Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2016, 17:09   #71
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Zamienniki.... Nie zgadzaj się na to, odpisz że skoro na pojeździe są zamontowane oryginały a według prawa mają obowiązek doprowadzić pojazd do stanu jaki był przed wypadkiem to żądasz wyceny na oryginalnych częściach, napisz też e-mail to swojego ASO z prośbą o wycenę części, Germaz we Wrocławiu bez żadnych pytań i bezproblemowo wysyłają takowe wyceny w wersji pdf. Piszesz im co chcesz żeby było na "fakturze" a oni to zamieszczają wraz z wyceną.

Nie mogę wyjść z podziwu, zabraknie CI nawet na reflektor z aledrogo hahaha
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu masz nowy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez bambucza ; 10-08-2016 o 17:19
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 07:46   #72
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Ujęte w kosztorysie części zamienne zakwalifikowane do wymiany są wyłącznie zamiennikami. Niedopuszczalne jest by w naprawie użyć reflektora będącego tanim zamiennikiem, podczas gdy drugi reflektor jest oryginałem (mogą się różnić zarówno barwą światła, jak i intensywnością świecenia). Bezprawne jest naliczenie rabatu na części zamienne. Likwidator szkody nie może z góry zakładać, że poszkodowany taki rabat otrzyma. Cały kosztorys (choć zrobiony w systemie audatex) jest więc wykonany niezgodnie z wytycznymi KNF. Konieczne jest więc sporządzenie odwołania z uzasadnieniem, w którym powołując się na wytyczne KNF, domagasz się korekty kosztorysu (urealnienia stawki rbg /bo jest za niska i dotyczy raczej wioskowego kowala/, zastosowania nowych i oryginalnych części zamiennych, oraz likwidacji rabatu na zakup części). Jeśli ubezpieczyciel podtrzyma swoje stanowisko, twierdząc, że wycena jest prawidłowa, to wtedy niezbędne będzie zlecenie sporządzenia kosztorysu naprawy niezależnemu rzeczoznawcy. taki kosztorys wraz z wezwaniem do zapłaty wysyła się ubezpieczycielowi informując jednocześnie, że w przypadku odmowy zrekompensowania szkody w pełnej wysokości, skorzystasz z prawa do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Warto także nadmienić, że treść dotychczasowej korespondencji z ubezpieczycielem opublikujesz na kilku forach motoryzacyjnych i przekażesz do TVN turbo , co pozwoli uchronić ubezpieczyciela przed ryzykiem kontaktów z klientami.
Pozdrawiam. Henryk
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 10:04   #73
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Z ciekawości napisałem do firmy którą podali jako dostawcę bi-xenonu i okazało się że to jest zwykła lampa. Podali zamiennik który kosztuje u nich i tak ponad 1100 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 17:47   #74
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Dzięki uprzejmości znajomego Mondeo wróciło z wyceny ASO FORD.
Wycena jest prawie 4x wyższa od wyceny rzeczoznawcy z Hestii, ale nie o tym.

W kosztorysie zostało wskazane m. in. malowanie wzmocnienia czołowego czego w moim kosztorysie z Hestii nie ma. Znalazło się także wiele części, które rzekomo są jednorazowe i technologia wymaga wymianę części przy danej operacji. Chodzi o wzmocnienia zderzaka, śruby, klamry mocujące... Listwa na maskę także podobno jest jednorazowa i przy malowaniu maski niezbędna jest jej wymiana.

Na chwilę obecną muszę sporządzić odwołanie od kosztorysu i zobaczymy co będzie dalej. Podejrzewam, że przyjdzie odmowa. Wtedy skorzystam z usług kolegi hak64 i być może to przyniesie jakieś efekty. Póki co niestety wycena HESTII nie pokrywa kosztów naprawy :-(
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 19:16   #75
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Widzę, że parę osób tu zagląda.
Na chwilę obecną - oczekiwanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z informacji, które uzyskałem w HESTII, czekają na notatkę z policji oraz na oświadczenie sprawcy. Troszkę jestem zdziwiony, że jak wzywa się policję to czeka się jeszcze na oświadczenie sprawcy kolizji. Ale jest 30 dni więc czekam spokojnie.

