Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 14:50   #11
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora c max 2 ltr diesel

ktos kiedys pisal, ze zajechal rozrusznik przez krecenie do bolu , zdaje sie . no nie sa to kontrukcje , ktore mozna do woli krecic. choc sam kiedys innym autem zjezdzalem ze skrzyzowania na rozrusznikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. a wtryski, mysle ,ze nic sie nie stanie.

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 10:15   #12
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora c max 2 ltr diesel

Cytat:
Napisał TomozTM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak w ramach ciekawostki to wedle standardów wymiany, powinno wymontować się koło, nadkole i połowę pierdół znajdujących się w okolicy i wtedy ma się swobodny dostęp do alternatorka... :] POGRATULOWAĆ
nadkole daje dostęp do krótkiego paska na sprężarce, można chyba tego nie ruszać
tzn zdjąć duży pasek z kółka altka i wymienić alternator, bez wymiany pasków
dobry dostęp do śrub jest od spodu, a do jednej od góry można ładnie dojść po wyjęciu lampy
oczywiście klucz łamany/gietki konieczny

przewód klimy faktycznie blokuje wyjęcie, ale lekko odginając da się wytagać
gorzej w włożeniem - bo nie dość że ciężki altek, to jeszcze trzeba go wpychać delikatnie

w sumie trochę zabawy jest z odkręceniem kabla od aku
sam alternator odkręca się ładnie

w książce jest o wyjmowaniu przez otwór lampy, co IMO jest niemożliwe
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 12:24   #13
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 279
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora c max 2 ltr diesel

witam, Robie odkop bo nic nie znalazłem nowszego na forum ;/

Zabrałem sie za wyjecie Alternatora Focus mk2 05r 2.0tdci.
no i nie wiem jak zdemontowac Filtr Paliwa.... osłonki pościagane ale sama obudowa została... i Niewiem co dalej bo niewiem czy musze go rozebrac czy to jakoś w całosci zschodzi??
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 21:39   #14
trup
ford::amateur
 
Imię: czesław
Zarejestrowany: 01-08-2014
Model: ford
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

ja wymieniałem w fordzie cmax 1,6 tdci
zdemontowałem osłone turbiny , dwie rury , napinacz paska tego od alternatora i reflektor dla lepszej widoczności . Trzymał się na czterech śrubach (klucz oczkowy 16), do tego klucz nasadowy 10 , 8 i śrubokręt .Coby nie zdejmować klemy z aku ( kod do radia ) od alternatora odkręciłem przewód zasilający aku ( klucz 13 zawinięty w szmatkę ) na końcówkę przewodu założyłem chwilową izolację .Alternator z lekkimi oporami wyszedł górą . czas wyjmowania 3godziny ( nigdy wcześniej tego nie robiłem ) .Zamówiłem już alternator i za dwa dni będzie montaż alternatora .Zużyłem 4 pary gumowych rękawiczek (coby nie mieć problemów z umyciem rąk )rękawiczki jednorazowe . pozdrawiam .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 15:58   #15
cezarone
ford::beginner
 
Imię: deny
Zarejestrowany: 24-07-2012
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

Wymieniałem dziś w c-max 1.6 tdci 2007 na 150A. Tamtych 120A chyba już nie robią bo nie mogłem znależć takiego ale podobno strasznie się sypały to może wycofali je.
Zaczęło się ok roku temu jak zaczęło coś wyć koło paska. Podejrzewałem alternator, dałem do sprawdzenie i o dziwo "fachowiec" powiedział że jest ok. Pojeżdziłem około roku aż do momentu kiedy zaczął jeszcze bardziej wyć i pojawiła się kontrolka ładowania. Ładowanie 13,4V.
Zakupiłem nowy 150A za 450zł, wymieniłem i wszystko śmiga 14,4V.
Wykręciłem tylko przewód do kolektora ssącego i nagiąłem tą czarną grubą gumową rurę. Wyjmowałem tak aby rolka alternatora była po prawej stronie i na siłę do góry.
Chciałem na początku odkręcić te 2 rurki metalowo-gumowe od sprężarki klimatyzacji.
Ktoś je odkręcał czy tego nie ruszać? Po odkręceniu chyba ujdzie gaz?

ps: Ta dolna prawa śruba od alternatora coś za głęboko mi się wkręca. Główka się chowa już a nie ma oporu. Czy ona miała taką samą wkładkę jak ta u góry po prawej? możliwe że mi wypadła wkładka przy wyjmowaniu czy ona jest na stałe?

