujnik ciśnienia, który mi się mimo wszystko nie podobał. Przy kilkunastu odczytach forscanem zauważyłem jednak, że chwilami coś się działo dziwnego, jednak żadnej powtarzalności. Na logikę wnioskowałem też, że ta nadmiarowa praca wentylatora musi być powiązana z układem Klimy.
Wiadomo, jak coś Wiedziała, i nie wiadomo, dlaczego to trzeba stuknąć 
I odziwo po stuknięciu kilkukrotnym, wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko działało….. Przez jakiś czas poczym trzeba było znowu stuknąć • - stukałem rękojeścią multitoola).

Czujnik zamówiłem tu:

https: //ford.sklep.pl/product-pol-19244-czujnik-cisnienia-ukl-klimatyzacji-Ford-6F93-19D594-AA.html

Firmy termotec.
Wygląda jak oryginał, budowa, plastik, okucie metalowe, oglądałem na szybko, ale nie różnił się niczym przy błyskawicznych oględzinach od oryginału.

Montaż bezproblemowy. Trzeba mieć jedynie krótki klucz płaski. W instalacji tak jak koledzy pisali jest zawór, więc czynnik nie ucieka.

Wszystko się zmieniło. Wentylator nie włącza się sam bez powodu, startuje wraz z Klimą, ale nie na pełnych obrotach, Klima działa, wentylator po wyłączeniu Klimy chodzi na minimalne obroty a z czasem może i się wyłączy – niemiałem czasu czekać.

Dziękuję za pomoc i mam nadzieje że i ja pomogłem.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 17:57   #217
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Panowie czy to normalnie w MK4, że klimatyzacja chodzi "głośno" ?
Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem, ale ostatnio włączając klimę może nie dość głośno lecz słychać jak sprężarka zaczyna chodzić. Czy to normalne w MK4 czy mam się szykować na naprawę ?
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:25   #218
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

co to za dźwięk? buczenie, wycie? chrobotanie?
generalnie jak coś hałasuje, to warto jechać i to sprawdzić. czasami przycierająca sprężarka jest do odratowania po świeżej dawce oleju, czasami to tylko łożysko i wymiana, a może się okazać że to jescze coś innego sie odzywa np jakaś rolka jak dostanie obciazenie na pasku.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 08:06   #219
Fanatyk19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Może głupie pytanie ale to moje pierwsze auto z klimą i czy grzejecie samochód z włączoną klimą czy bez , czy to bez różnicy ? Muszę to jeszcze przetestować, ale mój Mondek słabo grzeje, rozgrzewa się dopiero może po 30 km, i grzeje tylko jeśli jadę autem jakąś większą prędkośćią, gdy będe jechać 10-40 km/h to leci wtedy letni powietrze mimo że temp jest ustawiona na maxa a silnik już jest mocno dogrzany, tak samo jest gdy stoję w miejscu. I kolejna rzecz, muszę wtedy włączyć nawiew na twarz, żeby poczuć to gorące powietrze bo inaczej tak jakby w ogóle nie grzało.
Fanatyk19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 17:17   #220
mario77_30
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-06-2017
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Witam wszystkich klubowiczów... Jak wszyscy na tym forum i ja mam problem z klimatyzacją w mondeo mk3 jest tam klimatronik. Otóż po załączeniu silnika i klimy chłodzi znakomicie ale przez 15 minut póżniej zaczyna grzać. Problem ustaje po ponownym załączeniu silnika i po 15 minutach znowu grzeje. Spotkał się już ktoś z takim zjawiskiem? Jak usunąć usterkę???
mario77_30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.