Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2017, 21:48   #3671
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał calysto2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej mam teraz MK4 2.0EB 203KM

Byłem w salonie z prośbą o ofertę na
2.0 EB 240 KM TITANIUM + SONY + LED + WINTER

dostałem jakieś 14

Czy gdzieś mogę dostać więcej ??
Podeślesz jakieś namiary ??
tzn. ile wyszło do zapłaty bo podobną miesiąc temu zakupiłem.

Bump: Zamawiając auto 4 mies temu nawet nie brałem pod uwagę SUV. Mnie nigdy się nie podobały.
Według moich obserwacji wśród znajomych w różnym wieku.
SUV
- Są dla ludzi w wieku 65+ Dla nich najważniejsze w aucie jest wygoda wsiadania i wysiadania i tutaj przewaga SUV
- Małe SUV to auta do miasta.
Więcej zalet nie widzę. Reszta to same wady.
Oczywiście to tylko moja opinia.

bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 07:54   #3672
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Badania rynku też wykazują, że SUVy (wbrew ich nazwie "Sport Utility Vehicle") tak naprawdę stają się Geriowozami.

Tak a propo w najnowszym Motorze jest artykuł o planach Forda na przyszlość. Focus ma wykorzystywac obecną platformę więc nawet zapowiadane powiększenie ilości miejsca w środku znaczące nie będzie (albo odbędzie się kosztem bagaznika). Patrząc z kolei na zmiany w rynku widać, że najmniejsza dynamika wzrostu jest w klasie aut małych i kompaktów oraz minivanów. Wzrasta popyt na auta sportowe, luksusowe i kombivany. Potem SUVy oraz premium, następnie auta klasy średniej (pomiędzy SUVami i kompaktami). Czyli nie ma sensu aby Focus zbliżał się do wymiarów MOndeo lepiej próbowac zrobić go bardziej luksusowym lub szybszym.

Bump: Natomiast pojawia się nowy gracz Kia Stinger. Moim zdaniem to będzie konkuencja dla Mondeo, Passata i Insygni czy tam Mazdy 6 (370 KM poniżej 200 000 PLN)

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 23-01-2017 o 08:02
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 08:17   #3673
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ale z tą nazwą Stinger, to pojechali. Dobrze, że nie nazwali jej Katiusza, albo V2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla niewtajemniczonych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 09:04   #3674
Jaroslaw5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2016
Skąd: Śląsk
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 Tdci 140 KM (-> 163 KM)
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

W dzisiejszym motorze była wzmianka o Mondeo:

"Restylizacja obecnego Mondeo planowana jest na 2018 rok. Zmienią się m.in.grill, zderzaki i światła. Co dalej? Najśmielsze prognozy mówią, że Mondeo i S-Max mają mieć jednego następce, łączacego cechy tych modeli."

BUMP:
Widzę, że już trochę kaan1 mnie ubiegł.
Jaroslaw5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 09:13   #3675
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

kia optima bardzo fajne autko jeździłem i same plusy
więcej miejsca jest niż w mondeo, głośniejszy od mondeo, lepsza skrzynia automat niż w mondeo to moje zdanie
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 10:45   #3676
Quick
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Kia Optima to zdecydowanie fajny samochód, ale według mnie nie jest tak wygodny jak Mondeo. Co prawda nie jechałem nim jako kierowca, ale już z punktu widzenia pasażera było mi skrajnie niewygodnie.
Quick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 18:27   #3677
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Quick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kia Optima to zdecydowanie fajny samochód, ale według mnie nie jest tak wygodny jak Mondeo. Co prawda nie jechałem nim jako kierowca, ale już z punktu widzenia pasażera było mi skrajnie niewygodnie.

nie prawda dłuższe fotele ma KIA jak o to marudził i przestrzeń pomiędzy środkiem jest lepra w KIA ale w mondeo uważam że ładniej wygląda nie jak w latach 80
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 20:03   #3678
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czytanie Twoich postów to ja słuchanie pijanego. Trzeba czytać kilka razy bo nie wiadomo o co Ci chodzi. To nie forum polonistów, ale Ty popadasz w drugą skrajność.

Czy ktoś przyglądał się hyundaiowi i40?
Ta marka też podgoniła z jakością wnętrza na przestrzeni ostatnich paru lat. Bardzo pakowny samochód, nie wiem jak się prowadzi ale wnętrze ma przyzwoite.
Touch'n'go jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 20:49   #3679
Jaroslaw5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2016
Skąd: Śląsk
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 Tdci 140 KM (-> 163 KM)
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś przyglądał się hyundaiowi i40?
Ta marka też podgoniła z jakością wnętrza na przestrzeni ostatnich paru lat. Bardzo pakowny samochód, nie wiem jak się prowadzi ale wnętrze ma przyzwoite.
Około trzech/czterech lat temu firma kolegi kupiła kilka nowych Hyundai i40. Wersja wyposażenia podstawowa, silnik 1.7 crdi. Mieliśmy nawet przyjemność przez jakiś czas takim jeździć. Samej jazdy nie pamiętam, ale jedno co zawsze mi się przypomina jak słyszę o Hyundai i40 to awarie które nękały firmowe modele. Zanim skończyły 2 lata to na 4 egzemplarze:
- 2 z nich miało naprawiane sprzęgło (przebieg był mniejszy niż 70 000)
- 1 miał problem z elektryką (czasem niektóre rzeczy wariowały)
- 1 od czasu do czasu sam z siebie gasł (tu nie pamiętam co było powodem).
Wszystkie naprawy wykonywali w ramach gwarancji, ale pamięć pozostała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możecie stwierdzić że to firmowe, różny styl jazdy itd. ale z tego co gadałem z ziomkami z owej pracy to te egzemplarze i40 były najbardziej felerne w historii floty (co ciekawe razem z i40 kupowali i20 - one jeżdżą beż żadnej awarii do tej pory).
Jaroslaw5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 20:54   #3680
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jeździłem i40 diesel niecałe 140 KM - bardzo mułowaty. Środek ok, ale sporo było niedopracowanych szczegółów np. podczas deszczu przy podnoszeniu klapy kombii zgromadzona gdzieś woda lała się na nogi
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.