Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2017, 15:31   #11
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Jak zamek jest poprawnie nasmarowany, nie dajesz bezpośrednio w niego myjką ciśnieniową ani silną chemią (w tym rozmrażacze, które wypłukują skutecznie każdy smar i przyspieszają utlenianie) to musi działać.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] samo moczenie nie wystarczy. Trzeba to powoli rozruszać. Jak kluczyk wchodzi, to już połowa sukcesu. Jak wkładasz i wyciągasz, to WSZYSTKIE listki muszą chodzić góra/dół. Jak któryś się nie podnosi/opada, to mu trzeba lekko pomóc. Nic na siłę, z wyczuciem.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 16:08   #12
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Działa! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Faktycznie trzeba było dłuższej kąpieli ale i rozruszania. Powoli, powoli i problem zażegnany. Nawaliłem smaru litowego, oby działał jak najdłuzej.
P.S.
Bonus dla Forda za prostotę wymontowania. Bałem się że będę musiał zdejmować boczki drzwi. Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. Teraz trzeba nauczyć sie jak wyjąć zamek z klapy potem przyciemnianie szyb i na końcu zajmiemy się tym przedpotopowym radiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Meran ; 15-01-2017 o 16:12
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 18:35   #13
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Cytat:
Napisał Meran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz trzeba nauczyć sie jak wyjąć zamek z klapy
Jesteś w stanie otworzyć jakkolwiek klapę? Bo piszesz, że guzik nie bangla, zamek nie bangla, może z pilota się da?

Jak jesteś w stanie otworzyć klapę jakkolwiek, to dwie śrubki w tych dziurach w które wkładasz dłoń aby zamknąć klapę. Odkręcasz, a reszta "boczka" klapy siedzi na zatrzaskach, ciągniesz do siebie po kolei, po krawędzi. Zamek musi być wtedy widać. Nie ma innej opcji - rozbierałem to nie raz nie dwa, co prawda w C-Maxie bez zamka na kluczyk w klapie, ale wiem gdzie jest i jak wygląda klapa "od środka".

Jak wykręcisz wkładkę, to procedura ta sama. Kąpiel i delikatne rozruszanie kluczykiem. Musi puścić.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 17:42   #14
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Więc tak. Tradycyjnie już dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Klapa naprawiona. Nie działał mi mikrostyk ani kluczyk, mogłem jedynie otwierać pilotem. Dziś rozebrałem zamek z klapy, do ropy na godzinę i załatwione. Kluczyk działa. Następnie wymiana całego klawisza w którym jest ten mikrostyk i również działa. Tak że problemy z otwieraniem autka póki co mam za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro wózek jedzie na przyciemnianie szybek a potem pomyślimy co zrobić żeby mieć port usb w radiu. pozdrawiam
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 18:51   #15
zdzisław 19691118
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

gratuluję naprawy ,powiedz kolego ile masz nalatane bo mam ten sam silnik ale ty masz załozony gaz u mnie 250kkm
zdzisław 19691118 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 19:09   #16
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Cytat:
Napisał zdzisław 19691118 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gratuluję naprawy ,powiedz kolego ile masz nalatane bo mam ten sam silnik ale ty masz załozony gaz u mnie 250kkm
166tys choć nie do końca udokumentowane.
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 21:03   #17
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Cytat:
Napisał Meran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem pomyślimy co zrobić żeby mieć port usb w radiu
Wymienić radio na Sony poliftowe w wersji 05-03 lub wyższej z C-Maxa lub Kugi, kupić moduł USB z BT.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 12:06   #18
bartoleq
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.8 125KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

tych blaszek/zapadek w zamku z cmaxa z 2004 roku jest dokładnie 10.
Wiem, bo sam rozbierałem i przekładałem je do innego zamka. Mam nawet gdzieś zdjęcia w telefonie.
U mnie zamek pierwotny jednak tak zarósł że kluczyka nie dało się przekręcić, choć cały kluczyk wchodził. Moczenie w różnych płynach nie pomogło, dopiero wsadzenie do odkamieniacza pozwoliło uwolnić blaszki, z tym że reszta zamka była do wywalenia, bo odkamieniacz go częściowo rozpuścił, blaszki jednak nie ruszył i można było bez przeszkód wsadzić do nowej wkładki.
bartoleq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.