Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2017, 15:42   #21
bugs.81
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Brodnica
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak pewnie czytałes mi też padło ale kompletnie . Dziś kolega mi to zrobił a przyczyną była zgnita wiązka z tyłu .


pozdr T
u mnie chyba tez bo za kazdym razem piszczy i rozlącza czujniki. jak sprawdzic i ile to kosztuje kolego? mozesz podpowiedziec..

bugs.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 16:21   #22
glajder
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Jak czujniki nie będą działać spróbuj podłączyć się ELMConfigiem. Ja jak zakładałem u siebie czujniki i nie podłączyłem głośniczka to ForScan modułu nie widział wcale a ELMConfig tak i udało mi się odczytać błąd głośniczka.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli nie uda Ci się podłączyć do PAM za pomocą ELMConfiga to może oznaczać zwiechy modułu. A jak uda Ci się podłączyć to będziesz widział co padło.
__________________
Pozdrawiam, Szymon
Modyfikacje: PAM, Convers+ by Orion

Ostatnio edytowane przez glajder ; 07-04-2017 o 16:22 Powód: ortografia
glajder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 20:04   #23
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Cytat:
Napisał glajder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak czujniki nie będą działać spróbuj podłączyć się ELMConfigiem. Ja jak zakładałem u siebie czujniki i nie podłączyłem głośniczka to ForScan modułu nie widział wcale a ELMConfig tak i udało mi się odczytać błąd głośniczka.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli nie uda Ci się podłączyć do PAM za pomocą ELMConfiga to może oznaczać zwiechy modułu. A jak uda Ci się podłączyć to będziesz widział co padło.
Dzięki za info. Na pewno spróbuję!

Bump:
Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak byś chciał moduł PAM testowo zamienić aby sprawdzić czy to on się nie zwiesza i restart mu pomaga to daj znać.
Dzięki za propozycję - pomyślę i w razie czego dam znać.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 11:33   #24
Pietronek88
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Żary / Berlin
Model: Mondeo Mk 4, Edge
Silnik: 2.0 TDCI, 2.0 BI-TDCI
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Witam. U mnie były takie same objawy, że Czujniki raz działały raz nie działały. Komp pokazał błąd czujnika przedniego zewnętrznego. Kupiłem, wymieniłem i dupa. Ściągnąłem zderzak i moim oczom ukazał się przewód, który miał jakby przetartą otuline a w środku utlenione druciki. Lutownica, termokurczka i gotowe😀 teraz smigaja aż miło a stary czujnik okazał się dobry😳 Przy okazji wyczyscilem intercooler jak był na wierzchu.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Pietronek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 11:43   #25
Pietronek88
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Żary / Berlin
Model: Mondeo Mk 4, Edge
Silnik: 2.0 TDCI, 2.0 BI-TDCI
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Koledzy a w forscanie nie macie żadnych błędów z czujnikami? Bo piszecie tu o modułach, przekaznikach, a najprawdopodobniej macie jak w większości przypadków problem z wiązka, która trzyma się już na włosku i raz styka a raz nie styka, aż w końcu przerwie się całkiem i czujniki wam padną na amen.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Pietronek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 18:24   #26
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Zgodnie z sugestiami rzuciłem okiem na ELMConfig w trakcie problemu i lista modułów wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tym, że nie wiem czemu mimo wybrania angielskiego mam w tym programie jakąś sieczkę z tekstami (zresztą zobaczcie sami). No ale do tego co chcieliśmy sprawdzić chyba wystarczy. Ja tu modułu PDC nie widzę, chyba że w ELMConfigu nazywa się inaczej? Forscanem też sprawdzałem, tam też brak modułu.

Dopowiem, bo być może nie pisałem - auto było uderzone na tył, ale niestety nie mam szczegółów z naprawy. Na 100% zmieniany był zderzak, z bardzo dużym prawdopodobieństwem wszystkie tylne czujniki też są zmienione. Ale z tego co rozumiem problem z podłączeniem jakiegoś czujnika (spartaczenie przy naprawie, zaśniedziałe przewody, czujnik nieoryginaly) powinno się objawiać jako błąd modułu? Czy jego całkowitym odcinaniem (wątpię)? Bo jak działa to nie mam zastrzeżeń ani do działania z tyłu, ani z przodu - wykrywa wszystko pięknie.

Teraz odnośnie kwestii wymiany PDC. Mój PDC ma numery: BS7T-15K866-AD. Jako, że nie ma 100% pewności, że to to nie chcę za dużo inwestować. Czy wszystkie numery muszą się zgadzać? Np. ten PDC:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Środkowe numery ma bardzo podobne i przynajmniej z zewnętrznego wyglądu plastik jest taki sam...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:11   #27
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tu modułu PDC nie widzę, chyba że w ELMConfigu nazywa się inaczej?
W ELMConfigu moduł od PDC=PAM
Moduł z podanego przez Ciebie linku jest od mondeo mk3,czyli do Twojego auta nie podejdzie.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:18   #28
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ELMConfigu moduł od PDC=PAM
Moduł z podanego przez Ciebie linku jest od mondeo mk3,czyli do Twojego auta nie podejdzie.
Czyli był na liście. Spróbuję next time.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:26   #29
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli był na liście
W ELMConfigu zawsze wszystkie moduły są na liście.Jeśli ,któregoś nie ma fizycznie w aucie to program nie będzie się z nim mógł połączyć i tyle.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 21:42   #30
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania losowo nie działają

Dokladnie. Jak następnym razem nie zadziała to kliknij PAM i spróbuj odczytać tabelki.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.