Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2010, 13:26   #41
Zakar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Jest tak. Po uruchomieniu, które wygląda: kręcę, kręcę, kręcę i już, już prawie że załapuje, jeżeli teraz puszczę kluczyk to będzie pracował jak traktor, cały się trzęsie, jakby nie na wszystkich garach palił, jeżeli dodam gazu to zgaśnie, cofam kluczyk, po 2 sek. przekręcam ponownie i pali od razu, na dotyk. Wchodzi wtedy na jakieś 1200 obr. i tak sobie chodzi, pomału zwalniając obr. Jeżeli wtedy wciskam gaz, przydusza się i wkręca wysoko, ale nie jak traktor, nie fyr fyr, tylko jak trzeba, ładnie, jeżeli przytrzymam pedał gazu w jednej pozycji. np tak żeby miał 2500 obr. to obroty falują, spadają i wznoszą się. Trudno w takiej sytuacji ruszyć, bo dodaje gazu i dusi się prawie gaśnie. Musze albo dawać dużo gazu, albo co ciekawe poczekać parę minut, żeby pochodził i potem już się nie dusi. Podczas jazdy czuć brak mocy, jakby mu ktoś palcem ścisnął wężyk od paliwa. Co ciekawe jeszcze kiedy zabierałem go od mechaniora trudno ruszało mi się do przodu, za to do tyłu jak rakieta poszedł. Wiem ze mam nieszczelny uszczelniacz półosi w skrzyni biegów, drobiazg i w ASO powiedzieli że trzeba to zrobić ale nie jest to b.pilne - no chyba nie ma to związku?

Mechanik mówi że miał dzisiaj takie samo auto - przełożył więc potencjometr przepustnicy i cewkę (nie Motorcraft) - i nie było zmian. Komputer mówi mu że ma za ubogą mieszankę - za dużo paliwa. Myślałem że za "uboga" w paliwo, ale mech. twierdzi że za uboga w powietrze, za dużo paliwa dostaje i się zalewa.

Umówiłem się na poniedziałek do kolejnego "cudotwórcy" - zostawię auto i zobaczymy. A jutro chyba skoczę po tą cewkę - dla spokojnego sumienia. Napiszę czy jest efekt.

Zakar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 09:24   #42
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

No to widzisz , zaraz jest zawezona opcja.

Jezeli komp pokazuje tylko mieszanke.

To:
zaplon , czyli kable cewka ustawienie rozrzadu

I to co wczesniej bylo pisane , cisnienie paliwa(pompa paliwa ,regulator) , filtr paliwa , chociaz wtedy pozniej tez powinien tak chodzic ale warto sprawdzic.


Tps czyli czujnik polozenia przepustnicy napewno nie. Moze powodowac opoznienie w dodawaniu gazu muleniu itp itd ale nie palenia na cylindry nie.


No i ostatnia sprawa
bogata mieszanka malo powietrza
uboga mieszanka duzo powietrza

Tak sie okresla wiec oksreslenia takie za uboga w to czy tamto sa bezsensu.

Spytaj sie mechanika jaki blad wyswietla nr.
Bo takie bledy zazwyczaj nawiazuja do czegos innego.

Np wlasnie ktorys blad mieszanki nawiazuje albo do sondy , albo do regulatora cisnienia paliwa. Poniewaz regulator jest mechaniczny to komp tego nie kontroluje , lecz wywala inne bledy ktore sa zwiazane z tym.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 09:09   #43
wrona25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Zakar nie wiem czy juz naprawileś auto ale widze tu kilkanaście postów wnikania glęboko w elektronike wymyslanie różnych tez a ja mialem te same dokładnie objawy i rozwiązanie opisałem na stronie drugiej tego tematu
wrona25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 16:09   #44
Zakar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Witam wszystkich, wróciłem już z wakacji, więc opisuję.
Problem rozwiązano! długa była ta droga. Przyczyną szarpania a potem problemów z odpalaniem był spadek ciśnienia paliwa wskutek nieszczelności koszyka w którym siedzi pompa paliwa. To nawet układałoby się w całość. Początek tych wszystkich perypetii był taki, że podczas jazdy huknęło coś z tyłu po stronie baku, pomyśleliśmy że to kamień, często tak przecież jest. A to pękł plastikowy dekielek od koszyka pompy przy króćcu doprowadzającym paliwo. Po podpięciu manometru paliwo siknęło bokiem przy tym króćcu. Kupiłem nowy komplet z pompą (kolejną) i auto pali na dotyk, nie szarpie.

