Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 21:07   #91
Focus 120PS
ford::beginner
 
Avatar Focus 120PS
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Słupsk
Model: Focus ST MK II 3D
Silnik: 2,5 Turbo 5 cylindrów
Rocznik: 2010 (12850km przebiegu)300KM/490 Nm
Postów: 14
Arrow Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Oba silniki to konstrukcje Volvo.
Rywalizować zawsze możnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Focus 120PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 07:24   #92
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Z T5...ale takiego na drodze nie spotkałem. Za to sporo nabuzowanych adrenaliną użytkowników współczesnych wozidełek (najczęsciej z grupy VAG) z "potężnymi" 1.4 TSi lub częsciej 1.9 - 2.0 TDi. Sporo też ambitnych użytkowników starych Mondeo (najczęsciej w dieslu). Ale najbardziej ambitny był kolo we...Fiacie Ducato, który na S8 gonił mnie dobre 100km. Oczwyiście tylko dlatego, że stale kulałem się nie więcej jak te 145km/h.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 09:17   #93
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Thombike - czy ja wiem? Sam jezdzac po Polsce bylem pod wrazeniem ze jednak na autostradach spotkalem od groma Audi 4.2TDI quatrro czy nowych A6-tek ktore spokojnie bujaly sie od 180km/h w gore i kazdy kazdemu staral sie pokazac ktory jest szybszy.
Dziwie sie ze Cie "podjudzaly" same takie 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 05:52   #94
Blinkin80
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Palowice
Model: Focus III FL
Silnik: 1.5 EB 150@182KM?
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Widzę, że niechcący wywołałem spore poruszenie. Przyznaję, że najpewniej moja wina ze zmianą biegów itp., potrenuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zakładałem, że do wspomnianego Suberba nie trzeba się sprężać i przygotowywać "perfekcyjny" start tylko po prostu się go zmiecie. Tak nie było - nauczka na przyszłość. Wczoraj wracając z Wa-wy bez kompleksów focus trzymał się za nowym Passatem 2.0T (choć wiem że on po prostu się rozpędzał a ja ładowałem). Nie miałem okazji niestety spotkać niczego porównywalnego - Q7 to ciut za dużo a Octavki 1.9TDI to też bez sensu. Sprawdzamy dalej. Pozdrawiam
Blinkin80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 07:38   #95
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike - czy ja wiem? Sam jezdzac po Polsce bylem pod wrazeniem ze jednak na autostradach spotkalem od groma Audi 4.2TDI quatrro czy nowych A6-tek ktore spokojnie bujaly sie od 180km/h w gore i kazdy kazdemu staral sie pokazac ktory jest szybszy.
Dziwie sie ze Cie "podjudzaly" same takie 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tjaaa...4.2 TDI w PL jest tak powszechne...I oczywiście 180 km/h jest prędkością na polskim autobahnie całkowicie tolerowaną...W sumie dopiero wstałem ale bajka na dobranoc Ci się udała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poczytam wieczorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 07:40   #96
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Sporo jest porównywalnych samochodów które da się Focusem objechać, ale nie należy go uważać za pogromcę szos, tym bardziej że takie 180KM posiada już naprawdę sporo pojazdów na drodze. Sam byłem zaskoczony jak tak rozejrzałem się po drogach i potem na spokojnie poszukałem co jeździ i jakie to ma osiągi.
Tak to niestety jest, że człowiek dostaje te 182KM, myśli że wskoczył do puli aut tych "szybszych" żeby potem (niestety) ze smutkiem przekonać się, że nie jest to jakieś elitarne grono a pewnego rodzaju powoli standard mocy na drogach.

Bump:
Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tjaaa...4.2 TDI w PL jest tak powszechne...I oczywiście 180 km/h jest prędkością na polskim autobahnie całkowicie tolerowaną...W sumie dopiero wstałem ale bajka na dobranoc Ci się udała Poczytam wieczorem
Raczej nie zdarza mi się bajdurzyć. Tak.. wiem że 180km/h na polskich autostradach to nie zbytnio z przepisami, ale uwierz mi że przy tej mojej trasie Anglia>Polska, to tylko w Polsce odniosłem wrażenie że ludzie przeginają jeśli chodzi o prędkości (w porównaniu do innych aut na jezdni). Tak.. Widziałem sporo takich potworków co to raczej mają silnika od 2.5 wzwyż. Wystarczyło mi jak poznałem nowego chłopaka siostry mej żony (szwagierki?) i ten podjechał jakąś starą beemką 7 z silnikiem 5.0 który by się do bagażnika Focusa raczej nie zmieścił. Może kwestia regionu Polski w którym natężenie mocniejszych pojazdów jest większa? Nie wiem... sam naprawdę byłem zdziwiony, że na takiej A-4-ce było od zawalenia aut z którymi moje 182KM nie miało nawet co konkurować bo nie było po co się ośmieszać.
A kto wie.. może to byli sami księża? bo akurat jechałem A4-ką w ten dzień co papież odlatywał (bo te Światowe Dni Młodzieży się kończyły tego dnia)?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 15-09-2016 o 07:46
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 07:52   #97
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Wiesz...jazdę na trasie Zgorzelec - Białystok i z powrotem regionalną bym nie nazwał a jednak auta o jakich mówisz spotykam raczej po zachodniej stronie granicy. Ok, sa jakieś tam anomalie drogowe i w Polsce ale...no właśnie, to anomalie a nie powszechnie spotykane auta. A jak pisze o gosciu ścigającym mnie Mondeo MKIII w dieslu to raczej wiem o czym piszę. No i ...nie mam 180KM za to bardzo prowokacyjne białe pasy...może to dlatego.

Co do przeginania...tak jest. To jest niesamowite. A najbardziej dziwne sa sytuacje, gdy np, poza terenem zabudowanym dojeżdżasz do poprzedzającego samochodu wlokącego się 60km/h potem razem wjeżdzacie w miasto - teren zabudowany, zwalniasz do tych 55 a gościu przyspiesza i odjeżdża...dla mnie niepojęte. Nie po 3 latach w niemcowni...
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 08:23   #98
Blinkin80
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Palowice
Model: Focus III FL
Silnik: 1.5 EB 150@182KM?
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

A mi się wydaje że kolega ma rację i w Polsce jest strasznie dużo nowych, szybkich samochodów, np. sporo mercedesów ma takie trzy literki AMG. Jedni po prostu mają inny pułap zarobków, inni leasingi itp. ale nie trzeba szczególnie szukać aut za 2-3 stówki i więcej. Koledzy którzy się tu rozpisują też należą do klasy średniej - nowy focus przed domem do dla wielu nierealne marzenie.
Blinkin80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 08:58   #99
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Blinkin80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi się wydaje że kolega ma rację i w Polsce jest strasznie dużo nowych, szybkich samochodów, np. sporo mercedesów ma takie trzy literki AMG. Jedni po prostu mają inny pułap zarobków, inni leasingi itp. ale nie trzeba szczególnie szukać aut za 2-3 stówki i więcej. Koledzy którzy się tu rozpisują też należą do klasy średniej - nowy focus przed domem do dla wielu nierealne marzenie.
Dokladnie, dłubanego 6 letniego ST mimo chęci do elity dróg bym nie zaliczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:09   #100
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za to bardzo prowokacyjne białe pasy...może to dlatego.
raczej na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.