Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2017, 19:10   #1
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie sprzęgło kompresora

po kilku godzinach walki z klimatyzacją(sprawdzanie czy przewody elektryczne nie uszkodzone ) wygląda na to że winne jest sprzęgło kompresora ,próbowałem na wyjętym przekażniku zewrzeć styki ale nic to nie dało,wpiąłem się w przewody do tej cewki i wygląda na to że obwód jest otwarty ,czyli cewka spalona,czy warto kupić samą cewkę czy lepiej całe sprzęgło ?czy wymiana jest możliwa we własnym zakresie ,czy to problematyczna czynność ?

malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 20:23   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Jak jest spalony elektromagness, to po co kupować sprzęgło.

Idąc tym rozumowaniem, to może elektromagnes i sprzęgło, a może cały kompresor

Wymiana nie jest to trudna operacja, nie trzeba zdejmować sprężarki, tylko pasek wielorowkowy, i jest dostep do koła pasowego..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 21:45   #3
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest spalony elektromagness, to po co kupować sprzęgło.

Idąc tym rozumowaniem, to może elektromagnes i sprzęgło, a może cały kompresor

Wymiana nie jest to trudna operacja, nie trzeba zdejmować sprężarki, tylko pasek wielorowkowy, i jest dostep do koła pasowego..
różnica w cenie to około 150 zł to może lepiej kompletne sprzęgło jak ma za jakiś czas znowu coś w tym elemencie nawalić ?
dostęp do kompresora to raczej porażka,może ktoś to robił i jest jakiś opis jak to zrobić najłatwiej ?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 05:58   #4
woloo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Robiłem to ostatnio, ale w warsztacie. Najdłużej trwała wymiana czynnika (przy okazji). Dostęp do sprężarki nie jest taki zły. Nie trzeba nic wykręcić. Sprzęgło jest mocowane jedną nakrętki na ośce. Wymiana pewnie z godzinę do dwóch, pod warunkiem, że masz dostęp od spodu.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
woloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 09:30   #5
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Cytat:
Napisał woloo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłem to ostatnio, ale w warsztacie. Najdłużej trwała wymiana czynnika (przy okazji). Dostęp do sprężarki nie jest taki zły. Nie trzeba nic wykręcić. Sprzęgło jest mocowane jedną nakrętki na ośce. Wymiana pewnie z godzinę do dwóch, pod warunkiem, że masz dostęp od spodu.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
jak nie działa sprzęgło kompresora to po wciśnięciu AC w aucie powinien pykać przekażnik R3 czy w tej chwili cały układ będzie martwy?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 17:31   #6
woloo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Cytat:
Napisał malatxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak nie działa sprzęgło kompresora to po wciśnięciu AC w aucie powinien pykać przekażnik R3 czy w tej chwili cały układ będzie martwy?
Jak padło sprzęgło albo cewka, to przekaźnik będzie działał. Ale najlepiej to sprawdzić podając napięcie bezpośrednio na cewkę.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
woloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 18:51   #7
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Cytat:
Napisał woloo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak padło sprzęgło albo cewka, to przekaźnik będzie działał. Ale najlepiej to sprawdzić podając napięcie bezpośrednio na cewkę.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
cewka na pewno nie działa ,nie ma przejścia jak sprawdzałem miernikiem i dla pewności podałem 12 V ,żadnych odgłosów elektromagnesu.

Bump:
Cytat:
Napisał woloo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak padło sprzęgło albo cewka, to przekaźnik będzie działał. Ale najlepiej to sprawdzić podając napięcie bezpośrednio na cewkę.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka
przed chwilą sprawdziłem miernikiem i przy odpalonym silniku i wciśnięciu klawisza AC na stykach przekażnika nie pojawia się napięcie,ręce już mi opadają ,po nabiciu klima działała kilka dni bo okazało się że osuszacz ma dziurę tam gdzie nit ,wymieniłem chłodnicę z osuszaczem i teraz wszystko się psuje ,nie wiem co już robić ?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 21:33   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Naprawiac dalej, do skutku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:10   #9
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawiac dalej, do skutku.
jak sprawdzić czy po wciśnięciu AC wychodzi sygnał włączenia klimatyzacji ?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 04:46   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sprzęgło kompresora

Jeżeli pisałeś, że sprawdzałeś elektromagnes, to jak ma reszta działać ??
Wymień elektromagnes, i wszystko będzie działać.

Wzelkie próby samodzielnej naprawy przy automatyce klimatyzacji kończą się większą awaria odczuwalna dla portfela.


Jak podałeś plus na cewkę elektromagnesu, i sprzęgiełko nie startuje, to jest spalony elektromagnes. Tylko jego wymiana przywróci życie klimy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.