Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2017, 19:42   #81
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dasz radę. Forum jest za darmo, można rozwiązać wiele problemów, czasami trzeba się tylko naszukać...

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 18:59   #82
WojtasMU
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Panowie, spieszę z informacją, że... udało się poskromić auto! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie winna była karoseria pod listwą relingową, widać było małe pęknięcia. Zarobiłem to wszystko Sikaflex®-11 FC+ i dziś chrzest bojowy w deszczu zdany na 5! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może mój przypadek pomoże komuś w decyzji użycia materiału do zarobienia pęknięć.
WojtasMU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 10:52   #83
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Witam, u mnie cieknie z lewej strony (MK2 2007 kombi) ustaliłem że cieknie spod uszczelki bagażnika, zdejmując ją zauważyłem że ktoś już próbował ją ,, uszczelniać ,, na jakąś białą masę, niestety ona już się skawaliła i robią się grudki. Moje pytanie , czym najlepiej posmarować środek uszczelki żeby po wsunięciu jej na swoje miejsce to uszczelnienie było nadal skuteczne?
wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 18:11   #84
85maju
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: Elbląg
Model: Focus mk 2 kombi
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Witam .
Przyłącze się do tematu. Jestem posiadaczem Focusa mk2 kombi od ok 6 miesięcy.
Kilka dni temu zauważyłem że podsufitka jest mokra (foto).
Dziś rozebrałem kratkę, cześć podsufitki, polewałem wodą i nic , nie mogłem zlokalizować przecieku.
Przejrzałem wpisy i teraz pytanie, czy ściągać podsufitkę i uszczelniać pod relingami, czy szukać przecieku na łączeniu blach. A jeśli uszczelniać to czym? masą uszczelniającą , silikonem a może klei & uszczelnia.
Dzięki za odpowiedz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170630_184939.jpg (88.8 KB, 497 wyświetleń)
85maju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 22:44   #85
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

W kombi leci przez słupek-otwór techniczny lampy , lub przez śruby mocujące . mi Kapie z kratki na rolete xD
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 08:56   #86
Molcos
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 tDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Panowie, odświeżam temat, 2 tygodnie temu kupiłem Focusa Mk3 2012 HB, od samego początku czułem w środku lekko nieprzyjemny zapach, myślałem, że to "pozostałości" po poprzednim właścicielu, w związku z czym udałem się na ozonowanie, które owszem zniwelowało zapach, ale tylko na chwile, ponieważ wrócił dość szybko.

Zacząłem szukać źródła zapachu i któregoś pięknego dnia zajrzałem pod tylną kanapę, okazało się, że tak jak u większości z Was zbiera się woda pod matą wygłuszającą, ale tylko za fotelem kierowcy, woda zbiera się w rowkach i wgłębieniach w okolicach mocowań pasów i na pierwszy rzut oka spływa spod oparcia, czyli zapewne bagażnik.

Kończąc mój przydługi wywód, pytanie z mojej strony czy znacie magika z Warszawy lub bliskich okolic, który zna temat przeciekania i jest w stanie sprawnie zdiagnozować oraz zaradzić problemowi.

Zdaje sobie sprawę, że było już kilkadziesiąt postów od Was, w których informujecie o źródłach przeciekania i metodach zapobiegania ich, ale ilość rozwiązań i źródeł jest tak duża, ze chyba musiałbym sam rozebrać połowę samochodu.

Ewentualnie czy jest na forum ktoś ze wspominanych okolic Warszawy i samej Warszawy, kto zechce się podjąć problemu za przysłowiową dobrą flaszkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Molcos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 09:01   #87
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Ten temat dotyczy MK2, zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla MK3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2017, 20:09   #88
Artixa
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-08-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cytat:
Napisał tejer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety i mnie dopadła przypadłość wody w bagażniku:
  • Ford Focus, MK2
  • rok 2006, Kombi
  • 1,8 Diesel
Woda skapywała z kratki wentylacyjnej oraz wejścia gniazdka 12V.

Po długich szukaniach na forach, własnych doświadczeniach poniżej rozwiązanie problemu, może komuś się przyda.


Mój Focus ma relingi przykręcane od środka, jak na zdjęciu 1 i 2 (klucz 10). Żeby je odkręcić należy zdjąć podsufitkę - odkręcić wystarczy pierwszą śrubę. Nie nie jest konieczne zdjęcie całej podsufitki, ale zalecam zdjąć do przednich klamek - co pokazuje zdjęcie 3. Spowodowane to jest faktem, iż jest ona dość miękka i należy uważać, aby jej nie złamać.

Zdjęcie plastików nie będzie trudne, bez czytania instrukcji dałem sobie rade ostrożnie odciągając plastiki i odkręcając śruby mocujące.

