Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2017, 18:25   #31
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,637
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Było na forum - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], tam masz dokładnie opisane co i jak zrobić tylko że masz łatwiej bo masz 1.6 benzynę więc nie masz intercoolera (tamten opis jest z diesla). Jak masz w miarę zgrabne ręce dasz radę lekko. Śruby odkręcasz z góry. A i w opisie masz błąd Focus mk2 rocznik 2003?

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 13:15   #32
maciejap
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2014
Model: Focus MK1 LIFT
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Przepraszam że odkopuję temat, ale czy ktoś mi może powiedzieć, w którą stronę montowany jest czujnik zderzeniowy przedni na wzmocnieniu górnym?
Problem jest taki, że auto miało wymieniany pas przedni, a pożal się boże "mechanik" WYRZUCIŁ mi czujnik (wolną wtyczkę podpiął pod gniazdo zamka maski) i nie dość że muszę kupić nowy, to jeszcze aktualne wzmocnienie nie ma żadnych otworów montażowych pod niego.

Pozdrawiam i dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciej
maciejap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 22:35   #33
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Kontrolka od poduszek się świeci??
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 23:04   #34
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,637
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Czujnik jest od spodu pod belką, kierunek nie ma znaczenia, śruby wkręca się od góry. Mechanik o którym mówisz wsadził Ci po prostu wzmocnienie z focusa przedliftowego w którym nie było tego czujnika na pasie przednim, stąd brak otworów na montaż - możesz to rozwiercić po wcześniejszym zmierzeniu rozstawu otworów w czujniku.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 23:06   #35
maciejap
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2014
Model: Focus MK1 LIFT
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Oczywiście że tak, i "wymiguje" błąd 42, co jest normalne bez przedniego czujnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że czujnik jeszcze do mnie nie dotarł (przypuszczalnie przyjdzie po świętach), a moje pytanie jest zapobiegawcze. Może kolega wie czy czujnik ten mierzy przyśpieszenie tylko w jednej osi, bo przypuszczam że wartość zwracana przez czujnik nie jest modułem z przyśpieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, ale czy na pewno jest to bez znaczenia??

Albo trafiłem, albo faktycznie nie ma to znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku, skierowałem czujnik etykietką do góry, a złączem w prawą stronę (patrząc "zza kierownicy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Mam nadzieję że nie będzie potrzeby sprawdzać działania czujnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz jeszcze dziękuję za poświęcony czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciejap ; 29-04-2017 o 21:14 Powód: Potwierdzenie przekazanych informacji. Ograniczenie liczby postów.
maciejap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 20:31   #36
msati
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Witam potrzebuję kupić taki czujnik przedni, focus 1,8 tdci 2003 r
msati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 22:43   #37
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Cytat:
Napisał msati Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam potrzebuję kupić taki czujnik przedni, focus 1,8 tdci 2003 r
Jutro zobaczę czy jeszcze mam taki, w razie czego odezwij się na pw.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 10:20   #38
peka
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Borkowo
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Witam
W mojej foczce również padł czujnik (błąd 4-2). Pomyślałem, że przeczyszczenie coś da, niestety. Po wykręceniu spisałem numer 2M5T-14B006-AD. Mam pytanie, czy końcowe oznaczenie (w moim przypadku AD) ma jakieś znaczenie? Na allegro widziałem przednie czujniki z oznaczeniem 2M5T-14B006-AE / AB / AC.
Druga sprawa, czy czujnik może uszkodzić się od zamykania maski? Kontrolka zapaliła się u mnie po odebraniu od mechanika, który umywa ręce.
peka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 10:34   #39
piotrok
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-04-2017
Skąd: Zabrze
Model: Focus 1,8
Silnik: benzyna/LPG
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Od zamknięcia klapy nie ma możliwości - nie ten kierunek może uszkodził kabel lub wtyczkę?
piotrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 11:07   #40
peka
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Borkowo
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik zderzeniowy

Przewód raczej cały, był wpięty i przyczepiony do blaszki montażowej. Wygląda na to, że po prostu zbieg okoliczności i padł. Chyba, że jest jeszcze jakiś bezpiecznik, który należy sprawdzić? Dodam, że okolice czujnika są skorodowane łącznie ze śrubkami, może woda się przez lata dostawała i doprowadziła do uszkodzenia? Piny były z nalotem zielonym więc oczyściłem razem ze stykami w we wtyczce ale po zamontowaniu czujnika nadal miga żółta kontrolka 4-2.
peka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.