Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2017, 22:01   #51
adi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Temat zdeczko umarł, a szkoda, bo w całym forum brak jest jednoznacznej odpowiedzi na proste i pewne zarazem przerobienie środkowego fotela w aucie przed FL na taki z isofixem. Teoretyzując, wg. mnie, jest kilka rozwiązań:
1. zamontować zestaw:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ktoś to przerabiał w S-maxie? Czy da się to dobrze zamontować do fotela? Część sprzedawców podaje, że do naszych aut pasuje, część, że tylko do foki i to wszystko przy identycznym numerze katalogowym.
2. wymiana środkowego fotela na taki sam ale najwcześniej z auta z końca 2011r. Opcja sprawdzona ale nie pozbawiona wad - najpewniej tapicerka nie będzie pasowała do tej, którą mam w aucie, stąd tak czy inaczej fotel będę musiał rozebrać i przełożyć poszycie. W związku z tym może:
3. wymiana konstrukcji/szkieletu/stelaża fotela lub tylko samego oparcia na takie z isofix. W tej opcji fotel nie powinien mieć znaczenia - mógłby być środkowy (po FL) lub skrajny (przed lub po FL). Czy da radę tak zrobić? Czy ktoś dobierał się do wnętrzności foteli środkowego rzędu? Czy rzeczywiście tak, jak myślę isofix zespolony jest z opraciem? Czy poza pasami, środkowy fotel nie różni się od skrajnych?
Plusem ostatniej opcji jest zwiększona szansa na nabycie pasującego do niej fotela, zważywszy na fakt, że pojedyncze siedziska środkowego rzędu stanowią mniejszość ofert sprzedaży.
Z góry dziękuję za wszystkie rady, wskazówki i wyprowadzenia z błędu.

adi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 15:07   #52
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Oddam Ci cały drugi rząd z isofixem na środku. W zamian wpłacasz coś na PAH, Caritas czy pomoc dla kogoś chorego.

Są trzy wady:
- do jednego zapięcia pasa nasypał się piasek z butów i nie działa, albo wyczyścisz albo przekręcasz stare
- na środkowym jest lekkie rozcięcie od przodu siedziska, tam gdzie opierają się łydki (mam nadzieje, że wiesz o co mi chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), łatwe do zaszycia albo zamaskowania
- wysłać mogę najwcześniej w marcu

tapatalk

Poprawka: środkowy chyba nie ma Isofixa. Muszę sprawdzić.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 14-02-2017 o 17:47
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 10:12   #53
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

To dla informacji przepisy ruchu drogowego co mówią .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziecko bez fotelika i zgodnie z prawem
Dla każdego rodzica oczywiste wydaje się, że dzieci należy przewozić w fotelikach. Polskie przepisy przewidują tu jednak odstępstwo. Jeśli na samochodowej kanapie znajduje się trójka dzieci, jedno może jechać bez fotelika pod warunkiem, że pozostała dwójka podróżuje w fotelikach i - na przykład ze względu na szerokość kabiny - nie ma możliwości zamontowania trzeciego fotelika. Dziecko jadące bez fotelika musi mieć przynajmniej trzy lata, a prawo wymaga, by było ono zapięte pasami.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2017, 11:54   #54
adi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Jestem w trakcie przekładki stelaża środkowego fotela rocznik 2013. W porównaniu z moim (2007) jest kilka drobnych różnic, w tym w - w moim mniemaniu - mocowaniu tylnej zaślepki (taka biegnąca w poprzek fotela, widoczna od strony bagażnika) do reszty. U mnie jest czterokrotnie wygięty pod kątem 90o pręt przyspawany do ramy do którego wciskam ww. zaślepkę. W tym nowszym jest przynitowany płaski kawałek blachy, do którego moja zaślepka nijak nie pasuje. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów dałby radę wrzucić fotkę, jak w nowszych autach przymocowana jest nieszczęsna zaślepka? Z góry wielkie dzięki.
adi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2017, 13:24   #55
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Mocowanie zaślepki się nie zmieniło. Twój stary fotel był w wersji 5os. a nowy jest od 7os. W fotelach do wersji 7 os. nie ma tej zaślepki.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 16:21   #56
harmonijka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2016
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał EliEli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wożę 3 fotliki: 2x ISOFix + środkowy bez: zdecydowalem się na rozwiązanie wpinane przy pomocy pasów (teraz "Romer-Britax"
a wcześniej kubełek MaxiCosi również z bazą wpinaną pasami).

