Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2017, 19:52   #11
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tamtym temacie jest podane kilka miejsc gdzie był montowany , jak nie znalazłeś to ktoś gdzieś kiedyś go ulokował gdzie indziej i skąd ktoś na forum ma wiedzieć ?

I skoro mechanik zna się na rzeczy i nie znalazł to kto inny znajdzie?
I chamsko się odzywasz , nie licz na walące się odpowiedzi z prawej i lewej
Nie chciałem nikogo obrazić, faktycznie może przemawiać przeze mnie irytacja. Wynika ona z tego ponieważ wszyscy piszą, że jest tu i tu, a ja za cholerę nie mogę go znaleźć, a spędziłem już dobre 2-3 godziny w tych rejonach. Jedyne co mi się udało ustalić to, to, że czujnik jest od strony kierowcy gdzieś na dole bo kiedy nalałem w te rejony ciepłej wody (miejscowo i wiem, że nie powinno lać się wody do komory silnika) to temperatura podskoczyła
Dlatego pytanie jest do osób, które dokonywały wymiany lub demontażu tego czujnika i np. mogłyby mi napisać czynności, co robili czy np. Odkręcili lampę od strony kierowcy, lub też musieli odkręcić nadkole lub np. odkręcić górne osłony od grilla.

Lub też może ktoś wie, gdzie był przekładany czujnik w ramach akcji serwisowej.

Każda porada będzie szalenie pomocna.

Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 20:56   #12
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

To musisz cierpliwie czekać , aż ktoś przeczyta kto go wymieniał. Podpowiem jeszcze , że gdybyś napisał gdzie sprawdzałeś z tych polecanych miejsc to prędzej ktoś napisze , bo raczej nie będzie chciało się nikomu czytać tamtego drugiego wątku i nikt nie wie gdie już sprawdzałeś . A nawet ten sam rocznik u kogoś innego może mieć w innym miejscu czujnik , jak już wiesz były akcje serwisoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 21:32   #13
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

No tak właśnie czuję, że zostane sam na placu boju. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na ten moment spenetrowałem wszystko po wyjęciu lewego przedniego reflektora, gdzie mogłoby być dojście od góry oraz spojrzałem za kratki tam gdzie teoretycznie powinien być.
Znalazłem jeszcze jeden temat na forum, gdzie jest dokładnie opisane miejsce [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"Znalazłem i macie rację jest zaraz pod nadkolem koło belki z prawej strony stojąc przed samochodem"
"po lewej stronie w rogu dolnej kraty,"
Jutro zdejmę tą osłonę pod chłodnicami od dołu zderzaka, może coś się uda zobaczyć. Jak znajdę to na pewno się pochwalę gdzie był dokładnie i jak się do niego dobrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 07:38   #14
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Udało się odnaleźć dziada. No więc niestety w moim przypadku absolutnie nie był nigdzie po stronie kierowcy. Ewidentnie samochód przeszedł akcję serwisową i czujnik był przed skraplaczem klimy pod tą plastikową atrapą nad chłodnicami (Fajnie, że do tego czasu zdjąłem całą dolną osłonę chłodnicy i nadkole kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dla Formuowiczów, którzy staną przed podobnym zadaniem, poniżej zdjęcia umiejscowienia czujnika w moim egemplarzu.
http://www.jbsport.com.pl/allegro_jb/Ford cz/f1.jpg
http://www.jbsport.com.pl/allegro_jb/Ford cz/f2.jpg

Tak wygląda sam czujnik:
http://www.jbsport.com.pl/allegro_jb/Ford cz/f3.jpg
Te popękania chyba mogą powodować błędne wskazania?

Niestety napotkałem kolejną, dość prozaiczną przeszkodę. Mianowicie za cholerę nie mogę wypiąć wtyczki od czujnika (tej szarej). Czy ktoś miał podobny problem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, że jest tam jeden ząbek, który trzeba wcisnąć, ale za cholerę nie wychodzi, siedzi jak zespawane... Szybciej popęka plastik na kostce niż to wyjdzie... Miał ktoś tak? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 11:31   #15
Krzy_Ku
ford::average
 
Avatar Krzy_Ku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Smax
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2011
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Psiuknij czymś. Opukaj z wyczuciem. Wd40? Ja mam taki szuwaks do potencjometrow. Cleanser PR jak własnie sprawdziłem. Napewno poprawił by kontakt elektryczy jak już rozepniesz ale jest to oleiste wiec pewnie i pomogloby rozruszać.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Krzy_Ku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2017, 09:11   #16
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Czujnik oczyściłem, zalepiłem pęknięcia klejem z pistoletu działa lepiej, ale nie idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najważniejsze, że już nie wskazuje -10C przy +5C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugi zamówiony i jak dotrze to wymiana. Raz jeszcze dzięki za pomoc! Pozdrawiam
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 18:49   #17
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Czujnik wymieniony, ten wskazuje dobrze temperaturę, ale... Ale właśnie, bardzo szybko się nagrzewa przy wszelkich postojach czy jeździe po mieście. Na trasie pokazuje 22 C a w mieście nagle rośnie do 25-76 C (co chwila światła, stanie itd.). Teraz pytanie, podejrzewam, że jest to spowodowane umiejscowieniem czujnika. Skoro jest niedaleko chłodnicy to szybko łapie od niej i od silnika ciepło, podczas jazdy powietrze go chłodzi i jest OK.
Czy, któryś z szanownych kolegów zmieniał miejsce tego czujnika, tak, że nie wskazuje mu aż takich różnic między miastem a trasą? Czy u Was też to tak wygląda?
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 20:04   #18
Krzy_Ku
ford::average
 
Avatar Krzy_Ku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Smax
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2011
Postów: 142
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

W sumie dość naturale że jak ma 15 cm do gorącej chlodnicy to łapie troche ciepła. Może jest szansa go jakoś inaczej obrócić? Ew do pobawienia sie z jakimś ekranem izolujacym go od promieniowania poczerwonego. Może kawałek blaszki od strony chłodnicy by poprawił sytuację?
W moim maxiu chyba znależli konstruktorzy lepsze miejsce bo tych różnic specjalnie nie widać. Ciekawe gdzie wykombinowali;-)

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Krzy_Ku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 20:42   #19
gruber000
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 TDCi 103KW
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

U mnie jest chyba w oryginalnym miejscu, za dolnym grillem po stronie kierowcy. Różnic między trasą a miastem nie mam praktycznie wcale.
__________________
gruber000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 21:21   #20
Michal_NDZ
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6. Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gdzie dokładnie jest czujnik zewnętrzny temperatury

Cytat:
Napisał gruber000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest chyba w oryginalnym miejscu, za dolnym grillem po stronie kierowcy. Różnic między trasą a miastem nie mam praktycznie wcale.
A czy widać twój czujnik od przodu samochodu - stojąc przed nim? czy jest do belki dolnej przyczepiony za osłonkami?

U mnie wskazania są OK. do czasu, aż się silnik dobrze nie nagrzeje, potem zaczynają się cyrki - postoję na dwóch zmianach świateł rośnie o 3 stopnie, przejadę 2km po prostej, spada o 2 stopnie i tak sobie skacze góra-dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Swoją drogą nie wiem jak jakiś inżynier mógł wpaść na to aby zamontować czujnik temperatury przy tak potężnym źródle ciepła jakim jest chłodnica w samochodzie... Fakt, że między czujnikiem a chłodnicą jest skraplacz klimy ale to i tak...
Michal_NDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.