To jak się okazuje nie koniec kłopotów z fordem - zapalił mi się check w trasie po 300km. Mechanik który zdiagnozował mi problem z szarpaniem, od razu powiedział, że mam "za mały" katalizator wstawiony (stary się posypał i mam zamiennik) i ponoć ten "nie wyrobi" w końcu. Błąd "P0420 układ katalizatora 1 rząd cylindrów - wydajność" wskazuje na uszkodzony katalizator - tak mi powiedzieli w warsztacie. Człowiek który wstawiał mi zamiennik twierdzi że kata dobiera się na średnicę rury i długość, wstawił 55mm na rurę 50mm, długość ta sama. Więc jak to jest "za mały", w jakim sensie?

Pozdrawiam serdecznie.


PS. Kolega już mnie pytał co było w tym fordzie, bo u niego jest podobnie - mało paliwa > szarpie, dużo paliwa > jedzie, pod górę > szarpie, po płaskim > jedzie, ciekawe...
Zakar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 09:08   #45
Adi84r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2014
Skąd: Bełchatów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Odswieze starego kotleta i opisze co u mnie bylo przyczyna takiego szarpania, dlawienia, gasniecia itd. Otoz ja posiadam focusa 1.6 16v kombi. Pompa paliwa znajduje sie w zbiorniku i jest do niej dostep tylko po zdjeciu owego zbiornika. Mechanik wymienil pompe, poniewaz po podlaczeniu zegara cisnienia przed listwe wtryskowa przy dodawaniu gazu cisnienie spadalo i foczka zdychala. Wymiana pompy nie pomogla wiec mechanicy szukali dalej. Wymieniali co sieda, pieniadze szlyjak woda. Az nagle jeden magik zauwazyl peknieta uszczelke a raczej oring wezyka ktory laczy sie z pompa paliwa i doprowadza je do listwy wtryskowej co skutkowalo tym, ze pompa tloczyla paliwo, a to wracalo spowrotwm do zbiornika. Pierwsze co nalezy zrobic to sprawdzic cisnienie przed listwa wtryskowa. Mam nadzieje, ze komus to pomoze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adi84r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 08:18   #46
Oliszka
ford::amateur
 
Imię: Ola
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Ja właśnie mam ten sam problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłam cewkę zapłonową, wymieniłam świece na oryginalne FORDa, nadal jakoś przerywa.. moze nie tyle szarpie, ale przerywa jak dodaje mu gazu. Nie wiem co może być.. W poniedziałek jadę do mechanika, na co kazać mu zwrócić uwagę?
Oliszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 20:57   #47
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Byłaś może na kompie, jak nie to możesz się odezwać do mnie mogę sprawdzić czy coś pokaże. Czasami jest taki objaw przez czujnik położenia przepustnicy.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2016, 18:28   #48
88pawel49
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: Luboń
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Mój szarpał przy ruszaniu i przyśpieszaniu i pomogła wymiana kabli.
88pawel49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 10:42   #49
danekk
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-10-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Kontrolka check engine i problem z silnikiem

Witam wszystkich. W moim focusie mk1, 2001, 1.6 zetec pojawil sie nagle problem z silnikiem. W piątek jeszcze było wszystko ok, zrobiłem ok 100km na trasie i potem dodatkowo kilka po mieście. Autko mknęło pięknie.

Wczoraj rano jadąc na 3 ok 50km/h auto zaczęło się nagle dusić. Zapaliła się kontrolka check engine i teraz na na 1, 2, 3 się szarpie i krztusi przy dodawaniu gazu. Na postoju silnik brzmi normalnie. Póki co jeździ, jest trochę mulowate no i szarpie. Wiem, ze bez mechanika się nie obejdzie ale może jakieś wstępne diagnozy?

Bump:
danekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 12:12   #50
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas przyspieszania

Kondensator cewki
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.