Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2016, 19:40   #1
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Mocowanie amorków pod maską

Witam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klient to: Ford Ka 2004r 1.3 PB + LPG
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Panowie, zdjęcia powyżej, czy te mocowania, które widać na zdjęciu one powinny tak odstawać?

Wymieniali mi ostatnio majstry sprężyny amortyzatorów i strasznie skrzypi mi prawa strona, byłem dziś na stacji diagnostycznej i wyszło, że prawa strona patrząc od środka auta ma luz i w cale nie jest przykręcona, dziewczyna pojechała do tego serwisu co zmieniali te sprężyny gość psiknął czymś i powiedział, że w fordach tak jest...
Proszę o pomoc w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 20:26   #2
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Unieś koło i wtedy mocowanie pewnie ładnie Ci opadnie. Jeśli tak to jest luz i tak być nie powinno. Taki luz zakłóca amortyzację pojazdu. Jak podskoczysz na dołu to najpierw się auto podnosi na mcpersonie o ten luz a dopiero później działa tłumienie amortyzatora.
Czy jak przejedziesz przez garb np "śpiącego policjanta" to nie słychać stukania w chwili jak auto podbije a później jak opadnie??
Gdy na podniesionym aucie włożyć coś pod koło i chcesz go unieść to cały mcperson pewnie Ci się rusza góra dół?

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 23-08-2016 o 20:29
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 08:08   #3
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Jak podniósł mi gość auto na stacji diagnostycznej to mocowanie bylo w takim samym stanie jak na zdjęciu i dodatkowo byl duzy luz na kole jak ruszalem kolem w jeden i drugi bok
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 08:25   #4
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

może tuleje pewnie na wahaczu już dawno skończyły żywot

Bez obciążenia zawsze jest luz na górnych poduszkach drobny, w clio 1 to wszystko lata jakby nie skręcone było. Jeżeli gość sprawdzał luzy na podniesionym aucie to zmień diagnostę bo to idiota skończony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja raz oddawałem Ka na geometrie, nowe wahacze staby, tulejki, poduszki, amory spręzyny h&r i gośc mówi że tutaj wszystko jest wybite i nie można ustawić geometrii. Zaproponowałem mu aby zostawił ten zawód i wrócił doo szkoły.

Pojechałem na inną to gość mówił że dawno tak dobrze mu się nie ustawiało geometrii jak wszzystko nowe i auto nie zgnite.
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 09:31   #5
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

To pasuje sprawdzic wahacze w takim razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 11:22   #6
bodzio39
ford::average
 
Imię: bodzio
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Dębica
Model: ford Ka
Silnik: 1300
Rocznik: 2000
Postów: 76
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Takie odstawanie to jest standard ja u siebie wymieniłem gumy na makpersonach i łożyska i jest tak samo. Skrzypienie tylko i wyłącznie wydobywało się u mnie ze starych łaczników stabilizatora , podczas skretu i uginania i cała filozofia.
bodzio39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 14:16   #7
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Sprawdziłem na stacji diagnostycznej zawieszenie, wszystko jest git, ale jest luz na prawym kole i prawdopodobnie są zużyte mocowania górnego amortyzatora.

Nie mogę właśnie znaleźć przyczyny dlaczego skrzypi mi zawieszenie , może faktycznie przez te mocowania amortyzatorów?

Amory przednie sprawdzałem mają po 65% a tylne po 60% także amortyzatory wykluczam, wahacze sprawdzone ( dobre ) ale ten luz co mam wydobywa się z góry amortyzatora.. Może ktoś miał taki problem?
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 19:44   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Witam

Górne mocowania powinny odstawać.Tak ma być.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 20:23   #9
bodzio39
ford::average
 
Imię: bodzio
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Dębica
Model: ford Ka
Silnik: 1300
Rocznik: 2000
Postów: 76
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

proszę czytać uważnie częste przypadki "skrzypią łączniki stabilizatorów chociaż nie mają luzy" ze starości wiele takich przypadków jest radze dokładnie to sprawdzić bądź wymienić lub podeprzeć łychą a druga osoba niech rusza autem.
bodzio39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 08:23   #10
kaczusia1
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Mocowanie amorków pod maską

Prawdopodobnie górne mocowanie amortyzatorów jest zużyte stąd luzy są koleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczusia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.