Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2016, 08:20   #1
Xearo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2016
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Witam,

Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej oraz czy są różnice w wiązce pomiędzy różnymi wersjami nadwozia? i ostatnie pytanie czy są różnice pomiędzy tym gdy czujniki są z przodu i z tylu i gdy są tylko z tyłu.

Xearo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 08:38   #2
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Wiązka parktronica Mondeo Mk4

Wiązka różni się wtyczką po polifcie jest inna a reszta nie ma znaczenia tylko trzeba pamiętac że czujniki są wewnętrzne i zewnętrzneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 12:32   #3
Xearo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2016
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Czy ta wiązka będzie pasować do przedlifta?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Xearo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:56   #4
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Cytat:
Napisał Xearo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta wiązka będzie pasować do przedlifta?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest od polifta więc wtyczka nie bedzie pasowałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 19:34   #5
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Jeśli chciałbyś być perfekcjonistą to każda (kombi, sedan, hatchback) wiązka od tylnych czujników parkowania ma inny numer Finis,czyli wiązki nie są zamienne.W praktyce wynika to z tego,że są inne zderzaki tylne.Ja mam sedana i najdłuższy zderzak tylny ze wszystkich mondeo mk4 (mierząc obwód zderzaka).U mnie zastosowałem wiązkę od hatchback'a i pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 08:33   #6
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Ja mam tylnią wiązkę od kombi w HB i też idealnie pasujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chciałbyś być perfekcjonistą to każda (kombi, sedan, hatchback) wiązka od tylnych czujników parkowania ma inny numer Finis,czyli wiązki nie są zamienne.W praktyce wynika to z tego,że są inne zderzaki tylne.Ja mam sedana i najdłuższy zderzak tylny ze wszystkich mondeo mk4 (mierząc obwód zderzaka).U mnie zastosowałem wiązkę od hatchback'a i pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
U mnie na zderzaku w środku jest napisane HB/Sedan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to są takie same zderzaki do sedana i hb po lifcie a przed liftem mają takie same długości tylko róznią sie trochę kształtem więc nie jest dłuższy .Wymiarowo jest taki sam czyli wiązki obojetnie z jakiej wersji będą pasowały są zamienne a to że sa różne finis to wymyl Forda.Ja swój zderzak tylni kompletny sprzedałem gościowi do sedana z 2007 i idealnie pasował.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 09:19   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Zakładałem u siebie tylne czujniki parkowania i zakupiłem kompletną dolną czarną listwę z czujnikami od hb. Niestety listwa była ZA KRÓTKA. Po obwodzie dłuższy jest zderzak od sedana...
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 15:38   #8
Xearo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2016
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Dla potomnych. Nie opłaca się zamawiać wiązki z allegro i kombinować czy będzie pasować czy nie. Wczoraj zadzwoniłem do ASO Ford na Jasnogórskiej w Krakowie okazało się, że nowa wiązka czujników kosztuje 145 zł i czas realizacji zamówienia 2 dni. Ceny na allegro za używane oscylują od 90 - 150 zł + przesyłka.
Xearo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 16:12   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Dokładnie jak piszesz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,tym bardziej,że wiazki w mondeo mk4 są bardzo kiepskiej jakości i potrafi zewnętrzna izolacja popękać-mi się tak zdarzyło (i wielu innym kolegom) w przedniej wiązce.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 19:46   #10
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Czy wiązka od tylnego parktronica różni się w wersji przed i poliftowej

Może po obwodzie u Ciebie w przedliftowym jest większy ale w poliftowym jest taki sam do hb jak i sedana sprawdzane u kolegi Jacka z forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.