Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2017, 07:38   #6331
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ja też I ja też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będziemy mogli się kiedyś dogadać na grupową wymianę dwumasy tak jak grupowo robią chipa u Heco
Eee już bez przesady. Jest powyżej 1500obr./min także dwumas nie powinien aż tak dostawać po tyłku. Poza tym jadę wspomnianymi prędkościami na wspomnianych biegach tylko i wyłącznie jeśli jadę płynnie bez górek i zakrętów. W innych przypadkach dociągam dodatkowo do 10km/h więcej.

__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 08:12   #6332
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Pisałem mu wcześniej o tym ale jakos nikt nie podzielił sie specjalnie.
Napiszcie coś o swoich odczuciach co do zmiany biegu z 1 na 2 szczególnie gdy zjeżdżamy z głównej na boczna gdzie kont zjazdu 90stopni, zawsze mam z tym problem i na czucie to powinienem zmienić na 1bieg, jakos bardzo dziwnie wyglada jazda na 2biegu po zmianie z 1go.
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 09:11   #6333
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eee już bez przesady. Jest powyżej 1500obr./min także dwumas nie powinien aż tak dostawać po tyłku. Poza tym jadę wspomnianymi prędkościami na wspomnianych biegach tylko i wyłącznie jeśli jadę płynnie bez górek i zakrętów. W innych przypadkach dociągam dodatkowo do 10km/h więcej.
Nie no, jasne, nie to miałem na myśli. Mając na uwadze, jak projektuje się teraz części, to spodziewam się, ży przy podobnym sposobie uzytkowania auta poszczególne podzespołu u nas będą wysiadać w tym samym momencie i mozemy zrobić akcję grupowej wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem mu wcześniej o tym ale jakos nikt nie podzielił sie specjalnie.
Napiszcie coś o swoich odczuciach co do zmiany biegu z 1 na 2 szczególnie gdy zjeżdżamy z głównej na boczna gdzie kont zjazdu 90stopni, zawsze mam z tym problem i na czucie to powinienem zmienić na 1bieg, jakos bardzo dziwnie wyglada jazda na 2biegu po zmianie z 1go.
Podzielam obserwację, czasami trzeba wrzucić jedynkę przy toczącym się aucie w skręcie, gdyż dwójka jest ewidetnie przeciążona (masa auta jest jednak spora, a turbina tak nisko nie kręci). Auto mi nie gaśnie, na wyczucie wrzucam odpowiedni owcześniej jedynkę. W poprzednim dieslu VAGa dwójka pozwalała na znacznie mniejsze prędkści ale też masa auta była kilkaset kilo mniejsza przy 2.0 litrowym silniku (przy niskich obrotach, turbina nie działa i liczy się jedynie objętość silnika). Moim zdaniem wynika to z długiego zestopniowania drugiego biegu (podobnie jak czwrtego). Jedynka i trójka są krótkie i dlatego wymagają wkręcania do min 2000-2500 obr aby nie powstawała dziura w napędzie po wrzuceniu dwójki i czwórki. Najbardziej jest to odczuwalne dla dwójki gdyż auto nie ma pędu. Zaleta? Na trójce mozna pociągnąć grubo ponad 100 km/h co nie zdarza się często w dieslach. Dlatego na 1 i 2 biegu zawsze zostajesz za autami ruszającymi ze świateł, a od trzeciego biegu jest zdecydowany odjazd stawki (przynajmniej w wersji 180 KM)

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 29-04-2017 o 09:20
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 09:58   #6334
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem mu wcześniej o tym ale jakos nikt nie podzielił sie specjalnie.
Napiszcie coś o swoich odczuciach co do zmiany biegu z 1 na 2 szczególnie gdy zjeżdżamy z głównej na boczna gdzie kont zjazdu 90stopni, zawsze mam z tym problem i na czucie to powinienem zmienić na 1bieg, jakos bardzo dziwnie wyglada jazda na 2biegu po zmianie z 1go.
Ja mam takie samo wrażenie w Foce 1.5 Ecoboost, w Toyocie na 2. biegu mogłem jechać ze znacznie niższą prędkością, a w Foce nawet mi już raz zgasł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z drugiej strony jedynka jakoś dziwnie przyśpiesza, tak jakby ją coś dławiło powyżej 3k RPM. Pewnie ma z tym coś wspólnego fakt, że faktycznie na 2. biegu to można w zasadzie do 100km/h wykręcić.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 10:32   #6335
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

