Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 21:33   #361
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , trasa trasie nie jest równa, miasto miastu też równe nie jest, część z nas ma automat, część manual, jeden ma styl jazdy, drugi inny. Różnice będą zawsze, więc w ogóle po co takie teksty?


Ostatnio edytowane przez dobo ; 26-07-2016 o 06:22
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 12:33   #362
michalpgd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2015
Model: MK5 LB
Silnik: 1.5EB AT
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Wcześniej jeździłem Alfą 159 - diesel 1.9 150KM - spalanie 7.8. Obecnie w EB 1.5 w automacie mam 9.3. Dla mnie tylko 1.5 litra więcej za benzynę oraz automat to wynik bardzo dobry. Jazda głównie po mieście i czasami drogą szybkiego ruchu (~140km).
michalpgd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 13:48   #363
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał dobo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , trasa trasie nie jest równa, miasto miastu też równe nie jest, część z nas ma automat, część manual, jeden ma styl jazdy, drugi inny. Różnice będą zawsze, więc w ogóle po co takie teksty?
Hmmm umieściłem na końcu to -> Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aby potraktować to jako lekką ironię...ale widzę że niektórzy mają zespół Aspergera i nie są w stanie poprawnie odczytywać komunikaty niewerbalne rozmówcy UWAGA -> Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A bardziej konkretnie:
A kto porównuje spalanie MT z AT ? Wiadomo że będą różnice na niekorzyść AT. Sprawność przeniesienia napędu w skrzyni manualnej jest o około 10% lepsza niż w AT.

Ten styl jazdy jest odpowiedzialny za spalanie. Wiec jeżeli ktoś ma styl jazdy nazwijmy go "pseudo-sportowym" to jego spalanie jest tak samo porównywalne jak porównywalne jest spalanie w silniku 1.0 EB i 2.0 EB...choć wg mnie oba silniki przy umiejętnym traktowaniu mniej będą się różnic w spalaniu niż to jakie są różnice po między umiejętnym a nie umiejętnym prowadzeniem samochodu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego nazwałem lekko ironicznie że jak ktoś ma ŚREDNIE spalanie 12l w 1.5EB to powinien zastanowić się nad wyuczonymi odruchami podczas jazdy samochodem bo ewidentnie ma z nimi kłopoty... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. To nie do Ciebie...masz automat a do tego z tego co wyczytałem 2 tys km na liczniku wiec jeszcze spalanie ci spadnie bo wszystko musi się dotrzeć...a także Ty jako kierowca lepiej ogarniesz ten samochód za jakieś parę tyś km... wiec spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem

Ostatnio edytowane przez the_eagle ; 26-07-2016 o 13:54
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 07:02   #364
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie wziąłem tego do siebie, bo mimo małego przebiegu sprawdziłem swoje auto w różnych warunkach i wiem, że potrafi pokazać 6 w spokojnej jeździe poza moastem, ale też 13 w ciągłych korkach i wiecznej czerwonej falii. Ostatnio zrobiłem trasę Krk, Toruń, Gdańsk, i spalanie miałem 8, dużo autostrady, częściowo na tempomacie, dla mnie już jest ok, jeżeli jeszcze spadnie to tylko na plus. Licznik wskazuje już 3 k km.

Przepraszam, że źle odczytałem twoje intencje. Uśmieszki to rzecz nadużywana, więc nie przykładam do nich takiej uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dobo ; 28-07-2016 o 07:07
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 20:18   #365
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

No tobteraz powiem wam o moich testach wakacyjnych. Wszystkie wyniki w wersji eco.... ja juz lepiej nie potrafie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiekszosc to spokojna trasa ale teren gorzysty...wynik 6.6 wiec ok, zawalidroga nie hylem jechalem zgodnie z przepisami slowackimi (jezdze na slowacju skrupulatnie gdyz w zeszlym roku na 50 mialem 70 dostalem 120 euro mandatu jakies 2 km po przekroczeniu granicyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) probowalem tez na autostradzie jechac 70km/h i zegar pokazuje miedzy 3.9 a 4.9 wiec wysle ze kolo 5 mogal by byc srednia... wiec juz wiem jak oni robia te testy... no ja jeszcze jechalem w 4 osoby...

