Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2017, 20:00   #1
Simmonn
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Leszno
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1.6L TDC
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Kłopot z otwieraniem samochodu

Mam bardzo częsty problem z otwieraniem samochodu za pomocą pilota.
Naciskam przycisk otwierania ale samochód się nie otwiera jak naciskam zamykanie auta to działa. Otwieranie klapy również ale otwieranie nie pewnie poszedł już przycisk otwierania ale nie znam sie na tym aż tak. Co radzicie kupić nowy zestaw czy coś można zdziałać ??

Simmonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 20:30   #2
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Spróbuj zaprogramować kluczyk od nowa. Na yt sa filmiki.
gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 20:42   #3
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

W pilocie prawdopodobnie zużył się mikrostyk. Można wymienić całą elektronikę od pilota, albo spróbować wymiany samego mikrostyku. W klapie to samo, przycisk do wymiany, ale koledzy też naprawiali z powodzeniem. Mój w klapie nie działa trzy lata od zakupu auta. A w zasadzie zadziałał jeden dzień po rwaniu blendy, długo opowiadać...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:35   #4
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Taki problem też miałem-trzeba było mocno naciskac przyciski ale i tak nie zawsze działały.Rozebrałem kluczyk i delikatnie przeczyściłem te dwa miejsca na druku, gdzie dotykają te ''sprężynki/pazurki'' podające prąd z baterii.W moim przypadku jak ręką odjął-naciskam delikatnie i działają wszystkie przyciski.Spróbuj,może się uda.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 12:09   #5
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum. Od tygodnia jestem posiadaczem C-maxa 1,8 benzynka z gazem. Nie chcąc zakładać nowego tematu może podepnę się pod ten. Mianowicie mam jeden kluczyk do samochodu jak i jeden serwisowy. Oba odpalają auto ale żaden nie otwiera mechanicznie drzwi. Myślę sobie że może to być spowodowane tym iż po prostu na co dzień korzysta się z pilota i zamek po prostu się "zastał" Używałem WD-40 do rozruszania ale nie chce drgnąć. Nie da się po prostu przekręcić kluczyka. Tylna klapa to samo. Dodatkowo nie działa mi przycisk do otwierania tejże klapy. Zamówiłem już nowy bo z tego co zdążyłem wyczytać to jest to dosyć częsta przypadłość. W każdym razie mam kilka opcji. Zawieźć do mechanika żeby uruchomił zamek, zakładając że jest oryginalny, lub dorobić kluczyk z pilotem żeby w razie czego mieć dwa. Co radzicie koledzy i koleżanki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 21:40   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyjmij wkładkę z zamka, wsadź ją do nafty na jakiś czas i próbuj.
Po wyjęciu wkładki będziesz miał dostęp do zapadek, będziesz je mógł popchnąć i rozruszać. Ja w poprzednim aucie (C-Max 2004) skutecznie naprawiłem wkładkę.

Aby ją wyjąć potrzebujesz tylko śrubokręta T-25, na wysokości zamka "z tyłu" skrzydła drzwi jest taka owalna czarna zaślepka, pod nią znajdziesz schowany w wyciętej szczelinie łeb nakrętki, trzeba nią kręcić w lewo, jednocześnie delikatnie ciągnąć kawałek plastiku z wkładką w kierunku od drzwi. Po kilkunastu pełnych obrotach powinna wyjść bez żadnego problemu. Oddziel plastik, wsadź do ropy i czekaj, potem rozruszaj.

Moja była tak zawalona, że nawet klucz nie chciał wejść. W około godzinę w sumie udało mi się doprowadzić ją do stanu, gdy działała bez żadnych oporów.

Po takim czyszczeniu warto by nasmarować jakimś gęstszym smarem (np. litowym).
WD40 standardowe to nie wiem czy najlepszy pomysł tutaj, bo to się szybko wypłukuje/schnie i może się sytuacja powtórzyć.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:37   #7
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Dziękuję bardzo kol. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . opisałeś wszystko pięknie, zamek wyszedł jak ta lala. zamoczyłem w ropie, tyle że opałowej na ok 20 min i niestety nie pomogło. Może za krótko? Coś tam drgnął kluczyk ale niestety nie działa. No, jest jeszcze opcja taka że poprzedni właściciel zmienił wkładkę i dlatego klucz nie działa, tym bardziej że zamek nie wygląda na zanieczyszczony. Choć to wątpliwe ta teoria bo w klapie bagażnika mam ten sam efekt. Nie da się obrócić kluczyka. A nie wiem jak to rozebrać. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc.
P.S.
Widzę na allegro takie wkładki w sprzedaży po kilkadziesiąt złoty z tym że są bez kluczyków. Można taką wkładkę przerobić żeby pasowała pod mój kluczyk???

Ostatnio edytowane przez Meran ; 15-01-2017 o 10:54
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 11:25   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Jak masz wyjętą tą wkładkę, to powinieneś przy wkładaniu/wyciąganiu kluczyka widzieć jak się przesuwają góra/dół takie metalowe blaszki. Jest ich tam pięć albo sześć. Zamek otworzy się tylko wtedy, kiedy wszystkie będą "w lini".
Te blaszki muszą chodzić luźno, nawet bardzo luźno (na każdym jest mała sprężynka, która go cofa i jeżeli ta sprężynka nie będzie w stanie go odbić, to zamek będzie się zacinał. Musisz te blaszki rozruszać w obie strony.

Oczywiście da się to rozebrać i dopasować do klucza, ale jednej zakupionej wkładki do klucza raczej nie dopasujesz. Musiałbyś kupić wkładkę w ASO, wtedy masz komplet tych listków umożliwiający dopasowanie do dowolnego kluczyka.

Moja była tak zawalona, że myślałem, że nie ruszy, ale się udało.
Jeżeli kluczyk pasuje Ci do stacyjki i do maski, to mała szansa, że ktoś umyślnie wymienił wkładkę w drzwiach i klapie, ale kto wie. Wyjmij jeszcze raz i sprawdź jak się listki układają po wsadzeniu kluczyka i czy chodzą lekko. Jeśli są w lini, to mocz aż puści.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 13:21   #9
Meran
ford::average
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Przyszowice
Model: Mondeo mk-5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 88
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Wyjąłem jeszcze raz, zatopiłem w ropie, dam mu poleżeć z 3 godziny. Jak nie pomoże to na jutro umówiłem się z gościem od zamków. Tym bardziej że tylna klapa też nie działa a nie wiem jak zdemontować wkładkę.
Meran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 13:45   #10
Skajka05
ford::beginner
 
Avatar Skajka05
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-05-2016
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: Kłopot z otwieraniem samochodu

Ja mam podobny problem. Scyzoryk kluczyka otwiera tylną klapę i pokrywę silnika doskonale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a od kierowcy wkładla ani drgnie. Spróbuję w tygodniu tez tym samym sposobem ożywić wkładkę od kierowcy. Jeśli mi się uda to dam znać. Uważam że jeżeli jest sprawny pilot i każdy się nim ciągle posługuje to duże prawdopodobieństwo ich zablokowania w powodu braku użytkowania.
Skajka05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.