Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2017, 17:24   #11
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Przecież nowy Galaxy to żaden trojeczek.

tapatalk

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 09:07   #12
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Mam Galaxy AWD 180KM Powershift. Po mieście w zimę pali około 10l/100km. Ten bez automatu powinien palić jeszcze mniej. Silnik 150 KM podobno można przestawić na 180 KM (zmiana mapy silnika, można o tym poczytać na forum i znaleźć oferty takiej operacji).

Jeżeli jednak 6-te miejsce jest tylko awaryjne to pomyśl o S-Max. Samochód jeździ kapitalnie, daje naprawie frajdę z prowadzenia. W pierwszym i drugim rzędzie siedzeń jest tak samo obszerny jak Galaxy (oczywiście ma większy bagażnik i dach w tylnej części spada w dół co powoduje ze w trzecim rzędzie jest ciasno).

O trwałości AWD trudno mi coś powiedzieć. Mam samochód od września zeszłego roku.
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 09:21   #13
MarcG
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Józefów k. Otwocka
Model: Honda
Silnik: 3.5 V6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Dzięki.
Czy w III rzędzie jest tyle samo miejsca na nogi w galaxy i s-maxie ?
Niestety moi ludzie są dosyć wysocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i chyba jednak wybiorę większego galaxy. Bagażnik pół biedy, mieściłem się w espace z maluchami to i w galaxy się spakuję, mam jeszcze boxa chyba z 600l.
Nie podziewam się bezawaryjności jak w hondzie ale mam nadzieję, że jest lepiej niż w espace gdzie po 180kkm przekręciły się panewki na wale, pomimo dwa razy częstszej wymiany oleju niż zalecał producent.
Jak to awd, pomaga w ziemie ?
MarcG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 10:18   #14
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

III rząd Galaxy to inna bajka niż III rząd S-Max. W Galaxy dzieci jak i osoby dorosłe byle by nie bardzo wysokie spokojnie mogą pokonywać długie trasy siedząc w fotelach III rzędu. W S-Max dorosła osoba ledwo się tam zmieści.

AWD sprawdza się w zimie. Jest to jednak system dołączany a nie stały napęd. Samochód zawsze rusza z czterech kół. Podczas jazdy czy to po śniegu czy po błocie pośniegowym trzyma się pewnie. Na wyświetlaczu można obserwować wizualizacje pracy napędu. Trudno wyprowadzić go z równowagi jednak trzeba pamiętać, że samochód ma sporą masę i śliskie zakręty plus nadmierna prędkość mogą pokonać każdy system.
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 10:38   #15
MarcG
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Józefów k. Otwocka
Model: Honda
Silnik: 3.5 V6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Czyli na placu boju pozostały galaxy i alhambra. Zobaczymy co będzie tańsze i lepiej wyposażone. Na skrzynie automatyczną chyba się nie skuszę, trochę się boję. Samochód głównie w trasy więc nie jest tak mocno niezbędny, wprawdzie w hondzie mam ale da się żyć bez tego.
TDI vw 150KM na papierze wygląda sporo lepiej niż tdci 150KM ale może po zmianie softu na 180KM będzie już lepiej. No i w seacie drzwi elektryczne przesuwane są znacznie wygodniejsze, wiem bo mam.
No ale co z tego jak mi się ten seat/vw nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wprawdzie tdi 184KM dsg z 4motion kusi mocno. Osiągi zbliżone do tego co mam teraz czyli poniżej 9 do 100km/h.
MarcG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 11:02   #16
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Też rozpatrywałem Seata. Seat niestety jest mniejszy. W trzecim rzędzie zdecydowanie mniej miejsca. Pojeździłem i tym i tym i moim zdaniem ciut lepiej jeździ Ford ale to może subiektywne odczucie. Mnie zależało kupić AWD i automat a w tamtym roku takiej opcji w Seacie nie było. Jak wspominałem. Sześć lat jeździłem S-Maxem. Przejechałam nim 160 tys km bez żadnej usterki (poza padniętym akumulatorem po 110 tys km). To mnie chyba najbardziej przekonało do Forda. Ale czy Galaxy będzie taki "grzeczny" jak S-Max? Tego nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Życzę rozwiązania tego co prawda "miłego" dylematu
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 11:56   #17
MarcG
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Józefów k. Otwocka
Model: Honda
Silnik: 3.5 V6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Galaxy AWD 150KM

Dylemat jest niemiły, stary dobry samochód sprzedam za 40kpln i dołożę 100kpln i kupię nowy nie wiem czy lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MarcG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.