Jak wybierzesz sensowną firme to takie coś bardzo dobrze się sprawdza. Mechanizm dociągania pasów w tych fotelikach pozwoli na pewne i stabilne mocowanie.
Nie wiem jak w S-Maxach, ale w Galaxy pas do środkowego fotela biegnie od sufitu. Przez to fotelik przypięty w tym miejscu pasami zachowuje się niestabilnie - nosidełko tak lata, że aby zniwelować ten efekt dosuwam fotel z nim maksymalnie do przodu, aby opierało się o przednie fotele. Nie wiem czy podobny efekt będzie po przesiadce na większy fotelik do jazdy przodem. Szukam czegoś, co by ustabilizowało fotelik przypięty pasem lub sposobu na dodanie isofixa. Czy ktoś już zmagał się z problemem niestabilnego trzymania fotelika przez pas na środkowym siedzeniu?

Aby uniknąć bezsensownych rad typu: "przenieś fotelik na boczne siedzenie" nadmienię, że mam trójkę dzieci - 2,5 latek jeździ w Cybex Sirona (isofix, obracany, mocuję go za fotelem kierowcy) zaś bliźniaki 9 mies jeżdżą jeszcze w nosidełkach, ale niebawem z nich wyrosną. Wolałbym uniknąć przesadzania kogokolwiek do trzeciego rzędu, bo jeszcze się musi zmieścić wózek bliźniaczy + cały ekwipunek dla maluchów.

Ostatnio edytowane przez harmonijka ; 07-04-2017 o 16:26
harmonijka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 21:23   #57
SLO 303
ford::average
 
Avatar SLO 303
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Tychy
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 110
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał harmonijka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś już zmagał się z problemem niestabilnego trzymania fotelika przez pas na środkowym siedzeniu?
Tak. Dlatego kupiłem fotelik RWF. Po zamontowaniu go nie ruszy go nawet atom. Isofix jest tylko do 18 kg, natomiast nasz fotelik jest do 25. Jeździ na środku, został tak zamontowany przez Pana który został do tego specjalnie przeszkolony.
Tak czy siak, polecam RWF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLO 303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 23:37   #58
Fistaszeo
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Pabianice
Model: Galaxy
Silnik: 1.6 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Sprawdzone i dobrze leza we wszystkich fotelach: nosidelko cybex aton 2 bez isofixa - wysuwana stopa niweluje luzy, foteliki maxi cosi axissfix obracany z isofixem i zwykly maxi cosi axiss obracany na pas.
Fistaszeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 16:03   #59
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Mam międzylifta czyli bez isofixa na tylnym środkowym fotelu. Znalazłem fotel do kupienia z identyczną tapicerką.
Pytanie nasuwa się następujące: czy musi być on z takiej samej wersji (5/7 osobowa) jak mój?
Rozumiem, że pasy, które mam obecnie będą pasować bez problemu?
Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 17:07   #60
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Jeśli chodzi o fotel centralny to nie ma znaczenia wersja 5 czy 7 osobowa. Jedna i druga będzie pasować tylko będzie różnica w wyglądzie z tyłu u dołu. Wersja 5 osobowa ma taką dużą plastikową osłonę a 7 os. ma tylko metalową poprzeczkę. Jeśli chodzi o pasy to jeśli fotel będzie z samochodu wyprodukowanego po 05.2012 to niestety pasy nie będą pasować. Będziesz musiał przełożyć zapięcia pasów ze swojego starego fotela.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.