Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2016, 07:47   #21
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko trzeba uważać jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ja leje do puga 508 2.0 HDi Total Quartz Ineo Ecs 5W30, bo ten jest dedykowany do silników z FAP , inny jest do DPF-a
To prawda. Mój był zalewany Quartz 9000 nfc w DE, a po sprawdzeniu na stronie totala że ten jest ok do tdci to i ja kontynuuje ten proceder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 09:57   #22
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Też się długo zastanawiałem jaki olej zalać. Wybór padł na Motula, uczciwie powiem, że w Fordzie żadnej różnicy nie widzę. Jednak w drugim aucie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Żona jeździ 5-cio letnią Fabią 1,2TSI 105KM. Pomimo przebiegu ledwo 70tys samochód zaczął mieć problemy z terkoczącym rozrządem przy rozruchu. (znany kłopot w silnikach TSI). Samochód od nowości zalewany był Castrolem. Przy przebiegu 30tys km na naprawie gwarancyjnej został wymieniony wadliwy napinacz. Pomimo tego po kolejnych 30tys znów zaczął się odzywać przy każdym uruchomieniu zimnego silnika. Po przesiadce na Motul objaw prawie ustąpił i w ciągu kilku miesięcy ledwo raz usłyszałem denerwujący terkot. Podsumowując ja raczej zostanę przy Motulu. Różnica w cenie na przestrzeni kilku miesięcy miedzy przeglądami nie jest aż taka straszna a przynajmniej w przypadku Skody mam ewidentny dowód na przewagę Motula nad Castrolem.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 10:49   #23
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko trzeba uważać jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ja leje do puga 508 2.0 HDi Total Quartz Ineo Ecs 5W30, bo ten jest dedykowany do silników z FAP , inny jest do DPF-a
Co prawda mamy te same silniki w Fordach, ale podejście do olejów koncernów jest inne.
Klasa ta sama 5W-30 ale w fordach jest specyfikacja A5 a u Francuzów A3.
Chodzi o inne podejście do FAP/DPF.
Oleje A3 zawierają mniejszą ilość popiołów (co jest dobre dla filtrów).
Większa ilość popiołów ma lepsze właściwości smarne - widocznie to jest priorytet dla Forda.
Oprócz silników musimy wziąć pod uwagę osprzęt - np. turbiny.
Z moich obserwacji wynika, że u Francuzów padają one częściej - może to właśnie przez różnice w olejach.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 13:14   #24
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Koledzy mam jeszcze pytanie odnośnie ilości potrzebnego oleju do wymiany. Czy wystarczy mi 5 litrów? Silnik 2.0 TDCI wymiana razem z filtrem
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 18:41   #25
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Ja osobiście nie wymieniłem ale jeden mechanik zużył 5.5 do max a kolejnemu starczyło 5.2 więc któryś coś zrobił inaczej.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 18:44   #26
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

5L starcza, wg. FORD 5,6L. Ale wtedy mamy zalany pod max czego osobiscie nie toleruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 18:45   #27
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z moich obserwacji wynika, że u Francuzów padają one częściej - może to właśnie przez różnice w olejach.
przejechałem sporo francuzami i w żadnym nie było oznak zmęczenia turbiny.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 18:07   #28
muzgm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wyszków
Model: mondeo Tytanium X
Silnik: disel 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Ja przesiadłem się z Formuły F na Castrola i jak nie brał od wymiany do wymiany ok.12 tyś oleju formuły to Castrola spalił już ok. 0,5 litra na 2,5 tyś.Od kilku mechaników usłyszałem że Castrol magnatek tak ma po innym oleju.Zakupiłem znowu Formułe i jak dobiję do minimum to go spuszczam i wracam do Formuły.
muzgm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 18:37   #29
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Mój mózg nie zniósł natłoku opinii na temat wyższości jednych olei nad innymi. Im więcej czytam, tym mniej wiem. Usiadłem wygodnie w fotelu, wziąłem głęboki oddech i ... poszedłem kupić Formułę F. W sobotę może dam radę wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 19:04   #30
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Czy jest sens zmieniać producenta oleju silnikowego

Cytat:
Napisał muzgm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przesiadłem się z Formuły F na Castrola i jak nie brał od wymiany do wymiany ok.12 tyś oleju formuły to Castrola spalił już ok. 0,5 litra na 2,5 tyś
Tyle że Formula F Forda jest produkowana przez Castrol.
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.