Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 04:18   #561
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Z tym poliftem to bym nie przesadzał. Schemat jest z miedzylifta a nie z polifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 09:56   #562
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Zapędziłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam zresztą kiedyś pisałem że to bardziej z międzylifta.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 10:26   #563
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

A są gdzieś dostępne schematy do aut typowo poliftowych?

Ostatnio edytowane przez Parch ; 13-09-2016 o 14:04
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 15:48   #564
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Na serwerze Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Jest gdzieś wątek z próbą zorganizowania akcji na płatne pobranie schematów od Forda,ale zdaje się wątek umarł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 22:05   #565
Szakall1
ford::beginner
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 19-02-2015
Model: MK IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Błędny post- pomyliłem temat - proszę admina o usunięcie wpisu.

Czy ma ktoś schemat demontażu czujników parkowania przód lub tył w mondeo mk4 kombi?

Ostatnio edytowane przez Szakall1 ; 14-09-2016 o 06:50
Szakall1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 06:34   #566
GH_Stargard
ford::average
 
Avatar GH_Stargard
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Stargard
Model: Mondeo Titanium S - Stylizacja RSO
Silnik: 2,5 Turbo (+wirus)
Rocznik: 2008
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam.
Nie jestem w stanie przebrnąć przez te 57stron i nie wiem czy już ktoś wymyślił sposób na zamek klapy.
Jeżeli już ktoś wpadł na pomysł o którym ja napisze to Sorki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż mój pomysł polega na zamontowaniu "normalnego" czujnika zamknięcia maski zamiast zakupu całego zamka z czujnikiem.
Tak wiem że przy zamkniętej masce czujnik w zamku ma załączony obwód, a te zwykłe uniwersalne mają na odwrót.
Ale dołożenie małego przekaźnika 5-pinowego który ma za zadanie odwrócić sytuację załatwi sprawę.
Przekaźnik ma mieć 5 pinów z numerami:
45 i 46 - sterowanie przekaźnikiem
30 - wejście
87a - wyjście (obwód zamknięty z pinem 30 przy braku wysterowania przekaźnika)
87 - wyjście (obwód zamknięty z pinem 30 w momencie wysterowania przekaźnika)

Tak wiec:
Montujemy uniwersalny czujnik otwarcia/zamknięcia maski który przy otwarciu jej zamyka obwód z masą.

Podłaczenie:
a) Wyjście z tego czujnika podłączamy do pinu 85 przekaźnika.
b) Do pinu 86 przekaźnika podłaczamy +12V z akumulatora (napięcie możemy wziąść ze skrzynki bezpiecznikowej lub z dowolnej wiązki gdzie jest +12V ).
c) Przewody z org. kostki zamka podłączyć do pinów 30 i 87a (po jednym do każdego pinu - wybór dowolny)

Należy tylko pamiętać że bardzo ważną sprawą jest dobranie takiego przekaźnika żeby miał wyjście 87a

Bump: Schemat takiego przekaźnika:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Przekaźnik taki kosztuje ok 3pln

Przykład:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Kupicie taki w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Ostatnio edytowane przez GH_Stargard ; 14-09-2016 o 07:05
GH_Stargard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 13:29   #567
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał GH_Stargard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiem że przy zamkniętej masce czujnik w zamku ma załączony obwód, a te zwykłe uniwersalne mają na odwrót.
To jest tzw "Trzecia goralska prawda" - "****o prowda".
Są dwa rodzaje krańcówek - NC i NO (Normally Opened i Normally Closed).

Kupujesz NO czyli taką, która w pozycji spoczynkowej (bez działania żadnej siły) jest "Open" czyli nie przewodzi, a po wciśnięciu zamyka obwód.

Przekaźnik potrzebuje prądu do działania. Niby nie dużo, ale zawsze kiedy jest załączony.

Krańcówki NC i NO kosztują tyle samo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 09:50   #568
GH_Stargard
ford::average
 
Avatar GH_Stargard
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Stargard
Model: Mondeo Titanium S - Stylizacja RSO
Silnik: 2,5 Turbo (+wirus)
Rocznik: 2008
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby nie dużo, ale zawsze kiedy jest załączony.
W tym przypadku kiedy maska jest otwarta.

Bump:
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujesz NO czyli taką, która w pozycji spoczynkowej (bez działania żadnej siły) jest "Open" czyli nie przewodzi, a po wciśnięciu zamyka obwód.
Pokaż mi taką w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - uniwersalną którą będziesz mógł wmontować w komorze silnika
Wiem że są krańcówki NC/NO ale używane innych celach niż samochód.

Ostatnio edytowane przez GH_Stargard ; 15-09-2016 o 09:58
GH_Stargard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:46   #569
bogdan19624
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 11-11-2014
Skąd: Ostróda
Model: ford mondeo
Silnik: benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

kto zna link do sprawdzania vin
bogdan19624 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:22   #570
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał GH_Stargard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokaż mi taką w samochodzie - uniwersalną którą będziesz mógł wmontować w komorze silnika
Wiem że są krańcówki NC/NO ale używane innych celach niż samochód.
Na str.10 tego tematu jest przykład takiej krańcówki.
Wg mnie w tym temacie można już znaleźć prawie wszystkie informacje dotyczące alarmu fabrycznego. Chyba jednak warto przebrnąć, żeby "nie wyważać otwartych drzwi".

P.S. Ale szacun, za to, że Ci się chciało kombinować.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.