Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2016, 09:31   #591
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam
Piszę nie w tym temacie ale ze względu że wielu kolegów poruszało temat schematów elektrycznych mondeo mk4 ośmielam się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zadać pytanie
Próbuję zlokalizować przewód do prędkościomierza w komputerze ale moje wysiłki nie przyniosły efektu, może ktoś pomoże.

sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 01:09   #592
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał sawoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbuję zlokalizować przewód do prędkościomierza w komputerze ale moje wysiłki nie przyniosły efektu, może ktoś pomoże.
A przypadkiem prędkość nie jest wyliczana z odczytów z czujników ABS?
Na 999 promili nie ma czegoś takiego jak oddzielny przewód z sygnałem prędkości.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 09:10   #593
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przypadkiem prędkość nie jest wyliczana z odczytów z czujników ABS?
Na 999 promili nie ma czegoś takiego jak oddzielny przewód z sygnałem prędkości.
Nie chciałbym zaśmiecać tego tematu ale też tak myślałem.
Chciałem założyć urządzonko do doświetlania zakrętów i potrzebny jest sygnał z licznika
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 15:23   #594
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Się dopytam... Czy w C-Max z 2005r. jest szansa aby była instalacja umożliwiająca "dokładkę" alarmu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokupiłem i zamontowałem lampkę z czujnikami, ale robiłem to wieczorem, i nie "namierzyłem" wtyczki do modułu tychże czujników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam tylko atrapę alarmu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Artur
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 15:37   #595
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ja w swoim z 2004 Ghia wtyczkę miałem.
W 2010 Titanium też wtyczkę miałem.

Zobacz jakie masz obsadzenie pinów w kwadratowej wtyczce ROOF-1 w GEM albo wyjmij lampkę i wsadź jakieś lusterko w tą dziurę. Ta wtyczka jak jest to zazwyczaj jest wsadzona w specjalny slot (pusty) w ramkę w której siedzi lampka.

Do alarmu będziesz jeszcze potrzebował syreny (normalnie jest montowana pod prawym boczkiem bagażnika - tam pojedyńczy konektor gdzieś do wiązki w połowie boczka powinien być przywiązany taśmą.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 15:54   #596
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Musze poszukać. mam tą dużą obudowę lampki z rozkładanym lusterkiem, więc najlepiej było by zdemontować całość...
Co do syrenki, to raczej poszukam tej do komory silnika z podtrzymaniem zasilania.
__________________
Pozdrawiam, Artur
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 17:09   #597
pablo032
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-10-2015
Skąd: Polkowice
Model: S-Max
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam chcę dołożyć alarm do mojego s-maxa tylko nie wiem czy konsola w linku bedzie pasowała ja mam inną choć auto po fl czy ktoś może mi wyjaśnić co mam szukać

chodzi o takie coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

moja wyglada tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pablo032 ; 15-01-2017 o 19:59
pablo032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 17:30   #598
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Powinieneś mieć raczej konsolę taką jaka jest w pierwszym linku. Ta, którą pokazałeś jest do aut bez dachu panoramicznego.

Ale skoro już masz taką jak z drugiego linku, to powinieneś chyba kupić taką:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Parch ; 16-01-2017 o 12:43
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 08:27   #599
pablo032
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-10-2015
Skąd: Polkowice
Model: S-Max
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

ale ja nie mam panoramicznego dachu i u mnie przyciski w lampce są białe i tak nie wystają

Ostatnio edytowane przez pablo032 ; 16-01-2017 o 08:34
pablo032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 08:49   #600
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Nie wiem dokładnie jakie są typy tych lampek, bo ja mam konsolę poliftową i takiej szukałem, gdy doposażałem auto w czujniki ruchu.

W linku masz przykładowe zdjęcie lampki przed FL, z czujnikami ruchu i ledowym podświetleniem "nocnym". Jak chcesz białe przyciski, to musisz szukać dalej.
Poczytaj też ten wątek, bo już na jego początku jest trochę informacji o lampkach.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.