Po odchyleniu relingów ukazała się przyczyna wody w środku samochodu - pęknięcia na długości około 5 - 7 cm z prawej i lewej strony. Kupiłem w sklepie masę uszczelniająco/klejącą marki BOLL - co ważnie nie żaden silikon. Koszt 35 zł za tubę. Jest ona dość plastyczna, przypomina zwykły silikon jednak jest dużo twardsza i nie powinna pękać.
Rozprowadziłem po długości pęknięcia pędzelkiem + około 2 cm zapasu. Od tego czasu deszcze, mycie samochodu, grad nie spowodował wody w środku.
  • Czas demontażu plastików, relingów i podsufitki około 3 godziny. Za drugim razem czas skróciłby się o połowę, człowiek nabiera doświadczenia.
  • Masa klejąca schnie dość długo, samochód stał w garażu dobę do stwardnienia 100%.
  • Czas skręcania wszystkiego 'do kupy' około godziny.

Mam nadzieję, że komuś pomoże, z informacji ASO Ford zaoszczędziłem co najmniej 600 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą mechanicznie Ford bez zarzutu, przejechał ponad 150 tyś bez zająknięcia - jestem bardzo zadowolony jednak jakość blach woła o pomstę do nieba...
Podziękowania dla użytkownika tejer za poradę.

Pamiętam początki ponad 1,5 roku temu od nieprzyjemnego zapachu przez prania całego wnętrza zimą, ozonowanie, wietrzenie, końcowo wkładanie ręczników na jeden bok z którego miałem wyciek...

W końcu od znalezienia posta i tematu bodajże w kwietniu zabrałem się za naprawę wg instrukcji teraz na urlopie w sierpniu i:
1) jeden dzień demontaż i nałożenie boll'a - ok. 3godzin,
2) drugi dzień po ok 22h składanie wszystkiego do kupy - ok 1,5h

Ja zrobiłem też drugą stronę "na przyszłość" - nie miałem z drugiej strony wycieku, ale już delikatne pęknięcia lakieru były widoczne, a że podsufitka zdjęta to nie ma co czekać aż się zacznie robić mokro.

Ubytek - dwa klipsy od miejsca na uchwyt na rękę od strony kierowcy ( takie zaślepki nad głową ) nie potrzebnie wyciągałem, bo w niczym nie przeszkadzają - nie mogłem ich już idealnie wstawić w to samo miejsce.

+ taki że wiem, że kurtyny są nieruszone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki i powodzenia przy klejeniu fok mk2 kombi następnym szczęśliwym posiadaczom.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mogłaby być cichsza ta wersja 2.0 benza i moja się cienko zbiera na niższych obrotach, ale to już inny temat.

Pozdrowienia,
A
Artixa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 09:09   #89
gipadam86
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-08-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

Cytat:
Napisał tejer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety i mnie dopadła przypadłość wody w bagażniku:
  • Ford Focus, MK2
  • rok 2006, Kombi
  • 1,8 Diesel
Woda skapywała z kratki wentylacyjnej oraz wejścia gniazdka 12V.

Po długich szukaniach na forach, własnych doświadczeniach poniżej rozwiązanie problemu, może komuś się przyda.


Mój Focus ma relingi przykręcane od środka, jak na zdjęciu 1 i 2 (klucz 10). Żeby je odkręcić należy zdjąć podsufitkę - odkręcić wystarczy pierwszą śrubę. Nie nie jest konieczne zdjęcie całej podsufitki, ale zalecam zdjąć do przednich klamek - co pokazuje zdjęcie 3. Spowodowane to jest faktem, iż jest ona dość miękka i należy uważać, aby jej nie złamać.

Zdjęcie plastików nie będzie trudne, bez czytania instrukcji dałem sobie rade ostrożnie odciągając plastiki i odkręcając śruby mocujące.

Po odchyleniu relingów ukazała się przyczyna wody w środku samochodu - pęknięcia na długości około 5 - 7 cm z prawej i lewej strony. Kupiłem w sklepie masę uszczelniająco/klejącą marki BOLL - co ważnie nie żaden silikon. Koszt 35 zł za tubę. Jest ona dość plastyczna, przypomina zwykły silikon jednak jest dużo twardsza i nie powinna pękać.
Rozprowadziłem po długości pęknięcia pędzelkiem + około 2 cm zapasu. Od tego czasu deszcze, mycie samochodu, grad nie spowodował wody w środku.
  • Czas demontażu plastików, relingów i podsufitki około 3 godziny. Za drugim razem czas skróciłby się o połowę, człowiek nabiera doświadczenia.
  • Masa klejąca schnie dość długo, samochód stał w garażu dobę do stwardnienia 100%.
  • Czas skręcania wszystkiego 'do kupy' około godziny.

Mam nadzieję, że komuś pomoże, z informacji ASO Ford zaoszczędziłem co najmniej 600 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą mechanicznie Ford bez zarzutu, przejechał ponad 150 tyś bez zająknięcia - jestem bardzo zadowolony jednak jakość blach woła o pomstę do nieba...
Dziękuje za pomoc. Ja też miałem problem z wodą:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cz1: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cz2: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gipadam86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 10:33   #90
Spirydon
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 11-10-2013
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku, skąd leci?

u mnie (Focus II FL 200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po wielu sprawdzeniach, uszczelnieniach stwierdziłem że woda przedostaje się przez szczeliny wnęk montażowych zawiasów klapy bagażnika.

Ostatnio edytowane przez Spirydon ; 20-09-2017 o 10:34 Powód: dodanie modelu auta
Spirydon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.