Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2016, 21:10   #11
haddi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-08-2013
Skąd: Paderborn
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Tak, załączenie jakiegokolwiek źródła poboru energii elektrycznej powodowało większe skoki. Po czasie padł aku(uprzedzony problemami z centralnym,odpalaniemi itp.) Miernik i sprawdzasz napięcie na klemach, nie powinno spaść poniżej 13,8 a średnia np z moich aut to 14,3-14,4

haddi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 21:32   #12
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Rano sprawdzam!!

Cytat:
Napisał meme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem powinieneś sprawdzić dwie rzeczy:

1. Alternator
2. Sprężarkę klimatyzacji

ad 1. Wystarczy na początek napięcie.
ad 2. Gdy włączasz klimatyzację rośnie obciążenie silnika, więc komputer zwiększa obroty. Jeśli jest coś nie tak np. ze sprzęgłem klimy, mogą być właśnie takie objawy (po zwiększeniu obrotów, moc nie jest odbierana przez sprężarkę) Pytanie podstawowe: czy klima działa prawidłowo? Proponuje jej przegląd.

A przyczyn falowania może być pełno, u mnie w starym samochodzie była to pęknięta uszczelka pod głowicą ;-) No, ale innych objawów było znacznie więcej.
Klima działa, bardzo dobrze. Bardziej bym obstawiał jednak alternator. Po 8 rano będę sprawdzał. Napiszę co i jak.

Ostatnio edytowane przez elliotek ; 25-10-2016 o 05:25
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 12:41   #13
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Alternator w bardzo dobrym stanie, więc to nie on. Dziś problem w ogóle odczuwalnie mniejszy. Ale byłem u myślę dobrego elektryka samochodowego. Mówił mi że jak auto stało przez jakiś czas, a prawdopodobnie tak było i wyładował się akumulator a do tego było mało paliwa to wielce prawdopodobne że czujniki w aucie zostały źle zaadoptowane do pracy?!

Zaproponował mi abym wyjeździł paliwo, zatankował dobrego paliwa PB98, odłączył akumulator na ok 2h i później podłączyć akumulator i uruchomić samochód bez użycia gazu i pozostawić go na ok 20-30 min włączony. Rzekomo wtedy czujniki się "resetują" i po włączeniu samochodu ponownie się adoptują.

Co myślicie?
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:45   #14
kuuba89
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 80
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

To nie jest sposób na naprawę.
kuuba89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 14:04   #15
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Tez tak mysle dlatego pisze tuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mozecie polecic jakiegos super fachowca od fordow? Śląsk

Wygląda to troche tak że jak włączam klime to ona sie wlacza ale obroty silnika nie chcą sie podnieść i nastepuje Falowanie. Auto wlacza klime a silnik tak jak by o tym nie wiedzial i nie dostosowywuje obrotow. A pozniej się męczy.

Ostatnio edytowane przez elliotek ; 25-10-2016 o 14:08
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 19:14   #16
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Problem z falowaniem praktycznie rozwiązany. Zawiozłem auto do PZ Service w Mikołowie, po całodniowym serwisie została wymieniona przepustnica. Falowanie zdecydowanie zmalało, jeszcze na chwilę wskakuje, ale ona musi się jeszcze dostosować do samochodu więc z czasem powinno się zniwelować.

Ostatnio edytowane przez elliotek ; 27-10-2016 o 19:16
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 14:26   #17
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Tak jak pisałem wcześniej problem prawie rozwiązany na tą chwile. Zobaczymy jak będzie ciepło i klimatyzacja będzie musiała mocno pracować. Teraz po przejechaniu wskaźnik obrotów potrzebuje 2-3 sekund żeby stanąć w miejscu na luzie. Ale ma takie minimalne drgani. Jak ma się otworzoną klapę silnika słychać ze silnik delikatnie faluje. Wymieniłem dziś świece ale to nie pomogło. Macie jeszcze jakiś pomysł? U żony w clio wskazówka obrotów na luzie nawet nie drgnie.
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 16:58   #18
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Dalej mam problem z tym falowaniem, poniżej zamieszczam film jak to wygląda.
Jak jest włączona klimatyzacja to po zejściu z obrotów wskaźnik obrotów potrzebuje kilku sekund żeby wyrównać obroty, ale nawet jak wyrówna obroty to silni nie pracuje równo co słychać na zewnątrz auta. Po wyłączeniu klimatyzacji na zewnątrz samochodu jest tak ja być powinno nie słychać nie równo pracującego silnika. Obroty na wyłączonej klimatyzacji szybko się równają. Nie wiem tylko czy to normalne czy nie ale jak jest wyłączona klimatyzacja to jak się przekroczy 1500 obrotów to po opadnięciu obrotów przez kilka sekund obroty utrzymują się równo na 1500 obrotów po czym powoli opadają. Jak obroty nie osiągną 1500 to opadają odrazu do prawidłowej wartości co też widać na filmiku.

Mam nadzieję że filmik idealnie to pokaże. Ma ktoś jakiś pomysł?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez elliotek ; 03-03-2017 o 17:02
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 18:12   #19
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

Zrobiłem dziś serwis klimatyzacji, niestety to nie pomogło. Szukając informacji w Google znalazłem wiele podobnych problemów w różnych markach samochodów. W większości z nich pisano ze taki objaw to padające sprzęgiełko klimatyzacji lub wentylator.

Czy ktoś z awans był by w stanie polecić jakiegoś naprawdę dobrego fachowca od klimatyzacji na Śląsku? Jestem z Pszczyny.
elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 10:41   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Falowanie na biegu jałowym "Luzie"

U mnie aż tak bardzo się nie buja, choć przy włączonej klimie widać delikatne drgania wskazówki, ale są to naprawdę delikatne wahania i spalanie na postoju waha się między 0.5l/h a 0.6l/h

Niestety pod ręką mam tylko zdjęcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pewno nie są to takie odchylenia jak u Ciebie
Tym bardziej że spalanie na postoju wynosi 1.0 - 1.1 l/h.

Nie wiem jak pomóc. Mogę najwyżej na życzenie zrobić nagranie u siebie jeśli to może w czymkolwiek pomóc.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.