Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2017, 19:57   #1
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Silnik ma przebieg 140 tyś km. Na przeglądach (ostatni rok temu) nie było żadnych uwag. Nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Dzisiaj zauważyłem wibrujący i cichnący świst po odjęciu gazu.
Słychać go przy wolnej jeździe (do 50 km/h) - inaczej mówiąc gdy jest wystarczająco cicho.

Przypomina to bardzo świst jaki słyszałem kiedyś na filmiku z sportową wersją Focusa ST, który pochodził z zaworu upustowego turbiny, jeśli dobrze pamiętam nazwę tego zaworu.
Przy czym na filmie był to dźwięk bardzo głośny, acz z charakteru bardzo podobny. Miałbym powody do dumy gdyby nie fakt, że wcześniej tego nie słyszałem, więc może to wynikać raczej z usterki niż bardziej usportowionego z czasem charakteru silnika...

Zastanawiałem się czy to raczej nie dwumasa - ale nie czuję żadnych wstrząsów na wolnych obrotach ani dziwnych odgłosów podczas uruchamiania czy gaszenia silnika.

niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 20:20   #2
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Mialem podobnie i byla to uszczelka podwinieta przy przewodach dolotowych do turbosprezarki... czy cos takiego

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 20:25   #3
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem podobnie i byla to uszczelka podwinieta przy przewodach dolotowych do turbosprezarki... czy cos takiego

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Ale czy u Ciebie to pojawiło się to dopiero po kilku latach ?
(ja swoim jeżdżę od początku 2012).
niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 20:45   #4
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Cytat:
Napisał niejan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy u Ciebie to pojawiło się to dopiero po kilku latach ?
(ja swoim jeżdżę od początku 2012).
No pojawiło się przy przebiegu jakoś 92-100tys.
Też rocznik 2012.
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 09:46   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Mam rocznik 2012 - świst z turbo mam odkąd kupiłem auto przy przebiegu 20tyś km. Teraz mam 58tyś km i dalej świszczy.
Nie widzę problemu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 10:15   #6
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam rocznik 2012 - świst z turbo mam odkąd kupiłem auto przy przebiegu 20tyś km. Teraz mam 58tyś km i dalej świszczy.
Nie widzę problemu.
W ecoboostach świstów jest od ch...
Ale czy to jest taki świst jaki opisałem ?
niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 11:59   #7
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam podobnie, pytałem w innym wątku niestety nikt nie udzielił odp.

U mnie był słyszalny zeszłego lata - po wymianie oleju ustało ... ( niesadze zeby mialo to zwiazek )

W tym roku z pierwszymi cieplejszymi dniami znowu się pojawił - ale nie jest to regułą , nie słyszę go codziennie.

Dodatkowo mocniej słyszalny jest na zimnym silniku, na ciepłym nie występuje lub cichnie tak, że nie jestem w stanie go usłyszeć.

"Upust" jest bardzo dobrze słyszalny przy uchylonej szybie pasażera - zakładam ze świszczy coś właśnie z tamtej strony.

Nie zaobserwowałem spadku mocy lub czegoś innego ...

u mnie pojawił się przy 133kkm / zakupiłem przy około 120kkm / obecnie 147kkm
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 12:13   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Cytat:
Napisał niejan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ecoboostach świstów jest od ch...
Ale czy to jest taki świst jaki opisałem ?
nie wiem skąd masz inne "świsty" podobne do turbo. W tej jednostce występuje tylko ten. Nie ma żadnych innych upustów ciśnienia które by tak brzmiały. Dźwięk jest słyszalny raczej przy niskich prędkościach i niskich obrotach. Inaczej silnik / wydech jest w stanie to zagłuszyć. U mnie słyszalne jest o wiele bardziej bo mam szybę po stronie upustu, stąd wiem że działa "zawsze". Nigdy nie spotkałem się z żadnymi innymi świstami w ecoboostach.

Ostatnio miałem przyjemność pościgać się z Fiestą ST z pakietem Mountune plus miał chyba dorobiony specjalny upust i muszę przyznać że o wiele bardziej mi się podoba jak jest to na tyle przerobione, że słychać także przy wyższych obrotach.

Tutaj podobna Fiesta po przeróbce:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 15:25   #9
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem skąd masz inne "świsty" podobne do turbo. W tej jednostce występuje tylko ten. Nie ma żadnych innych upustów ciśnienia które by tak brzmiały. Dźwięk jest słyszalny raczej przy niskich prędkościach i niskich obrotach. Inaczej silnik / wydech jest w stanie to zagłuszyć. U mnie słyszalne jest o wiele bardziej bo mam szybę po stronie upustu, stąd wiem że działa "zawsze". Nigdy nie spotkałem się z żadnymi innymi świstami w ecoboostach.

Ostatnio miałem przyjemność pościgać się z Fiestą ST z pakietem Mountune plus miał chyba dorobiony specjalny upust i muszę przyznać że o wiele bardziej mi się podoba jak jest to na tyle przerobione, że słychać także przy wyższych obrotach.

Tutaj podobna Fiesta po przeróbce:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Fajny odgłos tej Fiesty, ja w swojej niestety nie słyszę niczego podobnego. Chyba będę musiał poszukać takiego zawora ...
niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 16:14   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Świsty po odjęciu gazu 1.6 EB

Nie no.. Jak mówiłem. Tutaj ewidentnie jest przerobione żeby tak ładnie brzmiało. Ja w swoim Focusie słyszę blow-offa ale jest to po prostu świst ledwo słyszalny. Powiedziałbym nawet, że nawet w tunelu nie byłoby czym "świszczeć" żeby się cieszyć jak ma się stockowy/oryginalny system.
Ta Fiesta na filmiku to coś o wiele więcej niż to co słychać w standardzie w Focusie. Z resztą. Stockowe Fiesty ST też nie są jakoś szczególnie hałaśliwe oprócz końcówki tłumika (która zazwyczaj mnie śmieszy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. To tak jak młodziak wczoraj Seatem Leonem FR był wielce zdziwiony że jego super głośny sportowy potwór nie dogania rodzinnego kombi z naklejką "Golden Retriever on board" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.