Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2014, 18:36   #31
wojtek-w77
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-09-2007
Skąd: konskie
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Ok.Panowie jutro bede dzialal szukal dalej. Przy maglownicy raczej nie bo to jest po myciu lud deszczu zobacze slupek i ta oslonke a znow laczenie od spryskiwacza sprawdzalem cale jest ale dzieki za wszystke podpowiedzi jutro dzialam i dam znac co i jak bo juz mnie krew zalewa doslownie jak i ta podloge

wojtek-w77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 10:53   #32
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Podzielę się informacją z Wami koledzy.Otóż od pewnego czasu, po myjce lub ulewnych deszczach,zauważyłem wsiadając do auta,mokre pasy bezpieczeństwa po lewej i prawej stronie.Po dokładnych oględzinach okazało się,że za słupkami pasażera i kierowcy tak może z 10 cm,jak zdemontowałem uszczelkę i lekko odgiąłem tapicerkę dachu,są otwory,które zwyczajnie idą na wylot w kierunku dachu.Okazało się,że producent tam to zakleił jakąś taśmą,a ona zwyczajnie zgniła.Po uszczelnieniu silikonem problem ustał.Dlaczego odstawili taką tandetę,nie mam pojęcia.W końcu mam sucho,a ja walczyłem błędnie z uszczelkami drzwi.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2016, 01:52   #33
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Mocowanie relingów? Masz je u siebie?
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 11:45   #34
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Panowie,czy to normalna sprawa,że jak pościągam uszczelki drzwi ,przednie czy lewe w progach,to w nich stoi woda,aż zaczynają te ranty rdzewieć,te co wciska się w nie uszczelki,nawet potrafi się coś wlać do środka.Czy to po prostu wlewa się po uszczelce pionowo jak leci z góry?Zauważyłem,że po myjni jest tam bardzo mokro.Czy uszczelki popuszczają.Czytałem ,że gdzieś chłopaki nacinają uszczelki,żeby woda leciała inaczej przy progach.Co Wy na to?
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 11:53   #35
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Panowie na 99% woda dostaje się przez nieszczelne gniazdo mocujące plastikową osłonkę znajdującą się w dolnym rogu szyby ona jest w kształcie hokejki.Aby dostać się do niej należy zdemontować wycieraczki ściągnąć osłonę która częściowo nachodzi na tę hokejkę,następnie posługując się lusterkiem ustalić położenie dolnego kołka rozporowego wcisnąć do wewnąrtz bolec aby zluzować dolny kołek znajdujący się w przedziale silnikowym.Następnie delikatnie podważyć hokejkę by zluzować górny kołek którego gniazdo przechodzi do wnętrza kabiny. Czas ,temperatura powoduje że silikon-masa uszczelniająca popęka i woda dostaje się tamtędy do środka.W zależności która hokejka się rozszczelni woda będzie pod nogami kierowcy lub pasażera.Dobrze kożystając z okazji doszczelnić je obie.Dokładnie temat opisałem kilka lat wcześniej gdy przerabiałem temat.Pozdrawiam
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 09:49   #36
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Woda w aucie skąd - przyczyny ?

Hej,koledzy szukam uszczelki drzwi, przód lewy i prawy, do mojego gala,może ma ktoś w nie najgorszym stanie do sprzedania,pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.