Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2016, 11:24   #151
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba coś ci sieczkę w głowie zrobiło. Trzeba by poszukać danych ale pewnie 60-80% kredytów frankowych poszlo na mieszkanie w ~50m2.

W latach 2007-2009 kredyty frankowe brali ci, których nie było stać na złotówkowe. I to oni mają dzisiaj problem.

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 13:20   #152
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Mnie oferowano tez kredyt we frankach, dzwoniono 100x dziennie w tamtym okresie.
Poczytalem, odmowilem.

Mamy zabronic alkoholu bo niektorzy przeginaja? Albo reszta ma sie czule dokladac na leczenie marskosci watrobek? Hmmm, w sumie troche na tym polega panstwowa sluzba zdrowia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja uwazam, ze ingerencja panstwa dajaca przywileje waskiej grupie spolecznej kosztem reszty (w formie bezposredniej lub posredniej) jest niemoralna i niesprawiedliwa.

Mozna (i trzeba) gonic banki za kosmiczne spread'y ustalane z palca, za dziwne zapisy w umowach.
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 13:25   #153
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mozna (i trzeba) gonic banki za kosmiczne spread'y ustalane z palca, za dziwne zapisy w umowach.
Z tym się zgodzę, niestety mimo tego ze w państwie obowiązuje prawo i sprawiedliwość banki robią co chcą, najgorsze w tym wszystkim jest to ze My za to (za)płacimy.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 11:27   #154
hacel
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 tDCi 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba coś ci sieczkę w głowie zrobiło. Trzeba by poszukać danych ale pewnie 60-80% kredytów frankowych poszlo na mieszkanie w ~50m2.
No to poszukaj. Znam 1 osobę która brała kredyt frankowy na mieszkanie i kilka na duży dom... ale to może tylko moja sieczka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
...kredyty frankowe brali ci, których nie było stać na złotówkowe...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. baardzo zabawne określenie. Wychodzi na to że byłem bardzo bogatym człowiekiem bo było mnie stać na kredyt złotówkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do problemów... KAŻDY WIEDZIAŁ o ryzyku walutowym ale mimo to połasił się na niższe oprocentowanie licząc na to że wyjdzie do przodu względem złotówki. Póki byli do przodu to ok, ale jak poszło w 2 stronę to pomocy. To jak gra na giełdzie - jest hossa i bessa. Więc sorry, nie żałuję nikogo - każdy brał na własne ryzyko z pełną świadomością i teraz albo gra idiotę albo był i jest idiotą. Bez urazy
__________________
Samochody są dla ludzi a nie odwrotnie
hacel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 11:47   #155
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] rzeczywiście zastosowąlem skrót myślowy ale była to ciągłość wypowiedzi z poprzednich postów. Największy kłopot z kredytami frankowymi mają paradoksalnie najbiedniejsi, których nie było stać na złotówke.

W okresie 2007-2009, zanim KNF wprowadziła wymagania dotyczące liczenia zdolności kredytowej, zdecydowanie łatwiej było dostać kredyt we franku niż w złotówkach. Jego oprocentowanie było znacząco niższe niż złotówkowego więc ludzie zdolność kredytową mieli większą. Jeżeli nie było kogoś stać na kredyt na mieszkanie w złotówkach to często okazywało się, że we franku może kupować 50m2.

Danych poszukam bo sam jestem ciekaw. W dużych miastach (WRO, KRK, WAW) praktycznie wszystkie kupowane 45-55m2 w tamtym okresie były za frankowe. W mniejszych miastach można było kupić z dopłatą "Rodzina na swoim" więc szły plny. W dużych niestety koszt m2 solidnie przekraczał rządowe limity.

PS @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przepraszam za tą sieczkę. Normalnie mi się nie zdarza:/
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 20:39   #156
hacel
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 tDCi 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Spoko, nie jestem drażliwy :-) Mnie tylko wkurza ściemnianie ludzi że nie wiedzieli o ryzyku walutowym. No i dlaczego im pomagać? Mi nikt nie pomagał i nie pytał czy mam z czego spłacać.
No ale żyjemy w kraju gdzie wyróżnia się i pomaga wybranym grupom a nie wszystkim (np 500). Ale mniejsza o to.
__________________
Samochody są dla ludzi a nie odwrotnie
hacel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 20:30   #157
Artur35
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Jakie zdanie? Ludzie są dziwni. Wiem, że przy kredytach walutowych dopiero wielu osobom pojawiała się zdolność kredytowa, albo mieli ją wtedy dużo większą, ale czy ludzie mają pusto w głowach? Kurde… my też długo szukaliśmy kredytu, braliśmy pod uwagę różne opcje. Doradzał nam gość, którego po opiniach wybraliśmy I co? I sami usłyszeliśmy, że przecież przy kredycie walutowym jest ogromne ryzyko kursowe i nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile frank będzie kosztował za rok, a tym bardziej za 20 lat. Zresztą… kalkulacje pokazały, że mimo wszystko i tak kredyt w złotówkach wyszedł drożej niż ten we franku, pomimo ogromnego wzrostu ceny walut!

Ostatnio edytowane przez jvc ; 29-08-2016 o 08:40 Powód: reklama
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 21:31   #158
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Tak mają pusto w głowach ci , którzy teraz płaczą. A może ci , którzy mają w złotówkach i nie płaczą?
Tym bardziej , jeżeli ryzyko walutowe było znane i świadomie ludzie brali ....

Jakbym miał problemy zdrowotne ( nie daj Boże ) i nie będę pracował to mojej żony nie będą się pytać czy ma jak spłacać i czy jej pomóc. Po prostu wezmą mieszkanie i nara
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 06:06   #159
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Gdyby zabrali mieszkanie i nara to jeszcze pól problemu ale bank pewnie sprzeda na licytacji komorniczej za 2/3 wartości a Wam i tak zostałoby z 50.000 franków do spłaty.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 18:28   #160
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach

Znaczy my mamy w złotówkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.