Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2017, 17:12   #3771
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kodiaq jest ponad 20cm dłuższy od Tiguana, także stąd się bierze ta pojemność bagażnika.
Popatrz na ostatni test Kodiaqa w wykonaniu Zachara, gdzie porównuje Kodiaqa do Tiguana.
Małe SUVy pokroju Tiguana czy Kugi to jak dla mnie porażka. Nie oferują nic więcej niż zwykły HB.

__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 17:17   #3772
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jestem świeżo po obejrzeniu właśnie jego testu i Petryna, po nich zacząłem szukać newsów i przerobiłem cennik i konfigurator... na początku byłem bardzo sceptyczny bo wizualnie szału nie robi a suvy podobnie jak Ty kojarzę z ciasnych nadmuchanych hatchbacków.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 18:49   #3773
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Kodiaq na pewno wygląda na ciekawą propozycję - cenowo i tym co oferuję. Ale tak naprawdę ocenić będzie można to auto za 2-3 lata. Wcześniej nie kupiłbym - zbyt duże ryzyko. Raz że nowość, a dwa że pierwszy SUV w Skodzie. Jeśli ktoś szuka SUVa i nie zależy mu na wizerunku to na pewno jest to pozycja do bardzo poważnego rozważenia. W tej cenie, wyposażeniu i w tej wielkości nie ma praktycznie konkurencji. Z reguły dobrze wyposażonego SUVa kompatkowego kupuje się w cenie auta klasy średniej. Tutaj natomiast dostaje się w tej cenie, prawie SUV klasy średniej. Piszę prawie, gdyż Skoda tradycyjnie lokaluje swoje auto między klasami - daje trochę więcej w danej klasie cenowej
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 21:51   #3774
bartos1985
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM->204 KM (Heko)
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ostatnie 10 dni jeżdżę zastępczą Avensis z 2016 roku, do której musiałem się przesiąść po manewrach parkingowych pewnej pani, która przećwiczyła parkowanie w moim Mondku.

Jestem pozytywnie zaskoczony Toyotą. Pomijając kwestię dyskusyjnego wyglądu zewnętrznego, określę to auto jako japońskiego Passata. Wszystko jest do bólu poprawne, nie ma może efektu wow jak się wsiada, ale jeździ się fajnie. Moje Mondeo to diesel 150>180KM z manualną skrzynią, natomiast Avensis to 1,8 benzyna z automatem. O ile mocy w zupełności wystarcza do jazdy miejskiej, to na trasie jest już trochę słabo. Przydało by się z 50 koni więcej w Toyocie. Włożę trochę kij w mrowisko w kwestii zawieszenia. O ile Mondeo niezaprzeczalnie prowadzi się bardzo dobrze (wcześniej jeździłem Passatami), to Toyota prowadzi się... wcale nie gorzej. Powiem więcej. Uważam, że na nierównościach w jeździe miejskiej zawieszenie jest nawet lepiej zestrojone, szczególnie przy pokonywaniu wysokich progów zwalniających. Jakość wnętrza jest poprawna. Niby twardo, ale solidnie. Nic nie trzeszczy. Nie mogę jednak wyjść z "podziwu", jak Toyota (lub wypożyczalnia samochodów) dziwnie konfiguruje auta. Nie wiem jaką wersję wyposażenia ma egzemplarz którym jeżdżę, ale: jest system ostrzegania o kolizji, a nie ma czujników parkowania z przodu. Jest kamera cofania, ale nie ma żadnego ostrzegania dźwiękiem przy dojeżdżaniu do przeszkody (u siebie mam czujniki, więc nie wiem, może tak ma być, ale jednak mi brakuje sygnalizacji dźwiękowej). Przy okazji o ile kamera cofania jest fajna gdy auto jest czyste, to staje się zupełnie bezużyteczna po zabrudzeniu. Wolę czujniki parkowania. Jest ostrzeganie o zmianie pasa ruchu, które nie wiem jaki ma sens. Po najechaniu na linię coś zapiszczy i wyświetla się komunikat na wyświetlaczu. Przecież tyle sam też zobaczę patrząc na drogę, a żadne z tych ostrzeżeń by mnie nie obudziło w przypadku gdybym przysnął. Jest duża nawigacja, ale nie ma (lub nie znalazłem, więc na pewno nie jest intuicyjne) chwilowego spalania. Miejsca w środku jest porównywalnie z Mondeo, bagażnik spory z lepszą możliwością zagospodarowania wnęk. Ogólnie kupiłbym to auto jeśli jest faktycznie tak bezawaryjne jak to się mówi o Toyotach, ale gdyby miało trochę mocniejszy silnik. No i gdyby trochę mniej paliło (11l po Krakowie).
bartos1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 22:10   #3775
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

