Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2017, 20:47   #151
rutek-wat
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Witam,
Panowie przez jakiś czas trapiły mnie przypadki "działania lub też nie" czujników z przodu jak i z tyłu - mówię tutaj o piszczeniu oraz miganiu kontrolki od czujników. Jednak ze względu na okres zimy tematu nie podejmowałem. Doszło do tego że instalacja przestała się wogóle załączać. Ani wrzucenie biegu wstecznego ani ręczne włączenie nie pobudza do działania instalacji. Sprawdziłem każdy z czujników (oczyściłem złącza), jednak nic to nie dało. Po podpięciu komputera nie udało mi się połączyć z czujnikami. Wie ktoś czego może to być przyczyna ? Czy nie jest uwalony cały moduł ??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

rutek-wat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 20:51   #152
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Uwalony może być moduł lub wadliwa instalacja.Jakby co służę modułem PDC na podmianę-daleko do mnie nie masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 22:14   #153
mareczek199
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Mam podobny problem i z tego co zaobserwowałem jest to zależne od pogody, gdy jest wilgotno lub deszczowo, przestają działać. Latem nie mam najmniejszego problemu. Oczywiście gdy jest suche. Problem zaczyna się jesienią i zimą.
__________________
instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym Dowiedz się więcej!
mareczek199 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 22:18   #154
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a jakim softem podłączałeś się do samochodu? Inne moduły odczytuje?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 17:00   #155
rutek-wat
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Ze względu na to że mam i Forda i Saaba to kupiłem DELPHI. Z każdym modułem samochodu łącze się bez problemu - łącznie z komendą do wypalenia DPF - poza czujnikami - niestety. Jutro jadę do mm32. Zobaczymy czy Marcinowi uda się połączyć.

Bump:
Cytat:
Napisał mareczek199 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem i z tego co zaobserwowałem jest to zależne od pogody, gdy jest wilgotno lub deszczowo, przestają działać. Latem nie mam najmniejszego problemu. Oczywiście gdy jest suche. Problem zaczyna się jesienią i zimą.
Kiedyś też tak było. Ale pod koniec jak już układ umarł - to już nie powstał.
rutek-wat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 21:07   #156
voytusek
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Chesterfield/Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Witam, mam podobny problem jak większość w tym temacie.
Mój świeżo zakupiony S-MAX po wrzuceniu wstecznego piśnie tylnym głośniczkiem i mignie 6 razy konrolką na przycisku Parktronika. Przy kolejnej próbie włączenia parktronika lub wstecznego, pojawia się tylko migająca 6 razy dioda/żarówka.
Naprawdę jestem w kropce. Oto co ustało mi się ustalić:
Przewody są sprawne, ponieważ na każdym jest napięcie - 12V na zewnętrznych pinach i 11V na skrajnym i wewnętrznym - sprawdzone wszystkie 8 gniazdek. Nie wyczuwam na żadnym z czujników żadnych drgań czy dźwięków (sprawdzałem u kolegi w Volvo i czuć tak tykanie). Próbowałem podłączyć komputer, mam kabel zakupiony na ebay ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), jednakże przy próbie znalezienia odczytania danych na temat czujników, nic nie znalazłem, chyba po prostu nie mam możliwości odczytania tego modułu z mojego autka. Forscan nie wyświetla żadnych błędów. Przy teście zegarów pojawiaja się 6 błędów, ale chyba żaden nie dotyczy czujników (C40168, 160782, C42268, C41568, C41668, C42068 ).
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Chyba pozostaje zamówić 8 czujników i wtedy dalej testować, jeśli coś nie będzie nadal działało. Niestety nie mam możliwości skorzystania z serwisu, pozostaje mi samemu jakoś rozpracować ten temat. Czy zakup takich czujników będzie dobrym rozwiązaniem? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poradźcie coś...
voytusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 22:32   #157
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Moja rada kup porzadny kabel. Np viaken. 149 zl. Przyda sie i teraz i pozniej

tap from eldżi
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 13:25   #158
voytusek
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Chesterfield/Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał gunter2079 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja rada kup porzadny kabel. Np viaken. 149 zl. Przyda sie i teraz i pozniej
Chętnie skorzystam z porady, jednakże nie jestem przekonany czy to coś pomoże. Zastanawiam się nad zakupem kabla [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy dam radę za jego pomocą przetestować czujniki? Czy może wynajdzie mi jakieś błędy, których nie widzę na kablu zakupionym wcześniej?
voytusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 13:37   #159
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Tamten kabel obsługuje najprawdopodobnie tylko jedną magistralę HS-CAN.
Moduł PAM znajduje się MS-CAN wiec jeśli nie dorobiłeś przełącznika to nie byłeś w stanie go zobaczyć a co za tym idzie odczytac z niego błędów.
Kup kabel na chipie stn1170 albo dorób przełącznik do posiadanego i odczytaj błędy. Będziesz musiał kupic jeden a nie 8.
Może się także okazać, że to nie koniecznie czujnik. Mogą to być także kable, głośniczki albo przycisk.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 13:51   #160
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał voytusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chętnie skorzystam z porady, jednakże nie jestem przekonany czy to coś pomoże. Zastanawiam się nad zakupem kabla [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy dam radę za jego pomocą przetestować czujniki? Czy może wynajdzie mi jakieś błędy, których nie widzę na kablu zakupionym wcześniej?

Tak jak wyżej kolega orion prawi.

Mam ten kabel [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wszystkie modułu testuje i za pomocą niego zdiagnozowałem konkretny czujnik i zdiagnozowałem całą resztę.

Twoja propozycja jest na BT - osobiście radzę na kablu USB. Do forscana BT wystarczy (forscan na tel. za darmo obsługuje pomiar tylko jednego PID). W przyszłości jak najdzie Cię ochota na zabawę z ELM config to programowanie samochodu przez BT to dla mnie mocno ryzykowny temat.
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.