Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2016, 12:54   #21
Bardak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2015
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Cytat:
Napisał pio124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomniałem o jednej ważnej rzeczy. Czy masz może gąbkę w okolicach wlewu paliwa? Jak robiłem kaczuche to właśnie wyjąłem też gąbkę. Nie wiem zupełnie dlaczego ja tam włożyli podczas produkcji ale i ona mogła przyczynić sie do powstawania korozji w okolicy wlewu paliwa. Mogę zapodać foto jakby coś.
Mnie wiercenie też martwiło a nawet wkurzało ale co zrobić, miało być tanio...


A wiesz może ile jest do zrobienia- zaglądałeś w nadkole i od strony boczku w aucie? Bo w przypadku korozji to jak z górą lodową większość jest schowana. Głowa do góry trzeba szukać dalej warsztatu, najlepiej z polecenia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zeszłym dawałem kaczkę na konserwację podwozia, jak się pytałem majstra czy z drugiej strony coś widać, że rdza bierze to mówił, że nieruszone. Ale to było rok temu.
Z warsztatem z polecenie może być trudniej, nie znam nikogo kto by się w to bawił. Albo na własną rękę albo olewają temat i jeżdżą podgnitym.

Bardak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 09:46   #22
melchior71
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Ruda
Model: Ka
Silnik: A9A
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Mój fordzik już zrobiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt 500 zł +25 zł reperaturka + 50 zł nadkola . Znajomy blacharz który go robił powiedział że oprócz wlewu autko w zadziwiająco dobrym stanie . Tak więc wspawany nowy wlew , konserwacja , lakierowanie , konserwacja zbiornika paliwa i progów + założenie nadkoli 575 zł + 0,7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba nie źle . Efekt super .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wlew.jpg (41.2 KB, 27 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez melchior71 ; 03-11-2016 o 11:48
melchior71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 19:17   #23
pio124
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Inowrocław oraz Belgia
Model: Ka
Silnik: 1,3 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Cytat:
Napisał melchior71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój fordzik już zrobiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Hej,
No to gratuluje udanej reparacji. Z tego co piszesz to rozumiem ze poszła tylko reperaturka wlewu paliwa czy tez ta wewnętrzna (tylko w fordzie do kupienia)tez? Wygląd tez bardzo dobry- wg mnie widać delikatne przejście no ale srebrny i żółty są ciężkie do malowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba ze tam jakiś budynek sie odbija w tle to zwracam honor.

Cytat:
Napisał melchior71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Tak więc wspawany nowy wlew , konserwacja , lakierowanie , konserwacja zbiornika paliwa i progów + założenie nadkoli 575 zł + 0,7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba nie źle . Efekt super .
Koszty uważam ze wyszły bajka, tym bardziej jak porównam do swoichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szerokości i tys. km bez ponownego remontu życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pio124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 19:28   #24
Bardak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2015
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Kurde, jakbym miał pewność, że u mnie tak odpicują wlew to niezwłocznie bym tam odstawił kaczkę.
Bardak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 18:02   #25
melchior71
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Ruda
Model: Ka
Silnik: A9A
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Ten pasek poprzeczny z innym odcieniem to odbicie , jest delikatna różnica bo oryginalny lakier ma lekko jak by to ująć " złotawy" odcień a nowy lakier bardziej srebrny .,ale nie rzuca się w oczy za bardzo bo kumpel pomalował cały element , trzeba się przyjrzeć . po demontażu wlewu okazało się że w środku wszystko ok , poszła rdza tylko po brzegach wlewu i wyciął tylko po 3 cm do okoła wlewu , więc chyba tragedii nie było . .Chyba w porę bo mogło być gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie było oczywiście nadkoli więc siłą rzeczy gdzieś ta woda z kół leciała , no ale już są więc nie spodziewam się nawrotu choroby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko trwało 3 dni .
Pio124 - a jak u ciebie było z kosztami ? Robiłeś w jakimś serwisie czy jak ?

Ostatnio edytowane przez melchior71 ; 05-11-2016 o 09:48
melchior71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 21:25   #26
pio124
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Inowrocław oraz Belgia
Model: Ka
Silnik: 1,3 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Cytat:
Napisał melchior71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten pasek poprzeczny z innym odcieniem to odbicie , jest delikatna różnica bo oryginalny lakier ma lekko jak by to ująć " złotawy" odcień a nowy lakier bardziej srebrny .,ale nie rzuca się w oczy za bardzo bo kumpel pomalował cały element , trzeba się przyjrzeć . po demontażu wlewu okazało się że w środku wszystko ok , poszła rdza tylko po brzegach wlewu i wyciął tylko po 3 cm do okoła wlewu , więc chyba tragedii nie było . .Chyba w porę bo mogło być gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz wyszło bardzo ładnie, lekkim odcieniem ja bym się nie przejmował wcale bo estetą nie jestem a znowu (bez obrazy) nasze kaczuchy to nie Slx-y za grubą kasę i trzeba godzić pewne sprawy ze sobą. Zdecydowanie z rudą mogło być znacznie gorzej.


