Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2015, 12:16   #41
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

ja dzisiaj przez przypadek odkryłem że mam podgrzewane dysze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie wygląda to tak że do dysz wraz z rurkami idą 2 przewody(biało-czarny i żółto-czarny) kończą się one przy zbiorniczku. aby się dostać do tego trzeba zdjąć plastikową osłonę która otacza wlew płynu...
do samego zbiorniczka jest umocowana kostka w którą wchodzi wtyczka z 2ma przewodami.
pozostaje mi tylko wymienić dysze na mgłowe i będzie super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 03:21   #42
michk
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-09-2010
Skąd: Zmc
Model: Focus Mk2, Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2008, 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Koledzy przeczytałem cały temat ponieważ przez ostatnie mrozy i błoto pośniegowe byłem zmuszony kilkukrotnie się zatrzymywać i ręcznie wycierać przednią szybę przez zamarznięte spryskiwacze. Chciałbym więc dołożyć grzane spryski do swojej Foki, chociaż-co ciekawe-wg VIN powinienem je mieć. Pod maską nie mam pod nie instalacji el., chociaż przy spryskach są otwory na grzałki). Sprawdziłem i o ile dobrze patrzyłem to w GEM-ie na złączu FRONT-1 wspomnianego zielono-nieb. kabla nie mam na pinie ze zdjęcia (natomiast-posłużę się zdj znalezionym w necie,bo u mnie wygląda to tak samo-zielono-nieb. kabelek mam tylko tutaj: FOTO LINK). Nie wiem czy zdarzało się już coś takiego u Forda czy po prostu któryś z poprzednich właścicieli gmerał w instalacji (mój Focus miał już swoją historię). Tak czy inaczej chcę dołożyć grzane spryski. O ile dysze i wiązkę do dysz podłączę bez problemu, pytanie co dalej. Jak wygląda, którędy i dokąd idzie ta kolejna wiązka? Jakbyście mogli bardziej łopatologicznie to wyjaśnić. Mam dostęp do części tylko muszę wiedzieć jak to wygląda i dokąd biegnie, bo chciałbym to zrobić jak fabrycznie. Może na elektryce aż tak się nie znam, ale po tym co czytałem wnioskuję, że cała operacja nie powinna być aż tak skomplikowanaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 15:25   #43
arkadiusz35
ford::amateur
 
Imię: arkadiusz
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: poznań
Model: focus
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Mgłowe tez chce zakupic, ponoć z trójki pasują.W dwójce mam podgrzewane.Nie widze mgłowych podgrzewanych do dwójki.

Ostatnio edytowane przez arkadiusz35 ; 19-01-2016 o 15:27
arkadiusz35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 00:44   #44
michk
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-09-2010
Skąd: Zmc
Model: Focus Mk2, Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2008, 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Są są, jest ich już cała masa, np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy póki co najtaniej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale ponawiam moje pytanie: jak wygląda, którędy i dokąd idzie ta dalsza wiązka od grzanych spryskiwaczy? czy to już jest ten zielono-niebieski kabelek? Poratujcie amatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:44   #45
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

te mgłowe w focusie to porażka
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 14:40   #46
michk
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-09-2010
Skąd: Zmc
Model: Focus Mk2, Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2008, 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Czy ja wiem czy porażka, miałem takie w Mondeo mk2, mam w mk4 i do Focusa też zakładam, lepiej spryskują całą szybę.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
michk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 14:58   #47
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

W swoim tez wymieniłem na mgłowe dwa lata temu,jak były jeszcze po 17 zł w sklepie forda w kielcach. Ale mam wrażenie,że nie grzeją bo zamarzają,a zasilanie jest.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 08:34   #48
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

w astrze zakładałem od insigni to to była prawdziwa mgiełka - równo po całej szybie. A tu tak sobie psika w V, najmocniej właśnie po brzegach, a środek prawie suchy
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 20:52   #49
PrzemekR
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: W-wa
Model: Fusion, FOCUS
Silnik: 1.4, 2.0
Rocznik: 2006, 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

Chcę założyć sobie podgrzewane spryskiwacze mgłowe z focusa mk3. Kupiłem na alledrogo zestaw razem z wiązką. założyłem. Spryskują ładnie, ale mam problem z podłączeniem wiązki. Może w focusie mk2 i mk3 są inne wtyczki.

Poniższe zdjęcie przedstawia wiązkę, którą znalazłem w podszybiu. Czy któraś wtyczka jest od spryskiwaczy?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jest: Fusion FL 1.4 2006 Durashift LPG, Fiat Bravo 1.4 Tjet 2008 LPG, Focus MK2 2008 FL 2.0tdci PS
Był: Fusion 1.4, 1.4tdci, 1.6 tdci, fiesta MKVI 1.4tdci, mondeo mk3 2.0 tdci
PrzemekR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2018, 14:08   #50
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Podgrzewane spryskiwacze - gdzie podłączyć

Odświeżam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Idzie zima, a że dokładam sobie czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy i mam rozgrzebany zbiornik, pomyślałem, że wezmę także grzane dysze. Po sprawdzeniu w GEM wg. opisu Radka ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wrzucam też swoje zdjęcie z pozycji wetkniętego złącza w zamontowanym GEMie żeby nie trzeba było sobie obracać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. https://i.imgur.com/TUgiAgT.jpg )
przystąpiłem do zlokalizowania drugiego końca kabla. No i tak jak na początku tego tematu wszyscy piszą o nadkolu, to u mnie ta wiązka była rzeczywiście w podszybiu (czy tam pod tą plastikową osłoną nachodzącą na szybę). I tu uwaga - nie trzeba demontować podszybia, wystarczy ściągnąć 2 metalowe klipsy (chwytałem multitoolem za górną wystającą krawędź tego klipsa i ciągnąłem, schodziły bez problemu - to znacznie wygodniejszy sposób niż wkrętakiem, bo widziałem już poorane miejsca wokół tych klipsów, więc ktoś się z nimi musiał siłować przy okazji wymiany szyby albo jeszcze wcześniej). Wówczas możemy odchylić tą stronę i podejrzeć, czy mamy wtyczkę. Tak to wyglądało u mnie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i widok na samą wtyczkę z zatyczką - (wystarczy pociągnąć za plastikowy języczek)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Będę dawać znać jak dojdzie wiązka z grzanymi spryskami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo prawdę mówiąc mod wygląda na stosunkowo prosty jak jest cała kabelkologia przygotowana, a sprawdzenie tego to chwila moment.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.