ale tak na powaznie tak sie nie da jezdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba wrocic do normalnosci czyli 10-11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale jak ktos chce to sie da....
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 14:26   #366
madamaszek
ford::average
 
Avatar madamaszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: okolice Warszawy
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5EB 160KM MT6
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Czołem. U mnie stuknęło właśnie 7tys. Średnie zużycie powyżej 8.5 (na słowackich i węgierskich autostradach udało mi się zejść lekko poniżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeżdżę tylko troszkę powyżej ograniczeń. Dlatego zastanawiam się jak udaje się Wam zejść poniżej 7l/100km. Może ja po prostu nie umiem jeździć tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Może jest jakiś poradnik ? Czy lepiej szybciej osiągnąć prędkość przejazdową używając wysokich obrotów, czy może odwrotnie = obroty do 3tys ? P.S. Mam kombiaka z ręczną skrzynią.
madamaszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 19:27   #367
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Nie proboj... da sie ale to jest katorga... probowalem tylko dlatego bo mi dzieci spaly i nie chcialem ich budzic i jechalem super ekonomicznie...
obroty do 2.5tys normalnke w trasie pale kolo 8 a w miescie prawie 11
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 22:38   #368
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

6L osiągniesz przy 80-90 km/h na 6 biegu przy ciągłej jeździe. Mi pali 9-10 w mieście na krótkich odcinkach i częstym ruszaniu. Czasami dam po turbince, ale staram się korzystać z właściwości tocznych samochodu. Biegi zmieniam tak jak podpowiada komputer dodając sobie 5-10 km/h.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 07:01   #369
rychu-893
ford::beginner
 
Avatar rychu-893
 
Zarejestrowany: 06-07-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Hejo wszystkim! Po przejechaniu 5tys km osobiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stwierdzam, że nie da się jechać normalnie i zejść w spalaniu poniżej 7l/100km. U mnie średnia z tych 5tys(nie kasowałem licznika) pokazuje 7,8l/100km dodając z 0,5l bo komputer to oszust wychodzi 8,3L/100km. Nie jeżdżę jak wariat po 200km/h(raz się zdarzyło), tylko normalnie tak jak przepisy mówią +10km/h i takie oto spalanie 8.3L/100km co wydaje mi się jest dobrym wynikiem jak na takie auto + automat. Kolega ma bmw chyba f30 2.0D i jemu spalanie wychodzi 8l/100km więc jak na klekota szału nie ma. Znalazłem parę niedociągnięć w tym aucie, ale jest to moje pierwsze tak nowe auto i nie będę narzekał, tym bardziej że kupione z drugiej ręki. Pozdro!
rychu-893 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 08:00   #370
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał rychu-893 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejo wszystkim! Po przejechaniu 5tys km osobiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stwierdzam, że nie da się jechać normalnie i zejść w spalaniu poniżej 7l/100km. U mnie średnia z tych 5tys(nie kasowałem licznika) pokazuje 7,8l/100km dodając z 0,5l bo komputer to oszust wychodzi 8,3L/100km. Nie jeżdżę jak wariat po 200km/h(raz się zdarzyło), tylko normalnie tak jak przepisy mówią +10km/h i takie oto spalanie 8.3L/100km co wydaje mi się jest dobrym wynikiem jak na takie auto + automat. Kolega ma bmw chyba f30 2.0D i jemu spalanie wychodzi 8l/100km więc jak na klekota szału nie ma. Znalazłem parę niedociągnięć w tym aucie, ale jest to moje pierwsze tak nowe auto i nie będę narzekał, tym bardziej że kupione z drugiej ręki. Pozdro!
Ja właśnie czekam na mojego 1,5 EB z automatem (kombi) - jeśli spalanie będę miał ok 9 litrów to będę zadowolony. Obecny mk4 z manualem 2.0 tdci 140KM w Krakowie (jazda 80% miasto / 20% trasa) spala wg komputera ok 8,3 l/100 - z tego też powodu przy kolejnym aucie zdecydowałem się na benzynę.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.