Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2016, 19:01   #11
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,524
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

a wystarczy poświęcić 5 minut przed kupnem i sprawdzić sobie samemu vin... no ale lepiej latać po prawnikach.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:04   #12
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Kolego nie każdy siedzi tyle na internecie co ty i wie , że można poprosić np na tym forum o sprawdzenie przebiegu.
Co sprawdzisz po vinie? Przebieg? A gdzie tak można sprawdzić może napisz wszystkim
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:12   #13
wes0ly
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wystarczy poświęcić 5 minut przed kupnem i sprawdzić sobie samemu vin... no ale lepiej latać po prawnikach.
Bzdury... Auto zanim kupiłem sprawdzałem po VIN-ie gdzie tylko mogłem. Wszystko było ok, ale co zobaczysz po vin-ie? Przebiegu nie zobaczysz. Jak pojechałem po auto był diagnosta, w dużej stacji diagnostycznej Dekra obok której był autoryzowany serwis i podłączali pod komputer. Do tego technik zaliczył jazdę próbną, wyszło parę pierdół, które naprawiłem i wszystko było ok. Nie wszystko można przewidzieć więc nie pisz głupot. Nie mam sobie nic do zarzucenia jeżeli chodzi o sprawdzenie auta, zrobiłem co mogłem. Jednak nie pozwolę żeby takie przekręty uchodziły na sucho.
wes0ly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:49   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Kolego wychodzi ze byla cofeczka...

Auto mialo 10/2009 - ok.132kkm
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:05   #15
wes0ly
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego wychodzi ze byla cofeczka...

Auto mialo 10/2009 - ok.132kkm
Dzięki wielkie za zainteresowanie sprawa. Czy mógłbyś mi podesłać źródło tej informacji? Będę miał kolejny argument bo nie odpuszczę im tego...
wes0ly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:11   #16
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,524
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

skoro Ty sobie sprawdziłeś jako laik i samemu to wyłapałeś, to w profesjonalnym zakładzie na profesjonalnym przetrzepaniu auta profesjonalnym komputerem tego nie znaleźli? Fajny warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od lat wszędzie trąbią że korekty licznika są plagą i od tego powinno się zaczynać. Jak auto jest dobre to pozostaje się cieszyć, bo czasem w tym chorym kraju dobrego auta nie sprzedasz, bez cofnięcia licznika... 3/4 kraju jeździ z cofkami po 100, 200 tys i żyje w nieświadomości, dopóki coś nie pierdyknie w aucie na poważnie, a Ty masz auto ok.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:17   #17
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Kiedyś grzebałem w ELMConfig i w HEC-Vehicle odometer była niewielka różnica do stanu faktycznego wyświetlania przebiegu na liczniku. Może warto to zgłębić...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:18   #18
wes0ly
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro Ty sobie sprawdziłeś jako laik i samemu to wyłapałeś, to w profesjonalnym zakładzie na profesjonalnym przetrzepaniu auta profesjonalnym komputerem tego nie znaleźli? Fajny warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od lat wszędzie trąbią że korekty licznika są plagą i od tego powinno się zaczynać. Jak auto jest dobre to pozostaje się cieszyć, bo czasem w tym chorym kraju dobrego auta nie sprzedasz, bez cofnięcia licznika... 3/4 kraju jeździ z cofkami po 100, 200 tys i żyje w nieświadomości, dopóki coś nie pierdyknie w aucie na poważnie, a Ty masz auto ok.
Fakt, auto jest ok, żadnych większych problemów, wszystko działa, wnętrze idealnie utrzymane jakby miał 100k przebiegu albo mniej. Nadal jednak pozostaje kwestia ok. 80k cofki, która powinna obniżyć cenę tego samochodu...

@up

Niewielką bym przełknął ale to jest ~80 tysięcy...
wes0ly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:28   #19
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Cytat:
Napisał wes0ly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wielkie za zainteresowanie sprawa. Czy mógłbyś mi podesłać źródło tej informacji? Będę miał kolejny argument bo nie odpuszczę im tego...
Jedziesz do ASO i prosisz o historie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:30   #20
wes0ly
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbieżność w kilometrach - cofnięcie licznika

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedziesz do ASO i prosisz o historie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W aso powiedzieli, że nie są w stanie dać historii auta, bo ford od niedawna ma europejską bazę danych, a rocznik mojego auta nie łapie się. Musiałbym jechać do Niemiec...

A skąd masz to info o przebiegu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wes0ly ; 20-10-2016 o 20:36
wes0ly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.