Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2016, 20:59   #1
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Leasing czy kredyt

Prosze o rzeczowe wypowiedzi osoby ktore maja rozeznanie w temacie.


Przymierzam sie do kupna samochodu na firme. Pojawia sie dylemat, kredyt czy leasing ??

Ford ma w "swoim" banku kuszace oferty. Tylko czy to sie oplaca ?

Jak wyglada sprawa z firma/bankiem zewnetrzn(ym)a. Podsuwam specyfikacje auta jakie sobie upatrzylem. Firma kupuje auto z salonu i oddaje w leasing ??

Jako ze dzialalnosc dopiero sie rozkreca to interesuja mnie jak najmniejsza wplata wlasna i jak najmniesze koszty.
Pod uwage biore tez auto uzywane do 5 lat.

Co sie lepiej oplaca z finansowego punktu widzenia, skorzystac z oferty bankowej Forda czy firmy zewnetrznej. Jesli tak to oferty jakiej firmy leasingowej sa godne uwagi ??

michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 21:15   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Kwestia tego jak duże płacisz podatkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leasing to w zależności od Leasingodawcy kwota na start z tego co wiem w fordzie biorą 10%. Dowiedź się w jakiej firmie jak na razie spotkałem się, że GetinLeasing. Spotkałem się z czymś takim, że w Fordzie żądają od Ciebie innej oferty cenowej co do Leasingu jeśli chcesz negocjować warunki.
Najlepszym bankiem, który daje Leasingi jest RaiffaisenPolbank...oni sie w tym wyspecjalizowali.
Kredyt jak dla mnie za dużo zachodu,
1. Wpis do dow. rej.
2. Opłaty przygotowawcze
3. Opłaty za rozpatrzenie
4. Prowizja
5. Oprocentowanie
6. Na chwilę obecna odsetki które będzie Ci rozliczać Księgowa będą marne

Osobiście zrobiłbym rozpiskę co Daje Ci leasing (przeglądy serwisy) a co daje kredyt...i co w razie zakończenia działalności przysporzy mniej kłopotu z pozbyciem się auta.

Poza tym jak masz rozgarniętą księgowa to ona powinna podać Ci rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z doświadczenia...Leasing

Ostatnio edytowane przez Adept ; 08-11-2016 o 21:18
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 22:03   #3
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Tylko leasing...
Kosztowo bez porównania z kredytem. Auto za trzy lata leasingowania wychodzi mnie drożej o jakieś 4 tys złotych - mniej niż odpisy podatkowe samych czynszów. Mówię leasingu używanego samochodu o wartości przy zakupie ok. 42000. Do tego opcja wykupu za 1%.
Co do formalności to nie wypowiem się jak jest gdzie indziej. W EFL, gdzie wziąłem już drugie auto - minimum formalności (przy pierwszym oczywiście więcej). Od lat mam tam kontakt z jednym człowiekiem, który również pomógł mi namierzyć tego forda (nie był wystawiony w necie). Jedno spotkanie, odbiór tablic w miejscu zamieszkania i drugi wyjazd po odbiór auta (akurat inne miasto).
Co do mitów o konieczności serwisowania auta w leasingu w ASO itp - bajki. Może kiedyś tak było. Oczywiście jak masz nowe auto na gwarancji to naturalnie, że ASO. U mnie nikt od kilku lat nawet nie zapytał czy samochód jeszcze w ogóle istnieje ;-) .
Jedynie to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co dalej po leasingu. Sprzedaż przed określonym terminem generuje Ci przychód i podatek niestety. Ale kredyt i wpisanie auta w środki trwałe i amortyzacja również ma taką samą wadę.
Polecam leasing i polecam EFL - firma od lat na rynku, właściwie jeden z pionierów leasingu operacyjnego.
Ale tak jak kolega wspomniał księgowa powinna Ci podpowiedzieć biorąc pod uwagę Twoją sytuację.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 22:27   #4
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Leasing.
Robisz sobie co miesiąc koszty. Całą fakturę wliczasz w koszty VAT dochodowy przeglądy ... odliczasz. Gdy Auto kosztuje np. 100 tys zł to mnie będzie kosztowało jakieś 70 tys po spłacie albo jeszcze mniej
Kredyt
Jednorazowe odliczenie VATu ale za to możesz amortyzować auto.
Mnie księgowa powiedziała krótko. Tylko leasing i to tylko operacyjny nie finansowy. Firma leasingowa zakupi za ciebie auto. Sama skontaktuje się z salonem. Sami go zarejestrują. Ja biorę teraz kolejny tylko nie leasing z Forda. Biorę właśnie z Raiffaisen bo z 4 ofert od nich uzyskałem najlepszą ofertę Sam decyduję gdzie go ubezpieczyć.