To jest właśnie największa bolączka Toyoty, tam nie ma sensownych silników. Sam jeżdżę Corollą jeszcze i jak szukałem nowego auta to pierwsze kroki skierowałem do Toyoty, pojeździłem hybrydowym Aurisem, bo to jedyne co tam jest warte uwagi, ale o ile na miasto super, o tyle w trasę to mi nie pasuje. Druga rzecz to cena, sensownie wyposażony Auris hybrydowy to 94k PLN po symbolicznym rabacie, podobnie wyposażony (a nawet lepiej bo z nawigacją) Focus z 1.5 Ecoboost (manual) to 15k PLN mniej po rabacie. Za prawie 100k PLN to można było w tym roku brać Insignie na wyprzedaży, a nie Aurisa.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 23:05   #3776
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Do kolegów powyzej, skoro Tiguan i Kuga to male Suvy to co dla Was jest normalnym Suvem w podobnej cenie?
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 01:33   #3777
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie mam typów i faworytów w suvach bo nie jestem fanem takich aut, najczęściej są rozdmuchane na zewnątrz, mają pseudo terenowe aspiracje a prześwit jak kompakt, w srodku miejsca mniej niz w dobrym kompakcie i wlasciwosci jezdne rowniez gorsze niz w kompakcie. Jedyny plus to pozycja za kierownicą dobra na miasto kosztem większego obrysu auta zmniejszającego możliwości parkingowe. Dlatego wspomniany kodiaq może spodobać się tym, którym suvy do tej pory nie leżały. Jeśli coś mi się z tej klasy wcześniej podobało to małe suvy jak audi q1 albo bmw x3 i suzuki jimny. W styczniu parę razy jechałem jako pasażer nissanem kuskusem i podobał mi się w środku i gabarytowo na zewnątrz, skrętny i ze żwawym silniczkiem, ale zawieszenie ma straszne! twarde i nieprzyjemne, resorowanie jak w matizie.

A prawdziwe SUVy to range rover, pathfinder, pajero, landcruiser, moze jeszcze grand vitara.

Sensowny mały tani suv to dacia duster którą cenią leśnicy, gddkia i wszystkie instytucje i firmy ktore szukają woła do pracy w błotku i w leśnym terenie. Jest lekka, prosta i się nie psuje.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 08:25   #3778
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisałem, że są małe bo nie oferują nic więcej niż typowy hatchback. Tiguan jest wielkości Golfa kombi, a oferuje praktycznie tyle przestrzeni co 25cm krótszy Golf HB.
Dla mnie normalny SUV to np. Edge/X5/Q7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 09:49   #3779
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Dla mnie wadą SUVa jest to, że do niego jedynie pasuje silnik hybrydowy. Benzyna zawsze będzie dużo paliła (zwłaszcza w trasie), a diesel do miasta nie nie jest wskazany - gdzie tak naprawdę kompaktowy SUV ma jedynie sens. Zresztą widzą to już producenci i wersja hybrydowa SUVa to mus (tyle żze to pali jeszcze więcej w trasie niż benzyna). Pamietam jak byłem w Stanach w czasie ostatniego kryzysu - najwiekszy krach był w sprzedaży SUVów - nikt nie chiał kupować dużo palącego auta - nawet w Stanach gdzie paliwo jest tak tanie. Na tym zresztą próbował żerować VW z dieslami. Więc jak kupno SUVa, to z hybrydą i do jazdy po mieście. Jak miałbym brać diesla (na trasy) to po co mi SUV? Ale takie auta są bardzo drogie - zresztą producenci sami nie ukrywają że wolą sprzedawać SUVy bo na nich zarabiają 15-20% a na autach kompaktowych 5%. Więć SUV OK, ale do jakiej jazdy i z jakim silnikiem, Waaszym zdaniem? A może zamiast dopłacać 10-15% procent do SUVa lepiej wybrać dwa auta?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 10:02   #3780
VuZeR
ford::average
 
Avatar VuZeR
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MK.3
Silnik: 1.8 16V 110KM
Rocznik: 2003
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Dla mnie SUV'y to bardziej moda niż coś użytecznego ani w tym w teren ani za bardzo na miasto przy tym spalaniu.
VuZeR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.