Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2017, 08:19   #11
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

To że ma rok 2001 to nie znaczy że ktoś nie zmienił licznika, bo np przebieg się nie podobał... Ja tez nie miałem błędów a kontrolka mrugała, spotkałem to już w kilku fokach.

J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 10:59   #12
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Najprawdopodobniej lampka świeci (bo jest jakiś problem z silnikiem), ale ze względu na zaśniedziałe styki w oprawce lampki, nie świeci światłem ciągłym tylko mruga. Generalnie należałoby wyjąć zegary i po kolei wyjmować żarówki czyścić ich styki, następnie wyczyścić styki oprawek i trochę podgiąć ich wąsy stykowe. To załatwi sprawę "dyskoteki" na wiele kolejnych lat...
Jestem tego pewny ponieważ jak pisałeś: "Wcześniej migała tylko jak silnik nie był włączony" Jak wiadomo część kontrolek zaświeca się przed uruchomieniem silnika.
Trzeba jeszcze ogarnąć czemu świeci się "check Engine" po uruchomieniu silnika. To już powinno wyjaśnić podpięcie pod kompa.

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 31-05-2017 o 11:10
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 19:03   #13
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Nie ma żadnego problemu z silnikiem, problem jest w liczniku.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 22:44   #14
krisus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: Focus Mk I
Silnik: 1388cc Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Podpiąłem jeszcze raz pod komputer i teraz wyświetla mi kod p0420 - niesprawny katalizator, jednak nie dzieje się to podczas każdej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Katalizator był niedawno wymieniany na nowy i wszystkie problemy, które uszkodziły stary też zostały zlikwidowane, więc jest raczej sprawny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 06:57   #15
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Więc, jednak jakiś błąd wyskakuje... jak pisałem wyżej wyczyść styki żarówki (albo wręcz wymień żarówkę) i obowiązkowo wyczyść styki oprawki. Kontrolka silnika zacznie Ci ładnie świecić, bez migania, dopóki nie wyeliminujesz błędu silnika.
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 21:21   #16
krisus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: Focus Mk I
Silnik: 1388cc Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Błąd pojawił się nieco później... Licznik już polutowany i błąd wykasowany. Na razie nic już nie miga (przejechane 200km) i żaden błąd się nie pojawia.
krisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 06:05   #17
woloo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Ciesz się że tak prosto się skończyło. W Vectrze C, jak są zimne luty przy kontrolce MIL, to druga kontrolka się świeci informując o błędzie z tą pierwszą. 😁

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
woloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 23:32   #18
krisus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: Focus Mk I
Silnik: 1388cc Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Moja radość była przedwczesna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kontrolka silnika znów zaczęła migać. Miga tylko gdy kluczyk jest przekręcony i przestaje migać chwilę po zapaleniu silnika. Zero błędów po podpięciu komputera.
krisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2017, 07:19   #19
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Czemu uparcie nie chcesz się zastosować do moich wskazówek? Niepotrzebnie się z tym męczysz. Jest to typowy objaw złego kontaktowania żarówki/oprawki. Jestem elektronikiem z 30 letnim doświadczeniem. Te liczniki są bardzo dobrze zbudowane i polutowane. Co prawda "nigdy nie mów nigdy", ale przelutowanie należy sobie zostawić na sam koniec a zacząć od rzeczy typowych. Twój samochód ma już 15 lat. Uwierz, dla elementów stykowych (zwłaszcza tych drobnych) jest to zabójczy kawał czasu. "Sorry, taki mamy klimat", który w każdym autku robi swoje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymień żarówkę, wyczyść styki wewnątrz oprawki oraz zewnętrzne "wąsy" stykowe. Podegnij je trochę, aby lepiej (mocniej) dociskały do ścieżki w płytce drukowanej (zrób to z wyczuciem, aby ich nie ułamać) i zapomnij o temacie...

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 07-06-2017 o 07:23
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2017, 19:52   #20
krisus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: Focus Mk I
Silnik: 1388cc Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca lampka silnika (MIL)

Odrzucam zły kontakt żarówki jako przyczynę migania z jednego powodu, a mianowicie ta kontrolka świeci tylko jak jest jakiś błąd. W przeciwnym wypadku nie ma prawa tam być prądu, więc nie ma takiej możliwości żeby świeciła. Poza tym, jakiś czas temu wszystkie żaróweczki były wymienione na LEDy.
krisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka silnika , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.