Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2017, 07:56   #1
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Spotkal sie ktos z czyms takim ze na mrozie aktualnie - 6 za 3 razem dopiero odpali po grzaniu swiec. Sluchac prace rozrusznika nie krece nie wiadomo jak dlugo. Swiece grzeja sie krotko. Akumaltor jest dobry (ani stary ani nowy) lodczas gdy odpali wyswietli sie komunikat usterka ukladu wspomagania kierownicy i zaraz znika. Podczas jazdy zero komunikatow i oznakow usterki. Podlacze pod tel sprawdzę jakie błędy pokazuje.
(cmax 2.0 tdci)

gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 09:47   #2
Skajka05
ford::beginner
 
Avatar Skajka05
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Witam. Mam tak samo identycznie....ogólnie to auto garażuje i wtedy jest ok nawet pomimo potężnych mrozów. Gorzej sprawa wygląda jak auto stoi na parkingu w pracy ponad 12 godz na wietrze i mróz spada powyżej -10. Identyczny objaw co opisales.
U mnie kręci wolno i długo ok 4-5sekund ale odpali i wyrzuci ten komunikat i po chwili znika. Ja podejrzewam ze może nasze akumulatory juz są słabe i dlatego jest przeciążenie elektroniki a pompa wspomagania jest elektroniczna.
Zastanawiam się czy u mnie po zmianie aku będzie poprawa ale na razie wstrzymuje się z zakupem...
Skajka05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 09:53   #3
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 470
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Cytat:
Napisał Skajka05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam tak samo identycznie....ogólnie to auto garażuje i wtedy jest ok nawet pomimo potężnych mrozów. Gorzej sprawa wygląda jak auto stoi na parkingu w pracy ponad 12 godz na wietrze i mróz spada powyżej -10. Identyczny objaw co opisales.
U mnie kręci wolno i długo ok 4-5sekund ale odpali i wyrzuci ten komunikat i po chwili znika. Ja podejrzewam ze może nasze akumulatory juz są słabe i dlatego jest przeciążenie elektroniki a pompa wspomagania jest elektroniczna.
Zastanawiam się czy u mnie po zmianie aku będzie poprawa ale na razie wstrzymuje się z zakupem...
Jest dokładnie tak jak napisałeś ,że po wymianie akumulatora ten objaw ustępuje.
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 10:51   #4
Skajka05
ford::beginner
 
Avatar Skajka05
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Kirhoff dzięki za wskazówki i utwierdzenie mnie w przekonaniu ze to słaby akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój był sprawdzany pod obciążeniem miernikiem i jest już w nie najlepszej kondycji...
Może kolega co ma ten sam problem niech sobie go sprawdzi odpowiednim miernikiem.
Skajka05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 11:36   #5
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Po kupnie w grudniu akumulator byl sorawdzany byl ok. Dzis na noc podlacze sprobuje rano odpalic ma byc kolo - 6 więc przekonamy sie. Akumlator 72ah gdzies czytałem zeby kupic wiekszy niz jest zalecany. Jakies sprawdzone modele? Duzo czytałem kazdy chwali ten co ma. Gdyby ktos mial sprawdzony model moze podrzucić
gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 12:30   #6
Skajka05
ford::beginner
 
Avatar Skajka05
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Gimbu za dużego tez nie możesz założyć bo Ci alternator nie doładuje...
Ja tez się zastanawiam nad kupnem nowego ale czytając opinie o markach to już zglupialem.
Jeden chwali markę a drugi tą samo krytykuje negatywnie. Kiedyś miałem BOSCH i był rewelacyjny a teraz się niby "zepsuly" obecnie tez mam Boscha...ale już ma swoje latka. Ponoć dawniej ponad 3 lata temu akumulatory były trwalsze....teraz to firmy tylko się chwalą nowoczesną techniką produkcji i naklejką ze niby wzmacniany ale to tylko moja prywatna opinia.
Ja myślę o jakimś wzmacnianym bo mam webasto i dużo elektroniki...ale tak jak napisałem wyżej czy On będzie taki niby ekstra.
Skajka05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 12:43   #7
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

No wlasnie. Centre jedni chwala inni nie nawidza. 72ah bylby chyba idealny. Poladuje cala noc rano ocenie. Jak sie powtorzac to wymienię akumulator. Ja tam sobie poradzę ale żonka zeby nie zajechala rozrusznika ☺️
gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 07:19   #8
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Cytat:
Napisał gimbu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wlasnie. Centre jedni chwala inni nie nawidza. 72ah bylby chyba idealny. Poladuje cala noc rano ocenie. Jak sie powtorzac to wymienię akumulator. Ja tam sobie poradzę ale żonka zeby nie zajechala rozrusznika ☺️

Potwierdzam to akumlator. Po calej nocy ladowania krecilem 5 sekund i szybko kręcił ( wczoraj rano bylo takie wolne cyk cyk cyk) za 2 razem odpalil szybciutko. No cóż trza sie szarpnac na akumaltor
gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 08:56   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Majątku nie kosztuje, a ile zaoszczędzi nerwów i zdrowia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 10:39   #10
Kristobal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: WG
Model: C-MAX i Focus C-MAX
Silnik: 1,6TDCI 109KM
Rocznik: 2007 i 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie kom usterka ukl wspomagania

Przy kupnie akumulatora zwróć uwagę na wysokość. Powinien mieć 175mm, a nie 190mm.
Kristobal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.