Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 11:36   #1
v@ldemar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: Mirków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Zablokowany fotel drugiego rzędu

Witam

Stałem się posiadaczem (jeszcze nie umiem stwierdzić czy szczęśliwym) Galaxy 2008r wraz z takim problemem:
fotel drugiego rzędu jest zablokowany w maksymalnie odsuniętej pozycji (względem pierwszego rzędu). Siłowe rozwiązania nie dały rezultatu, ale pokazały, że zablokowana jest jedna szyna. Mechanizm wydaje się działać, odwodzi blokadę (na ile udaje mi się to zaobserwować).
Próbowałem podejść do tematu odkręcenia fotela ale nie wygląda to na przyjemną zabawę więc odpuściłem (do dwóch śrub trzymających szyny nie ma dostępu w tej pozycji fotela).
Wszelkie rady mile widziane łącznie z radą udania się do warsztatu i oszacowaniem ceny takiej usługi
dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

v@ldemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:48   #2
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

A która prowadnica i w którym fotelu (prawym , środkowym, lewym) jest zablokowana? Czy daje się chociaż trochę przesunąć czy jest zablokowana na sztywno? Sprawdzałeś czy nic nie wpadło do środka prowadnicy i nie blokuje przesuwu?
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 17:20   #3
v@ldemar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: Mirków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

względem środkowego fotela drugiego rzędu jest to fotel prawy szyna prawa.
widziałem, że w szynie latała jakaś śrubka (nie od fotela) ale udało mi się ją wyciągnąć.
Przy próbie przesuwania można powiedzieć, że na tej szynie zachowuje się jakby blokada cały czas trzymała. Coś drgnie ale nie ma szans żeby przesunąć cokolwiek.
v@ldemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:28   #4
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

Jeżeli nie widać aby prowadnice były zdeformowane (np po wypadku) spróbuj zdemontować tą dużą osłoną plastikową fotela i ręcznie wcisnąć blokadę prowadnicy zaznaczoną na zdjęciu demontaz_5. Zdjęcia zrobiłem na fotelu lewym ale na prawym jest wszystko symetrycznie. Może być to niemożliwe gdyż jak fotel jest w tylnym położeniu nie ma dostępu do śruby ze zdjęcia 1. Sprawdź jeszcze czy dźwignia do odblokowywania prowadnic nie wyleciała z haka - zdjęcie demontaz_6.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg demontaz_1.JPG (49.9 KB, 111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg demontaz_3.1.jpg (55.0 KB, 101 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg demontaz_4.JPG (69.1 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg demontaz_5.JPG (78.8 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg demontaz_6.JPG (56.9 KB, 99 wyświetleń)
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 19:30   #5
v@ldemar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: Mirków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

Wielkie dzięki za wyczerpującą, konkretną odpowiedź. Powalczę w sobotę i dam znać jak poszłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
v@ldemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 07:17   #6
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

Sprawdź jeszcze czy napewno nic nie blokuje zamka w środku prowadnicy - zdjęcie. Niestety samej prowadnicy nie kupisz w ASO - nie jest to część zamienna. ASO zaproponuje zapewne zakup całego fotela. Jeżeli okaże się, że nic nie blokuje zamka (albo bieżni z kuleczkami) i dźwignia nie wyleciała z haka a prowadnica nadal blokuje (co jest mało prawdopodobne, chyba że samochód jest powypadkowy) pozostaje wykręcenie fotela i zakup nowego (starego). Pamiętaj tylko aby kupić fotel do wersji 7 os.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dem8.JPG (36.0 KB, 65 wyświetleń)
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 15:47   #7
autostop
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-05-2016
Skąd: Biała Podlaska
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

Miałem kiedyś dokładnie taką sytuację. A przyczyną był właśnie jakiś patyczek od lizaka czy coś w tym stylu pod blokadą. Kawałek druta do przepchania i po sprawie. Można też sprężonym powietrzem dmuchnąć wewnątrz prowadnicy.
autostop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 18:54   #8
v@ldemar
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 25-10-2016
Skąd: Mirków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

No i po sprawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jerry nie wiem skąd Ty bierzesz takie obrazki ale bez nich chyba bym nie doszedł jak rozebrać dźwignię regulacji fotelaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Generalnie podszedłem do tematu i tak jak pisałeś w tym położeniu nie było dostępu do śruby ze zdjęcia 1. Ale ściągnąłem wewnętrzny plastik i udało mi się namierzyć dźwignie mechanizmu blokady. w akcie desperacji włożyłem tam śrubokręt i pociągnąłem za rurkę odpowiedzialną za cały fotel i...
przesunęło się!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czyli potrzebowało klina żeby skutecznie to wcisnąć. I już myślałem, że po sprawie bo zaczął się przesuwać aż tu znowu blokada. Udało mi się jednak przesunąć w pozycję z dostępem do śruby z rysunku 1. zdjąłem plastik zewnętrzny i okazało się, że śrubka leżała zaraz pod dźwignią (nie w szynie pod mechanizmem blokady) tylko bezpośrednio pod zakrzywieniem dźwigni. Czyli jak trochę zmieniła pozycje to chwile działało ale zaraz wpadała z powrotem. I generalnie po sprawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na prawdę szacun za te zdjęcia i rady. Już mi się zaczyna podobać Galaxy dzięki temu forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
v@ldemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 19:24   #9
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zablokowany fotel drugiego rzędu

Cieszę się, że mogłem pomóc.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.