Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2017, 11:30   #51
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Ja przestudiowałem od deski do deski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem że w mk2 bywały problemy ze szczelnością, w mk3 również. Foka mk1 generalnie miewała dwa takie słabe punkty jeśli chodzi o hatchbacka - te mocowania lampy tylnej lubiły przeciekać no i urywał się plastikowy łącznik węża spryskiwacza (też mnie to kiedyś spotkało, swoją drogą co za geniusz wymyślił by na ruchomym łączeniu klapy z budą dawać jakiś twardy plastik...). Wszystkie tematy z mk1 w roli głównej sprowadzają się do tego właśnie. Ja przy okazji konserwacji miałem foke z tyłu rozebraną do gołej blachy, boczki, bagażnik, tapicerkę, słupki itd, niestety nie zlokalizowałem paskudy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Btw.

Czy ktoś wie po co Ford stosował takie jakieś pseudo zaślepko - naklejki w różnych miejscach blacharki? Wyglądają one jak takie czarne jajowate kawałki czarnej taśmy izolacyjnej? Zlokalizowałem je w bagażniku, z przodu auta itd, ale większość z nich po dotknięciu odpada bo klej już nie trzyma. Ale one chyba nie uszczelniają raczej niczego?


Ostatnio edytowane przez zmulim ; 16-01-2017 o 13:17
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 14:54   #52
Szymon:-)
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 159
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Takie same są w Toyocie, wyglądają jak czarne "chipsy". Odpadają przy byle dotknięciu.
Szymon:-) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 15:01   #53
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Dobrze to nazwałeś, ciekawe co one "robią"? Element wyciszenia? Wątpię że uszczelniają cokolwiek...
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 19:43   #54
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Słuchajcie, pozwolę sobie na aktualizację bo teraz gdy zaczęło padać a na drogach kałuże wody, w bagażniku znów zaczęło być mokro. Z tego co zauważyłem i tego jestem pewien na 100% to woda spływa z jakiegoś miejsca (no właśnie z jakiego??) w lewą i prawą wnękę gdzie znajdują się otwory technologiczne - wentylacyjne kratki. Blacharka na łączeniu tej wnęki i reszty bagażnika ma taki zgrzew który stanowi próg, jeśli wody nazbiera się w tych wnękach sporo to zwyczajnie się przelewa podczas jazdy i spływa do koła zapasowego. Pytanie skąd ta woda tam się dostaje? Przez te otwory wentylacyjne? A może przez którąś śrubę mocującą lampę? Ciężko mi namierzyć wyciek, bo nie wiem czy on leci z góry czy też z okolic tej kratki. Dodam że zaczęło mi się to robić jakieś 1,5 roku temu kiedy robiono mi przegląd blacharski i drobne poprawki oraz konserwację, również tylnych nadkoli itp, zderzak był ściągany i coś tam też było robione. Blacharz kazał mi wybebeszyć bagażnik z boczków i wszystkich wykładzin, co właśnie zrobiłem, i przyjechać do niego, ma mi pomóc szukać wycieku, ale sam już nie wiem skąd ta woda w tych wnękach się bierze... I pytanie, czy da się te kratki wentylacyjne wyciągnąć bez demontażu tylnego zderzaka? Przykładowo gdybym odkręcił te materiałowe nadkola?
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 20:06   #55
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

koło lamp jest otwór technologiczny jak zakładałem hak to przekłuwałem tą gumę - patrzałeś tam ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 21:33   #56
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

W którym to jest miejscu? Mam focusa w wersji hatchback. Masz na myśli te przejścia pomiędzy lampkami wstecznego i przeciwmgielnej które wchodzą do bagażnika przez gumowe zaślepki?
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 21:37   #57
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Mi przeciekało przez relingi dachowe. Przeczytaj post poniżej:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 22:09   #58
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Czytałem... U mnie nie ma relingów, mam mk1, a te gumowe pasy na dachu są klejone, sprawdziłem, zakleiłem klejem do szyb... Poza tym mam całkiem suchą podsufitkę. Więc to chyba nie to.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 22:18   #59
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

tak wlasnie te zaslepki
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 06:22   #60
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Tam jest ok, zaślepki są uszczelnione i nie puszczają wody. Jedynie woda się w nich gromadzi kiedy właśnie spływa z tych wnęk gdzie są kratki wentylacyjne, te pod zderzakiem. Ponieważ pościągałem te boczki i wykładziny, postaram się dziś zrobić i wrzucić jakieś foto.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.