Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2016, 08:06   #11
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Staram się zrozumieć przyczynę awarii. Czy sprawdzałeś poziom oleju po ostatniej wymianie w ASO? Czy na zewnątrz był upał >25stC) gdy usłyszałeś niepokojące dźwięki?
A może po prostu poprzedni właściciel nie dbał specjalnie o silnik i piłował na zimnym lub gaz w podłogę z niskich obrotów.

Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 08:36   #12
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Do Gimnastikball:
Kolego,
/mode uwaga on
nie każdy śpi na kasie aby unikać druciatrstwa. Daj spokój koledze - zrobił na to co go stać i napewno nie gorzej naprawi samochód niż ty kupując drugi samochód po spaleniu żarówki

unikaj proszę słów na tym forum powszechnie uznanych za obelżywe (uzyłeś madafaka), nawet Cytryn & Gumiak ich nie używa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
/mode uwaga off

Dzięki

Bump:
Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Staram się zrozumieć przyczynę awarii. Czy sprawdzałeś poziom oleju po ostatniej wymianie w ASO? Czy na zewnątrz był upał >25stC) gdy usłyszałeś niepokojące dźwięki?
A może po prostu poprzedni właściciel nie dbał specjalnie o silnik i piłował na zimnym lub gaz w podłogę z niskich obrotów.
Przypomina mi to awarie w silnikach Renault/Nissan 1.5dCi.
Jeśli kolega wykonywał przeglądy po gwarancji w ASO - to można spróbować skorzystać z rękojmi dobrego wykonania.

Przyczyna w 80% leży w smarowaniu - albo katowany był na krótkich dystansach w mieście przy oleju 0w20/0w30 i dodatkowo resurs wymiany 30kkm.
Albo wlany był gorszy olej który zostawiał nagar i zapychał kanały smarujące korbo i panewki.

Akurat nagar można nakryć po rozebraniu.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 09:26   #13
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

SEAT IBIZA 2000r. 1.6 8V 75KM od nowości

silnik ma dobry wykres momentu,
elegandzko na swoje czasy zostawiał z tyłu Japończyki, czy inne cuda majace po 100KM

jeździ nim sąsiad z drugiej ulicy, mało tego 2 auto też kupił sąsiad, drugie auto nie zrobi takiego przebiegu, bo raz to VW, a dwa to FSI wiec klapa konstrukcyjna
ponoc w TSI pękają głowice, ktoś w sieci opisywał swoją przygodę z nowym autem

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumie, że to auto z podpisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
he he
a od kiedy jestem na forum he he ? ;-)

Ostatnio edytowane przez Kris_Poland ; 04-09-2016 o 09:29
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 09:38   #14
Lexsensei
ford::average
 
Imię: Prawoimotoryzacja
Zarejestrowany: 11-07-2016
Model: Focus 2 FL
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2008
Postów: 80
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Gwarancji 12 nie wykupiles?
__________________
Regulamin $23
Lexsensei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 09:41   #15
Rolus88
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Siechnice
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

moim zdaniem Ford powinien ci silnik wymienić za darmo , jak można wypuścić auto z silnikiem do którego nie ma części , to zbrodnia przeciwko ekologi nie mówiąc o portfelu klienta , rat nie zdążysz spłacić a tu nastę pny kredyt na naprawe , kpina z klienta
Rolus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 10:58   #16
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna w 80% leży w smarowaniu - albo katowany był na krótkich dystansach w mieście przy oleju 0w20/0w30 i dodatkowo resurs wymiany 30kkm.
Albo wlany był gorszy olej który zostawiał nagar i zapychał kanały smarujące korbo i panewki.
Ok, czyli podstawą jest dobry olej oraz jego częsta wymiana (by olej nie zdążył utracić swoich właściwości), częściej niż zaleca producent, częściej niż 20tyś km.

Cytat:
Napisał lewap02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja generalnie trochę naiwnie poszedłem do sprawy, bo to pierwsze "nowsze" auto, które mam i myślałem, że w ASO wiedzą przynajmniej jaki olej najlepiej lać do niego. A tak na przyszłość: jaki byłby dla niego najlepszy?
A jaki zalewali do tej pory w ASO?
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 11:04   #17
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Odpowiadam za siebie:
kiedyś naciąłem się na Castrol z beczki w warsztacie- silnik w volvo benz zaczal się pocić spod klawiatury po przejechaniu ok 1tys km. Po wymianie oleju na sklepowy z pewnego źródła (hologramy) już więcej z beczki od mechanika nie kupuję. Jest spora szansa że był inny niż 10w30 który wtedy jeździł w volvie.

Wiem wiem, mechanik mechanikowi nie równy - ale oni sami nie wiedzą co mają w beczce z olejem.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 12:44   #18
lewap02
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Poziomu oleju po wymianie niestety nie sprawdzałem. Zalewali 5W-20, chyba fordowski. Znalazłem tu na forum wątek o olejach do 1.6EB i wynika z niego, że "gęstszy" olej, 5W-30 albo nawet 40, lepiej by chronił silnik. Jeśli kojarzę (bo nie mam jej teraz przy sobie), to w instrukcji zalecają właśnie 5W-20... Nie lubię teorii spiskowych, ale czyżby to był jakiś syndrom obliczenia na szybsze (ale aż tak szybkie?) zużycie i naprawy?
lewap02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 13:02   #19
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Wg instrukcji można zalewać albo 5w20 albo 5w30.
5w30 lepiej chroni silnik przy wyższych temperaturach.

Gdy miałem zalany 5w20 i były wysokie temperatury moj poprzedni 1.6eb przy mocniejszym naciśnięciu gazu zabrzmiał jak stary rozklekotany polonez. Zdarzyło mi się tak dwa razy. Myślałem, że już po silniku. Od tamtego czasu zalewam wyłącznie dobrej marki 5w30 i jest spokój.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 13:15   #20
lewap02
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - odwrócone panewki

Widząc kontekst z tym 5W-20 dodam, że tydzień przed awarią a 2tyg po wymianie oleju, byłem nim we Włoszech - wszystkiego grubo ponad 4000km + jazda autostradami w wysokich temperaturach otoczenia (30-33st. C).
lewap02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.