Cytat:
Napisał melchior71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pio124 - a jak u ciebie było z kosztami ? Robiłeś w jakimś serwisie czy jak ?
U mnie z kosztami wyszło znacznie drożej no ale i zakres prac być znacznie szerszy.
Kupując auto żonie potraktowałem to trochę jako wyzwanie bo wiedziałem ze trochę pracy będzie ale zakres trochę mnie zaskoczył -kaczka robiła chyba jako amfibia albo wtopiłem i kupiłem topielca.
Oto co zastałem (tylko telegraficzny skrót):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wycinałem ile można było, później spawałem, szlifowałem i malowałem wszystko samemu.
Wiec tak: Lewa strona tył - nowe reperaturki wlewu, obudowy wlewu (wew strona nie do kupienia w Fordzie BE- wiec zrobiłem własną), zderzak tył lewy i nadkole tył (wew cześć). Malowane wg technologii, czyli po spawaniu epox- szpachla-akryl- baza-klar. W prawej były wycinane i wspawane łatki. Obydwa progi były cięte i dosztukowane- tu pożałowałem kasy na reperaturkę i żałuje tego. Podłoga & podłużnice tył- ruda wyczyszczona na tyle ile mogłem, później reaktywny+ akryl i na to branek. W podłodze było wymagane wspawanie kilku łatek ale podłużnice miały tylko powierzchniowa korozje. Cały środek był wywalony (tylko deska rozdzielcza została, wtedy czyszczenie ognisk korozji, dwie łatki przy fotelach wspawane (dziura w podłodze) i zabezpieczone jak wyżej. Zbiornik paliwa również ściągnąłem, wyczyściłem i pomalowałem z barankiem włącznie.
Podłużnice przód, pas przedni, pas tylni, drzwi lewe prawe zwrotnice, nadkola przód, mocowanie chłodnicy, maska wewnątrz, komora silnika - wszędzie ruda powierzniowo- wiec czyszczenie ile można i zabezpieczenie. W nadkolach wywaliłem kolumny Mc persona bo i tak sprężyny trzeba było wymienić bo miały pęknięty jeden zwój.
Klapa tylnia- korozja z lewej strony i w okolicy tylniej wycieraczki- czyszczenie, zabezpieczenie, szpachla i malowanie kolor. Malowałem na kolor klapę, progi i cały tylni błotnik, bo mi sie nie chciało blendera na cieniowania kupować. Dodatkowo plastiki pomalowałem na żółto- w końcu auto dla kobietkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystkie możliwe profile zamknięte zabezpieczone woskiem.
To tak w skrócie a i tak wyszło sporo- i koszty- samo malowanie (razem z żółtym) wyniosło tataam...ok 2300PLN bez moich roboczogodzin, no ale dla mnie to była czysta przyjemnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pio124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 12:13   #27
melchior71
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Ruda
Model: Ka
Silnik: A9A
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Noo ! To w zasadzie kapitalka podłogi ! Sporo tego było . U mnie może tak mało bo sprowadzony 3 lata temu a za granicą wiadomo - soli mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nie wiem skąd taka wyżerka - roczniki te same . No to sie bracie narobiłeś - ale za to teraz wiesz co masz . Szerokości i braku problemów życzę .
melchior71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 12:19   #28
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Narobiłeś się - podziwiam!
Cytat:
Napisał pio124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo wtopiłem i kupiłem topielca.
Nie, to jest TTTM. Kolega niedawno lekko uderzył w tył takiego ka (miasto, na światłach) i niesamowicie zaskoczony był ile zardzewiałych gratów z tego auta wypadło.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 20:48   #29
pio124
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Inowrocław oraz Belgia
Model: Ka
Silnik: 1,3 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Korozja przy wlewie paliwa

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Narobiłeś się - podziwiam!

Nie, to jest TTTM. Kolega niedawno lekko uderzył w tył takiego ka (miasto, na światłach) i niesamowicie zaskoczony był ile zardzewiałych gratów z tego auta wypadło.
Dzięki za odpowiedz, trochę mnie pocieszyłeś. Auto nie miało innych oznak wskazujących na topielca poza tą rdzą. W Belgii klimat typowo angielski więc nic dziwnego ze kaczka tutaj szybo gnije i wcale nie potrzeba dużo soli na drogach.
pio124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.