CZasami pomaga bardzo delikatne załączanie sprżegła z leciutkim gazem - wtedy skrzynia nie zaprotestuje, ale dwumas i sprżegło trochę dostaną - więc do stosowania w sytuacjach wyjątkowych a nie regularnie. Każda mała benzyna tak ma, miałem okazję jeździc Superbem z 1.4 TSI. Auto nie chce wyjechać z zakrętu. Silnik nie protestuje tak jak w dieslu, bo przełożenia w benzynie są mniejsze jak w dieslu, który wymaga osiągnięcia tej samej prędkości max z mocy przy jednak 30-40% niższych obrotach. Ale dziura jest poważna. Całość odbywa się poniżej 1500 obr /min kiedy turbina i moment katalogowy nic nie dają, liczy się tylko pojemność silnika. Pewnym rozwiązaniem moze być dodatkowy kompresor lub turbina - dodają więcej dołu tak od 1200 obr / min. Po prostu tak jest jak się ma 1 litr silnika na 800-900 kg pojazdu. To wskaźnik jak w maluchu 126p. Tyle ze maluch 126 p miał o połowę niższą prędkość maksymalną. dwa razy większe przełożenia i na dwójce ruszał bez bólu. Jeździłem Felicją 1.6 i tam często zapominałem zmienić trójkę na jedynkę na światłąch. Nigdy mi nie zgasł silnik ruszając z trójki. Ale tam 1 litr silnika przypadał na 500 kg auta

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 29-04-2017 o 10:41
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 12:15   #6336
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Q3 Sportback S line
Silnik: 2.0 245 KM 4x4
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Odebrałem auto. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam trójkąta ostrzegawczego... tez nie mieliście?
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 13:13   #6337
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja miałem.

Co do zmiany z 1 na 2 jakoś nie odczuwam różnicy pomiędzy mk4.
Można się toczyć na dwójce ,ale tak jak kolega napisał wczesniej trzeba się trochę wspomóc sprzęgłem jesli chcemy prawie z zerowej prędkości jechać na drugim biegu.

Choć zona czasem jak wsiądzie to zgłaszała mi że jej zgasł ze dwa razy na drugim biegu.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 29-04-2017 o 13:16
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 15:00   #6338
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dziś juz moje 12dniowe auto nie chciało juz wyprostować lusterka pasażera, doszło do tego ze dzwoniłem do serwisu oni mi mówią dzwon do assistance, znowu oni ze to tylko lusterko po stronie pasażera i mozna jechać do serwisu i oni naprawia, dzwonię do serwisu a oni na to ze jak dojadę do nich to nie przysługuje mi auto zastępcze i gościu radzi aby sie uprzeć i iść w zaparte ze maja przyjechać bo boje sie jeździć bez jednego lusterka , dzwonię znowu do assistance a oni mówią ze przepisy pozwalają jeździć tylko z jednym lustrem od strony kierowcy które jest wymagane. Dostałem od nich informacjexze mogą wezwać mechanika ale za to zapłacę, to juz mnie zaczęło wnerwiać i powiedziałem ze to chyba żarty ze auto ma w dokumentacji dwa lusterka i powiedziałem pani ze niech spróbuje zaparkować w centrum handlowym z jednym pomiędzy autami.

Doszło do tego ze nas rozliczyło jakimś cudem , ja trochę wkurzony chyba z 30razy zamykałem lusterka i otwierałem od kierowcy zadziała za każdym razem a prawe niecdrgnie nawet nie mona ustawić konta lustra, ale za 31razem ( ilość nie określona dokładnie ) sie otworzyło, zadzwoniłem do serwisu ASO gościu powiedział aby bylaczyc składanie i przyjechać po wolnym do nich zrobią jakas akcje ze jeśli komputer tego nie zasygnalizował czy zarejestrował to zgłoszą i wymienia całe lusterko z mechanizmem.
Powiem tak odbierałem nie jedno auto i nie forda i nie miałem nigdy problemow z nowym przez kilka lat, zaczynam wątpić w mon wybór auta. !

Ostatnio edytowane przez _fenix_ ; 29-04-2017 o 15:06
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 16:47   #6339
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam trójkąta ostrzegawczego... tez nie mieliście?
Był, ale mocowanie i w ogóle usytuowanie żenujące
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 19:17   #6340
Qlfon
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5 Edition
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Panowie, a macie może jakiś sposób by Sync podczas rozmowy telefonicznej na wyświetlaczu pokazywał to samo zdjęcie kontaktu co na wyświetlaczu telefonu? Na telefonie i w kontaktach Google mam poprawnie przypisane a podczas rozmów samochód pokazuje chyba losowo dobrane zdjęcie. Ciut denerwujące...
Qlfon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.