Ostatnio edytowane przez cezarone ; 06-11-2016 o 14:25
cezarone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 13:44   #16
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

Witam
Czy moze ktos napisac insrukcje krok po kroku jak zdemontowac alternator w ford focus c-max 2.0 tdci 136KM z 2004 roku. Mieszkam w Anglii i tutaj zarzyczyli sobie za usluge 250 funtow (1250zl) dlatego postanwilem to zrobic samemu.
Jak sie doczytalem to najlepiej trzeba zdemontowac filtr paliwa i potem oslone i dostep powinien byc dobry do zdemontowania alternatora, jesli ktos posiada np jakas instrukcje krok po kroku to bardzo bym prosil o napisanie jak to zrobic.

Dodam tylko ze alternator przestal ladowac i bylo slychac swist, po zmierzeniu napiecia na aku mam 12,2V zamiast 14,2V
Samochod odpalilem na kable i wszystko dziala normalnie wiec winny jest alternator, regenerowal nie bede bo koszt uzywki z ebay jest duzo tanszy niz naprawa.

Wszystkin za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kuderw ; 01-01-2017 o 13:47
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 15:43   #17
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

Witam ponownie

Udalo mi sie wymontowac filtr paliwa (bez odczepiania wezy)
Mozecie mi napisac czy do zdlecia paska wieloklinowego trzeba odciagnac kluczem napinacz paska i zdjac pasek czy jest jakis inny sposob np poluzowanie srub mocujacych alternator i potem zdjecie paska.
Ile kabli dochodzi do alternatora jeden taki gruby i wtyczka z 3 kablami czy cos jeszcze?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kuderw ; 01-01-2017 o 16:16
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 20:51   #18
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

musisz odciągnąć kluczem napinacz i ściągnąć pasek , potem odkręcasz alternator i wyciągasz
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 13:18   #19
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

Witam

Na ilu srubach trzyma sie alternator w silniku 2.0 tdci, czy sa to tylko te 2 sruby ktore widac od strony napinacza (1 u gory, 2 na dole) czy jeszcze cos? kabel ladowania odczepiony i wtyczka 3 pinowa tez.
Czy przy wymianie altka trzeba tez wymieniac pasek?
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 14:39   #20
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Alternatora 2 ltr diesel

Witam

Podaje opis demontazu/montazu alternatora w silniku 2.0tdci z 2004 roku wersja angielska.

1. odlaczyc aku
2. zdjac rure dolotowa turbo (opaska zaciskowa klucz 8.)
3. odkrecic 3 sruby torx trzymajace obudowe filtra paliwa i zdjac wiazke przewodow z uchwytu, oraz odlaczyc wtyczke zasilania filtra paliwa.
4. odkrecic srube torx trzymajaca filtr paliwa (u mnie po lewej stronie filtra na dole)
5. odkrecic 4 sruby klucz 8 trzymajace oslone metalowa filtra
6. wyciagnac filtr paliwa z zaczepu (u mnie wyszedl latwo) i podniesc go do gory.
7. odkrecic 3 sruby klucz 8 trzymajace metalowa podstawe na ktorej oparty jest filtr
8. zdjac wtyczke 3 pinowa poprzez nacisniecie jej po prawej stronie i zsunac z alternatora, wyjac gumowa zaslepke kabla zasilajacego i odkrecic nakretke klucz 13, odlaczyc kabel.
9. poluzowac 3 sryby klucz 16 trzymajace alternator i jedna po prawej stronie na dole klucz 8 ktora luzuje zaczep.
10. odkrecic 2 gorne sruby i po zluzowaniu altenatora zdjac pasek klinowy. (nie udalo mi sie poluzowac napinacza paska i zabezpieczyc go bolcem dlatego odkrecilem 2 gorne sruby alternatora, po tym zabiegu pasek daje sie zdjac bez problemu, mozna jeszcze zdjac kolo i nadkole w celu lepszego dostepu do napinacza paska)
11. odrkecic dolna lewa srube i wysunac alternator do gory (bardzo malo miejsca i potrzebny waski klucz nasadowy z grzechotka lub plaski)
12. po wyjeciu alternatora wsunac sie pod samochod i kluczem 15 odciadnac napinacz paska (przeciwnie do wskazowek zegara), zabezpieczyc pinem wsuwajac go w otwor w napinaczu, pomoze to w zalozeniu paska po zamontowaniu alternatora. ja uzylem preta srednicy 5mm wygietego w litere L i wsunalem go w otwory od strony komory silnika. bardzo kiepski dostep.
13. Montaz w odwrotnej kolejnosci.

Mam nadzieje ze moze komus sie przyda na przyszlosc ta instrukcja, jak dam rade to zrobie fotorelacje.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kuderw ; 04-01-2017 o 20:39
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.