Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 09:16   #311
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

było o tym pisane zilion razy, choć w większość w kontekście dokładania Conversa w mondeo i używania ELMConfiga, ale w FF3 działa to tak samo:

- centralna konfiguracja auta jest zapisane w BCM (ta 'puszka' z bezpiecznikami pod schowkiem pasażera), więc aby coś aktywować/dezaktywować w FF3 to trzeba robić zmiany właśnie tam

- w zegarach jest zapisany przebieg (więc po wymianie zegarów przydałoby się go zmienić) oraz KOPIA centralnej konfiguracji (tej z BCMa) - zawartość tej kopii kompletnie nie wpływa na zachowanie auta (na przykład: w BCM mamy aktywowany tempomat, a założyliśmy nowe zegary od auta bez tempomatu = tempomat dalej działa), ale dobrą praktyką jest jednak wpisać do zegarów właściwą kopię konfiguracji z BCMa (gdy kopia konfiguracji w zegarach jest różna od tej w BCM, to w pamięci zegarów może pojawić się błąd, ale nie jest wyświetlany 'check' więc spokojnie można z tym żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie wpływa na prędkość jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 10:43   #312
sebamk3
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 30-08-2016
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

No właśnie, ja co szukałem opisu to zawsze gdzieś temat się urywał i nie do końca wiedziałem co i jak. Ale teraz zostało to czytelnie opisane. Dzięki bardzo !
sebamk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 18:45   #313
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Koledzy. Czy ktoś dokładał podświetlane progi "high tech sport"? Czy montuje się tasiemkami do przodu, czy do tyłu? Gdzie szukać instalacji do podłączenia? Blisko progu pod dywanikiem nie mogę znaleźć wtyczek. Kiedy to się zapala?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 19:12   #314
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał prokopek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam pytanie do czego służą to gniazdo i wtyczka mieszczące się w bagażniku po prawej stronie one nie pasują do siebie

Pozdrawiam
Ja bym szukał na schematach.
Prawdopodobnie wyjście do haka przyczepy oraz wyjście wiązki czujników parkowania. Innych funkcji w MKII lift się nie spodziewałbym.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 20:58   #315
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Innych funkcji w MKII lift się nie spodziewałbym.
Raczej wyglada mi to na MK3
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 16:39   #316
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Nie wiem czy było, ale może się komuś przydać (sam znalazłem przed chwilą):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozwoliłem sobię wrzucić to na jakiś hosting.

Przy okazji znalazłem też info, że w przypadku zmiany progów na progi podświetlane, sprawa wygląda następująco:
zestaw zakupiony od dealara to 2 progi, podświetlane na niebiesko.
Progi te, nie zmieniają kolorów jeśli Focusik ma możliwość zmiany podświetlenia. Progi świecą na niebiesko i już.
Numer części katalogowej to: 1862646

I ciekawostka, przy zakupie nowych, w zestawie nie ma okablowania (numer BM5J-14F009 A). Okablowanie należy dokupić sobie samemu lub liczyć na to, że w przypadku zakupu używanych progów, te kable będą w zestawie.

Z tego co wyczytałem, należy stare progi odkleić/oderwać, następnie powierzchnię wyczyścić ze starego kleju. Przewód ( ten BM5J-14F0009A) należy podłączyć do nowych progów, przeciągnąć pod uszczelką (podobno jest tam idealnie miejsce na przewód) pod słupkiem A do światła nastrojowego nad pedałami. Z tego co czytam, wygląda na to że ten przewód Fordowski do lampek będzie podpięty pod ten co szedł do lampki nad pedałami, a lampka ma być dopięta do tego nowego przewodu. Jak to wygląda w praktyce - nie wiem, ale w przyszłym miesiącu po wypłacie będę szukał i progów i gałki zmiany biegów. Przeróbkę zapewne udokumentuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 18:39   #317
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Z tego co pisze kolega edmun wygląda, że progi świecą się nawet przy zamkniętych drzwiach.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 22:14   #318
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pisze kolega edmun wygląda, że progi świecą się nawet przy zamkniętych drzwiach.
Nie widzę przeciwskazań. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeróbkę zapewne udokumentuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3mam za słowo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 15:28   #319
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Ja jak skończę, to pokażę moją przeróbkę, w zasadzie plug&play na oryginalnych kablach i też związaną z nastrojowym. Tylko nie mam czasu na wpięcie się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 08:03   #320
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Czy ktoś przerabiał podświetlane listwy progowe, aby gasły przy zamkniętych drzwiach i zapalały się przy otwartych?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , focus , mk3 , oświetlenie , wyposażenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.