Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2016, 11:40   #1
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Witam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie, czy wypadnie zapłonów w naszych kaczusiach to jest poważna sprawa? Wyskoczył mi błąd dziś właśnie wypadania zapłonów na 1 cylindrze, nie wiem co szukać? Na świece popatrzę ale co dalej? Objawy? Gdy przełącza się po całej nocy na gaz to przechodzi w jakieś turbulencje, rzuca cała budą przez minutę, strasznie nierówno chodzi w czasie tej turbulencji, gdy rzuca budą to mruga kontrolka silnika ale po chwili gaśnie całkowicie, gaz sprawdzony na wylot wszystko idealnie. Jak już złapie ten gaz i się uspokoi to auto jeździ bez zarzutu.

Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 11:54   #2
mateusz.zajt
ford::beginner
 
Avatar mateusz.zajt
 
Zarejestrowany: 13-10-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Świeca, kabel zapłonowy, cewka do sprawdzenia ew. podmianki z innej fury w celu sprawdzenia.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
mateusz.zajt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 12:59   #3
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Takie spustoszenie robiły by te rzeczy na zimnym silniku? Coś nie daje mi spokoju, że to mogą być wadliwe te rzeczy co napisałeś, bo gdy odpalam auto na zimnym silniku to chodzi na ssaniu na PB i od razu mógłbym jechać i z autem nic się nie dzieje, dopiero po zmianie na gaz jakieś dziwne rzeczy się dzieją przez ok. 1 minutę.
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 13:07   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Tak, to normalne. Jeśli któraś ze świec szwankuje (nie mają niestety wieczystej gwarancji i wymagają okresowych wymian), to może nie podawać iskry lub podaje za słabą. Zresztą do gazu powinny być świece o zwiększonej wartości cieplnej lub nieco mniejszej przerwie pomiędzy elektrodami. Istnieje też możliwość, że gniazda zaworowe na 1 cylindrze są nadpalone i jest tam mniejsze ciśnienie, co w efekcie utrudnia zapłon mieszanki paliwowej.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 13:17   #5
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Podobnie miałem w swojej "kaczce" Wypadanie zapłonu na 2 cylindrze.Po skasowaniu błędu i ponownym uruchomieniu silnika,działo się podobnie.POMOGŁA wymiana cewki zapłonowej.
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 14:34   #6
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Z tego co wiem to nie ma świec do gazu, ja zawsze wsadzam takie jakie są przypisane do danego modelu od nowości samochodu, nie ważne czy jest gaz czy nie.
W takim razie pasuje zmierzyć kompresję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś uda się ogarnąć dam znać co było przyczyną, na tą chwilę dziękuję za reakcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 19:00   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Cytat:
Napisał kaczusia1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem to nie ma świec do gazu,
Taaa. Pierwszy z brzegu artykuł od wujka googla [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 20:08   #8
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Nie czytam o takich rzeczach na googlach tylko pytam ludzi, którzy zajmują się takimi rzeczami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 20:45   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Cytat:
Napisał kaczusia1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czytam o takich rzeczach na googlach tylko pytam ludzi, którzy zajmują się takimi rzeczami
A jak Ci napisałem wcześniej, to walnąłeś że nie ma świec do gazu. Po co więc pytasz, skoro nie wierzysz tym co wiedzą? Należysz widać do tych, co wiedzą lepiej...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 10:19   #10
mateusz.zajt
ford::beginner
 
Avatar mateusz.zajt
 
Zarejestrowany: 13-10-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 1 cylinder

Na początek wymień chociaz ten jeden kabel i świece bo to mały koszt a od czegoś trzeba zacząć naprawę/diagnostykę.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
mateusz.zajt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.