Ostatnio edytowane przez bartulko ; 08-11-2016 o 22:31
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 07:27   #5
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

potem je wykupujecie czy zostawiacie ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 09:38   #6
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Co do leasingu to wlasnie ksiegowa to podpowiedziala, ale szczerze mowiac nie zaglebialem sie w temat bo bylem sceptycznie do tego nastawiony. Po przemysleniu stwierdzilem, ze jak mam kupic auto na firme niewiadomego pochodzenia to moze jedank warto wejsc w leasing. Kredyt czy leasing i tak trzeba rate miesiecznia placic. Kwestia tego zeby nie przeplacac zbyt wiele.

Tak jak mowicie, porozmawiam z ksiegowa na ten temat i ewentualnie pozbieram oferty firm.

Czyli do rozwazenia sa oferty GetinLeasing, RaiffaisenPolbank, ELF, FCE (Ford). Jeszcze jakies firmy sa warte uwagi ??

Co w sytuacji (oby taka sie nie zdarzyla) zakonczenia dzialalnosci gospodarczej. Oddaje auto i na tym sie koczy, czy niesie to za soba jakies dodatkowe konsekwencje finansowe ??


Zbieram wszelkie informacje zebym wiedzial od czego zaczac "negocjacje" jak wybiore sie do salonu lub banku.
michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 11:26   #7
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem je wykupujecie czy zostawiacie ?
Ja np. wykupuję, dla mnie to auto praktycznie prywatne a przy okazji prowadzenia DG wzięte w leasing jako korzystniejszy od kredytu. Dlatego biorę w opcji wykupu za 1%. Auta zostawiają firmom leasingowym (a pośrednio nam - kupującym je później) głównie duże firmy (floty), które za bardzo nie miałyby co zrobić z używkami, generującymi dodatkowo przychód. Jeśli opcja zostawienia firmie to tylko pod warunkiem ustalenia dużej kwoty wykupu a mniejszych rat.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 11:39   #8
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Cytat:
Napisał Paramedyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja np. wykupuję, dla mnie to auto praktycznie prywatne a przy okazji prowadzenia DG wzięte w leasing jako korzystniejszy od kredytu. Dlatego biorę w opcji wykupu za 1%. Auta zostawiają firmom leasingowym (a pośrednio nam - kupującym je później) głównie duże firmy (floty), które za bardzo nie miałyby co zrobić z używkami, generującymi dodatkowo przychód. Jeśli opcja zostawienia firmie to tylko pod warunkiem ustalenia dużej kwoty wykupu a mniejszych rat.
Mozesz cos wiecej powiedziec o tej opcji wykupy za 1%
Dotyczy to leasingu na samochod nowy czy uzywany ?
michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 12:15   #9
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Cytat:
Napisał michu182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz cos wiecej powiedziec o tej opcji wykupy za 1%
Dotyczy to leasingu na samochod nowy czy uzywany ?
Opcja nr 1
W ratach spłacasz 99% wartości samochodu i na końcu za pozostały 1% wykupujesz samochód. Przerejestrowujesz na siebie i jeździsz lub jeśli chcesz od razu sprzedać to tak naprawdę nie musisz nawet przerejestrowywać.
Wady - stosunkowo wysokie (w porównaniu do opcji nr 2 raty).
Zalety - wykup za przysłowiową "złotówkę".

Opcja nr 2
W ratach spłacasz jeśli można to tak nazwać jedynie realną utratę wartości samochodu. Na końcu pozostaje Ci do zapłaty wyliczona wartość samochodu na dzień zakończenia umowy i za tę kwotę możesz samochód odkupić.
Wady - wysokie koszty wykupu.
Zalety - niskie raty.

Oczywiście wybór opcji drugiej z założonym z góry wykupem samochodu jest nierozsądny, wtedy lepiej zostawić firmie auto i brać następny. Jeśli chcesz go później wykupić to tylko opcja z 1%.
Nieważne czy nowe czy używane. Oczywiście jest limit wieku używanego auta które firmy dają w leasing i związany z tym wiekiem maksymalny okres leasingu. Leasingodawcy zabezpieczają się, żeby nie zostać na końcu umowy np. z 10 dacią, której nikt nie chce. Z reguły spotyka się zasadę, że w momencie zakończenia umowy auto ma mieć nie więcej niż 7 lat. Choć przy moim drugim leasingu przymknęli na to oko - samochód 1 rejestracja łapał się na limit ale jest z grudnia i tu już rocznik przeskakiwał niestety o cały rok. Leasing to bank - jak sobie zbudujesz u nich dobrą pozycję to z każdym następnym jest łatwiej o małe ponaginanie zapisów i warunków.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 12:25   #10
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Leasing czy kredyt

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem je wykupujecie czy zostawiacie ?
Ja wykupuję bo zawsze wpłacam max ile mogę na start. W Fordzie to 45%
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.