Póki co poinformowałem Panią, która zajmuje się moją szkodą. Wniosłem zastrzeżenia odnośnie kosztorysu, że za mało części, że wszystko to jakieś tanie zamienniki. Wszelkie uwagi zostały przekazane do rzeczoznawcy, który stwierdzi czy moje zastrzeżenia są słuszne.
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 20:35   #76
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Cytat:
Napisał WyszyN88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszelkie uwagi zostały przekazane do rzeczoznawcy, który stwierdzi czy moje zastrzeżenia są słuszne.
To ściema. Rzeczoznawca już swoją robotę zrobił. Podejrzewam nawet, że dobrze, tyle ze jego kosztorys wylądował na biurku kierownika działu likwidacji szkód, a ten okroił ile się dało. Teraz też tak będzie. To nie rzeczoznawca będzie dokonywał korekty, tylko nadal pan kierownik. Oszacuje tylko na ile moze sobie pofolgować w krojeniu, aby nie przegiąć i nie tłumaczyć się w sądzie.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 20:55   #77
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Nie pozostaje mi na razie nic innego jak czekać.
Rzeczoznawca już po oględzinach auta podał mi, że jest kwota 3700 zł. Więc myślę, że to on z góry już tak wyliczył. Ale fakt, faktem kosztorys który dostałem ma inną kwotę 3433 zł więc być może to zostało lekko okrojone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2016, 04:58   #78
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Cytat:
Napisał WyszyN88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczoznawca już po oględzinach auta podał mi, że jest kwota 3700 zł. Więc myślę, że to on z góry już tak wyliczył.
Tak, bo rzeczoznawca na etacie ubezpieczyciela, robi wycenę kosztów naprawy z użyciem zamienników. Rzeczoznawca niezależny zrobi wycenę zgodnie z wytycznymi KNF - czyli z użyciem części oryginalnych.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 16:45   #79
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Ja też jestem na etapie walki z AXA TUiR. Był u mnie na oględzinach rzeczoznawca z firmy zewn., więc każdą ryskę mi super obfotografował i opisał. Po paru dniach dostałem zrobiony przez AXE kosztorys na prawie 5 tys.. Złożyłem odwołanie i dostarczyłem swój z ASO Forda. Kazałem tylko zmienić stawkę RBG ze 75 na 130 i oczywiście oryginały zamiast zamienników, bo do reszty nie miałem zastrzeżeń, więc wyszło prawie 9 tys..

Dzisiaj dotarł miły mail, że akceptują przesłany kosztorys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko, że jeszcze nie ustalili sprawcy pomimo wzywania policji. Czekam jeszcze na decyzję w sprawie powłoki ceramicznej. Też im przesłałem kosztorys na 3 tys. Ciekawe jak do tego podejdą...
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 20:39   #80
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Stłuczka, jaka wycena?

Cytat:
Napisał bestia150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też jestem na etapie walki z AXA TUiR. Był u mnie na oględzinach rzeczoznawca z firmy zewn., więc każdą ryskę mi super obfotografował i opisał. Po paru dniach dostałem zrobiony przez AXE kosztorys na prawie 5 tys.. Złożyłem odwołanie i dostarczyłem swój z ASO Forda. Kazałem tylko zmienić stawkę RBG ze 75 na 130 i oczywiście oryginały zamiast zamienników, bo do reszty nie miałem zastrzeżeń, więc wyszło prawie 9 tys..

Dzisiaj dotarł miły mail, że akceptują przesłany kosztorys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko, że jeszcze nie ustalili sprawcy pomimo wzywania policji. Czekam jeszcze na decyzję w sprawie powłoki ceramicznej. Też im przesłałem kosztorys na 3 tys. Ciekawe jak do tego podejdą...
Ale czy będziesz naprawiał sam, czy oni akceptują kosztorys i naprawę w ASO?

Ja obecnie wysłałem do nich info odnośnie moich zastrzeżeń tj. użycia zamienników, wprowadzony 18% rabat na części, koszt roboczogodziny 54,50 i dużą ilość brakujących części (ślizgi, spinki, uchwyty, mocowania).

Otrzymałem korektę z 3400 zł na 4990 zł. Ale to tylko za sprawą lampy ksenonowej, która w pierwszym kosztorysie kosztowała 266 zł. Pozostałe rzeczy wg nich są jak najbardziej poprawne.
W dalszym ciągu mam szereg zastrzeżeń do kosztorysu ale sam więcej już raczej nic nie wskóram.

Dziwi mnie ich cennik gdzie podają, że dysza spryskiwacza w sklepie intercars kosztuje 102 zł. Jest to jakiś tani zamiennik. Wchodząc na stronę jest podana cena ponad 180 zł. Więc nawet uwzględniając ten 18% rabat, nie wychodzi mi kwota 102 zł...

Niestety otrzymałem także informację, że niestety w ciągu 30 dni nie są w stanie zlikwidować mojej szkody ponieważ brakuje u nich notatki z policji lub oświadczenia sprawcy. Udałem się więc na Policję i okazało się, że ubezpieczalnia dopiero w dniu wczorajszym (26 dzień od zgłoszenia) wystąpiła do Policji o udostępnienie notatki.
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.