Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2017, 08:04   #11
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

Cytat:
Napisał marpo321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie śmiej się. To ważne przecież co w tych papierach masz.

Bo teraz pytanie, gdybym chciał kiedyś dokupić i zamontować 3ci rząd siedzeń, a nie zmienię zapisu w dowodzie, to policjant w toku kontroli może się przyczepić, że pojazd użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem?

m
dokładnie, zabiera dowod rejestracyjny i Ty sobie zrobisz badania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 09:59   #12
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

Tylko z moczem na badania idź wcześnie rano bo potem są kolejki duże .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 14:43   #13
Przemek K.
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 08-05-2017
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

U mnie sytuacja podobna.
Auto świeżo sprowadzone z DE. Fizycznie posiada 5 miejsc, w niemieckim dowodzie 7, tłumaczenie na 7 i przegląd na 7 miejsc.
Przemek K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 07:50   #14
djzygiel
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-05-2015
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

Witam
Z tymi miejscami jest tak że auto zostało wyprodukowane i homologowane na 7 miejsc i tak wstawiają w dowodzie mimo że nie ma tych dwóch w bagażniku. Miałem problem gdy rejestrowałem swojego S-maxa. Diagnosta w badaniu tech. wstawił stan faktyczny zastany na dzień dzisiejszy czyli 5 foteli, natomiast w wydziale komunikacji doczepili się różnicy między wpisem w niemieckim dowodzie a tym co jest w badaniu tech. Diagnosta nie chciał zmienić wpisu gdyż byłoby to poświadczenie nie prawdy a wydział komunikacji nie chciał zarejestrować auta ponieważ są różnice w dokumentach... Nie będę pisał absurdów jakie wygadywała Pani w wydziale komunikacji. Znalazłem diagnostę który właśnie wytłumaczył mi że auto jest homologowane na 7 miejsc i nie widzi problemu żeby tyle wpisać w badaniu tech.
Pozdrawiam
djzygiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 08:26   #15
miki818
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Skąd: Mikołów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

Też się bałem rejestracji bo auto z Belgi i w papierach 7 miejsc a stan faktyczny 5 miejsc. Diagnosta nawet nie zaglądał do środka, przepisał 7 miejsc i tak zostało. Jak się okazuje bardzo dobrze bo przy dołożeniu trzeciego rzędu nie będzie problemu z papierami i dodatkowymi przeglądami. Już szukam foteli w cacy stanie ale nie jest to takie proste :/
miki818 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 08:53   #16
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Macie rejestrację na 5 czy na 7 miejsc?

Niestety ale polskie przepisy są chore w niektórych aspaktach, takich jak ilość miejsc w homologacji a stan faktyczny, czy data produkcji, która we wszystkich unijnych krajach jest określana jako data pierwszej rejestracji, a u nas jako data zjechania z taśmy w fabryce.
Wracając do wpisu o ilości miejsc, to też radzę znaleźć normalnego diagnoste, który wpisze to co jest przewidziane przez producenta w homologacji. Miałem jednego upartego, który wpis o 5 szt musiał później uzupełniać dokumentacją fotograficzną dla Wydziału Komunikacji, potwierdzającą rzekome wymontowanie dwóch foteli.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.