Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2017, 22:13   #11
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Jeśli dobrze myśle w części sprzedawanej jako wysprzęglik znajduje sie łożysko oporowe?


Ostatnio edytowane przez jendrusi85 ; 12-04-2017 o 22:17
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 06:52   #12
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Cytat:
Napisał jendrusi85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ja mam podobnie tylko, że u mnie zaczyna szumieć jak na biegu jałowym wcisnę sprzęgło gdzieś do połowy i ustaje jak wcisnę do końca. Poza tym nie zaobserwowałem żadnych drgań czy też szarpania. Chyba wszystko by wskazywało na wysprzęglik, który cztery lata temu nie wymieniłem przy wymianie sprzęgła. Od kiedy zauważyłem ten szum przejechałem już 10 tys. i na razie nic innego się nie dzieje. Teraz zastanawiam się czy wymieniać sam wysprzęglik, czy też kompletne sprzęgło co by za rok czy dwa nie okazało się że dwumasa padła lub poczekać jeszcze co się będzie działo dalej. Tylko nie wiem jak długo można jeszcze z taka usterką jeździć i czy nie zakończy się ona awarią gdzieś w trasie. Może miał ktoś z takim czymś doświadczenie?
mam podobnie. diagnoza u mnie to też łożysko oporowe. jeżdżę już z tym z 15 tys. km u mnie na zimnym silniku tak przy temp. zewn. poniżej 3 stopni pojawiają się jeszcze takie metaliczne stuki dochodzące gdzieś z komory silnika i fachman stwierdził że dwumasa też pada więc będę miął większy wydatek. masz też takie stuki?
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 08:31   #13
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

jak ktoś wyżej mądrze napisał nie szukaj na siłę wydatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 08:42   #14
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Miałem podobnie. Jeździj i się nie przejmuj. Sam zrobiłem z 25-30tys km i nic nie było.
Ale mniej na uwadze, że jak będziesz chciał to robić to odrazu najlepiej zrobić już cały komplet sprzęgło + dwumas. Trochę jest zabawy by wyjąć skrzynię.
__________________
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 09:42   #15
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Cytat:
Napisał hamertbu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobnie. diagnoza u mnie to też łożysko oporowe. jeżdżę już z tym z 15 tys. km u mnie na zimnym silniku tak przy temp. zewn. poniżej 3 stopni pojawiają się jeszcze takie metaliczne stuki dochodzące gdzieś z komory silnika i fachman stwierdził że dwumasa też pada więc będę miął większy wydatek. masz też takie stuki?
U mnie nic nie stuka bynajmniej na razie ale to pewnie dlatego, że dopiero 60 tys. od wymiany dwumasy i z nią jest wszystko ok. Wysprzęglik wtedy nie wymieniałem i dlatego łożysko szumi. Na razie chyba nie będę nic z tym robił bo faktycznie jak już rozbierać to by trzeba było wymienić wszystko a jak dobre to po co.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 17:39   #16
rapidziory
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-11-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2,5T
Rocznik: .
Postów: 43
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Najprawdopodobniej będę wymieniał kompletne sprzęgło. Nadal mnie to dziwi, bo raczej łożysko oporowe nie powinno pracować na puszczam sprzęgle. Być może lekko się zawiesza na tulei prowadzącej (ten szum nie zawsze występuje - może łożysko czasami się przywiesza). Mechanik jak wojnie sprzęgło to dopiero zobaczy. Mam nadzieję że to nie skrzynia. Mam pytania:
1. Moze łożysko oporowe być słyszalne bez wcisnietego pedału sprzęgła? Znalazłem w necie informacje, że się to ludziom zdarzało.
2. Jakiej firmy sprzęgło polecacie? Luk, Sachs, Valeo są w okolicach 1000 zł, oryginał kosztuje 1700 zł.
3. Czy robić przy okazji dwumasę? Na tę chwilę nie daje żadnych oznak. Jak po zdjęciu skrzyni wizualnie będzie OK to ja zostawiać czy wymieniać za jednym zamachem?
4. Czy wymieniac wysprzeglik?

Ostatnio edytowane przez rapidziory ; 18-04-2017 o 17:54
rapidziory jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 21:13   #17
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Tak Koledzy podpowiadają Tobie, a Ty od nowa, na siłę, a czemu szumi, a co szumi, a itd, itp...
Wielu już pisało na Forum, ale na pewno nie czytasz co inni piszą w podobnym temacie, tylko piszesz po to aby pisac, dla samego pisania , że łożysko oporowe cały czas pracuje, nawet jak nie jest naciśnięty pedał sprzęgła, w obecnych autach tak jest, kiedyś tego nie było, stara szkoła mówiła, że łożysko musi mieć odstęp 2-3 mm od łapek docisku, i pracuje dopiero wtedy, jak będzie dociśnięte przez pedał sprzęgła.Wtedy mówiono, że łożysko nie jest przystosowane doo pracy ciągłej, i jak nie bedzie luzu, to łożysko stanie, obudowa łożysta wytrze łapki sprężyny centralnej docisku, wpadnie do środka, i tylko laweta zawiezie do celu.
A na resztę pytań odpowiedz sobie sam, bo jak coś nie wyjdzie, to bedziesz miał pretensję do siebie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 22:43   #18
rapidziory
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-11-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2,5T
Rocznik: .
Postów: 43
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Ok. Dzięki.

Ostatnio edytowane przez rapidziory ; 18-04-2017 o 22:55
rapidziory jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 14:08   #19
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sprzęgło - dziwny szum

Rapidziory daj znać jak wymienisz i w jakim stanie było łożysko oraz sprzęgło.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 18:43   #20
TOREK513
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2017
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Exclamation Mk IV 1.8 TDCI Sprzęgło

Witam klubowiczów
Od nie dawana w moim mondi słychać dość niepokojące dźwięki szczególnie podczas wrzuconego luzu, oraz gdy pedał sprzęgła jest wciśnięty do połowy. Warkot jest typowo mechaniczny oraz cykliczny.
Kilku mechaników go osłuchało a następnie wystawili jednogłośny wyrok że to dwu-mas na końcówce.

Teraz kieruje do klubowiczów takie pytanka:
1) Czy rzeczywiście jest to dwu-mas ?
2) Czy jest możliwa wymiana całego sprzęgła posiadając belkę do podnoszenia, klucz dynamometryczny i oczywiście resztę niezbędnego sprzętu?
3) Czy konieczny jest klucz typu SAC do dociśnięcia sprzęgła?
4) Czy polecacie ewentualnie jakieś dobre warsztaty które wykonają taki zabieg w miarę sprawnie, w przyzwoitych pieniążkach (fajnie by było tak do 2600 PLN) w okolicach Żywca lub Bielska-Białej w woj. Śląskim?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
TOREK513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.