Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2016, 11:19   #431
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Możesz podesłać zdjęcie tej deski?
Czy to duży problem?
Ja bym nie wymieniał deski. Nie wierzę, że wszystko dobrze podłączą i skręcą. To jest niemożliwe. Tam jest masa kabli, złączek...
A w to, że nie będzie coś trzeszczało, popiskiwało... nie ma szans.

Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 17:16   #432
mdg
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Będzie Ford Explorer PHEV Platinum
Silnik: 3.0 v6 biturbo plug-in hybrid. 457 / 825
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Kurczę,

Jak czytam tak forum, to zaczyna mnie brać przerażenie. Błędy w elektronice, montaż, wariurjące światła, etc. Trochę za bardzo przypomina mi to moją historię z S-Max pierwszej generacji, po której przesiadłem się z Forda do innej marki.

Teraz muszę wrócić do miniVanów i S-Max był jednym z preferowanych aut. Chciałem sprawić sobie Vignala z 210 konnym dieslem i trochę podpompowanym wyposażeniem. Jednak, jak czytam te wpisy, to trochę mnie bierze przerażenie. Czyżby jedyną opcją był kanciasty jak pudło Seat?

Koledzy, please, podnieście mnie na duchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę śledził wpisy, a tymczasem czekam na weekend testowy S-Maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze tydzień.


M
mdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 19:47   #433
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Pozyczą Ci Smaxa Vignale na weekend?
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 20:20   #434
mdg
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Będzie Ford Explorer PHEV Platinum
Silnik: 3.0 v6 biturbo plug-in hybrid. 457 / 825
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozyczą Ci Smaxa Vignale na weekend?
Aha.... Zakupy flotowe mają swoje prawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Udało mi się z dealerem dogadać. I jeszcze miły rabat wyrwać. Jeżeli nie zawiedzie mnie na jazdach próbnych, będzie zamówienie.
mdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:01   #435
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Daj znać jak poszło. Też stoję przed decyzją o wymianie Smaxa, ale jazda zwykłym modelem (nie Vignale) na razie mnie rozczarowała :-(
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:16   #436
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Mam znajomego który jeździ nowym s-maxem od grudnia i złego słowa nie da powiedzieć. Weźcie poprawkę na to, że na forum udzielają się głównie osoby, które jakieś problemy z autem mają/miały. Ci co problemów nie mieli i informacji nie szukają nie wiedzą nawet o naszym forum (vide - mój znajomy :-)
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 16:07   #437
APJ007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: koło Gniezna
Model: S-MAX 2, Kuga I 4x4
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2016 / 2012
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Ja mam od kwietnia i też złego słowa nie powiem, a 12k na liczniku. No ale wątek jest o wadach, a nie zaletach, więc piszą tylko pechowcy i nadwrażliwcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
APJ007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 16:53   #438
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Czy osoby wypowiadające się w tym wątku mogą dodac, z jakiego auta sie przesiedli i z jakim porównują?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 09:47   #439
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Ja porównuję do nowego C4 Grand Picasso, którym jeździłem 2 lata. W zasadzie nie ma co porównywać, bo S-MAX jest daleko daleko w przodzie. Dołączam się do tych, co nie narzekają - po przejechaniu 11 tysięcy km nie zauważyłem w zasadzie żadnych wad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam tylko, że przed Citroenem jeździłem S-MAXem 2007 przez 6,5 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 19:22   #440
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

No więc wreszcie znalazłem chwilę na napisanie swojej recenzji. S-Max, 2.0D, 180 KM, 21.500 km, 6m-cy. Byłem, jestem i pewnie będę chodzącą reklamą S-Maxa, choć oczywiście wady też zauważam.
No i od wad zaczynając:
1. niestety silnik jest mułowaty na starcie ze świateł (może to wina dużej ilości wyposażenia, ale S-Max I 2.0, 140 KM lepiej rwał ze świateł
2. wyloty powietrza z przodu - nie da się ustawić tak by nie wiało na kogoś, generalnie beznadziejny pomysł z zamykaniem kierownicą powietrza bo to jednak ogranicza możliwości sterowania... w I-ce było to lepiej rozwiązane
3. trzeci rząd siedzeń mocno zmniejsza miejsce w bagażniku (oczywiście jak złożone bo jak rozłożone to bagażnika prawie nie ma)
4. czujnik deszczu to chyba kulki losuje by wybrać czy i jaką prędkość włączyć wycieraczki...
5. błyszczący plastik na konsoli środkowej - już porysowany
6. twarde siedzenia z tyłu - oczywiście ja nie narzekam, ale pasażerowie twierdzą, że w I-ce były lepsze

A teraz pozytywy:
1. cisza w środku, jak ktoś jechał S-Max I po autostradzie to wie o czym mówię, jadąc 170 można normalnie rozmawiać, głośno robi się przy 190
2. spalanie przy 190 na kompie 10-11 l./100km no bajka po prostu, średnie spalanie mam 8l (pół na pół miasto/autostrada [170-190km/h]/krajówka)
3. zawieszenie regulowane - super sprawa (ktoś już wspomniał) - oczywiście do czasu pierwszej wymiany amorków bo pewnie koszt mnie zabije
4. Ledy adaptacyjne + długie automatyczne - super sprawa, nigdy mnie nie zawiodły, włączanie i wyłączanie bez problemu
5. wygoda w środku, schowki
6. klapa elektryczna (jak już pisałem mam hak brinksa dołożony i wszystko pięknie działa więc się da)
7. bardzo wygodne siedzenia z przodu
8. nic nie stuka, nie trzeszczy, nie piszczy, spasowanie bardzo dobre wszystkich plastików
9. dużo gniazdek 12v
10. klima z tyłu (bardzo przydatna sprawa, musi mieć swój własny obieg i kompresor bo po jej włączeniu na maxa nie działa auto start/stop)
11. przeglądy co 30.000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie zatem 9/10 - właściwie tylko przez te nieszczęsne nawiewy. Wkurza mnie to okrutnie jak klima prosto we mnie daje...
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.