Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2015, 14:37   #101
lewap97
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożysko nie ma prawa szumieć, ani mieć luzu na boki.Jest to część nienaprawialna, tylko wymiana na nowe.Nie jest to skomplikowana operacja, jest opisana na Forum.
Dzięki Salom za potwierdzenie. Zdejmę pasek od klimy, odłączę wtyczkę i pomyślę co z tym zrobić i kiedy zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miłego dnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lewap97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2015, 06:53   #102
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

U mnie jak pisalem wczesniej olej pojawil sie przy srubach od czola sprezarki. Klimatyzacja chlodzi caly czas dobrze a na zewnatrz upaly. Ale zostawilem samochod w warsztacie i pierwsze co zrbil mechanik to dokrecil wszystkie sruby byly luzne. I po dwoch dniach jazy na klimie sprezarka sucha. Czy u kogos tez pomoglo dokrecenie do korpusu i czy to jest wogole mozliwe?
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 13:35   #103
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Tak mozliwe... ale oryginalnie sruby sa lekko dokrecone.
Ale prawdopodobnie pomoze to tylko na chwilke-(może rok...) i wkrotce korozja posunie sie o kolejny ułamek milimetra i dalej zrobi sie to samo.

W tym temacie jest to juz na tyle mocno opisane ze chyba niema sensu opisywać bardziej.

Nie mniej jednak nie wolno na "hama" dokrecać tych srub od spręzarki bo jest ona ustalana i doręcana w taki sposób ze zbyt mocne dokręcenie moze ją uszkodzić-jezeli cos byłoby nie tak z podkładkami dystansowymi które są w szczelinach łączenia korpusów.

przy dokręcaniu powinno sie zwracać uwagę na to czy sprężarka sie nie zaczyna blokować -kręcąc kołem od spręzarki.

Dlatego tym którzy już naprawiali swoje spręzarki... przypominam ze silnik w samochodzie nie służy do mycia... i lepiej dla wszystkich uszczelek i oringów jest to aby były na nim sladowe ilosci olejów smarów i kurzy jak czysta woda.

Bo te przypadłości z rozstrzelnianiem sie spreżarek trafiają sie najczęsciej gdzie woda miała dostęp do sprężarki i spowodowała powierzchniowe utlenianie sie aluminium.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 18-08-2015 o 13:40
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 20:34   #104
wojtasek11
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Sochaczew
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Witam, opiszę swój problem, mianowicie FORD FOCUS MK1 1.6 kombi 2000r tydzień temu byłem nabić i odgrzybić klimatyzację, przed nabiciem komputer pokazał że instalacja pusta, mimo że jakiś czas temu była napełniana, pamiętam, że po nabiciu zaczęło mi się załączać w/w kompresor, i to tak ze potrafił chodzić non stop po odpaleniu klimy, a nie raz się załączał i gasł, pod maską od tego załączania na górze aż zrobiły się ślady jakby były po jeździe po błocie, wydaje mi się, że to od załączania się kompresora z paska się wydostaje czarny osad,i tak się załącza i gaśnie. Teraz po nabiciu klimy to samo jest, podziałała kilka dni, gdzie dobrze chłodziło a teraz leci trochę chłodne powietrze, komputer pokazywał szczelny układ. Czy może to być wina nieszczelności kompresora?? I że dopiero podczas uruchomienia się jego wydostaję się gaz??
Pozdrawiam
wojtasek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 18:11   #105
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Witam Panowie,

mam pytanko odnośnie uszczelnienia sprężarki scroll w fordzie focus mk1 1.6
Otóż zakupiłem już trzecią sprężarkę, niby regenerowane za 400 zł a chyba tylko wyczyszczone,zawsze cieknie ...
Cieknie mi tam na łączeniu korpus, nie leje się ale zawsze zbiera się kropla oleju i rozciera się po dole sprężarki.
Już nie mam sił do tych sprężarek, powie mi ktoś może jak to uszczelnić ? bo czynnik nie ucieka ucieka tylko olej ze sprężarki, a może gość co zakładam mi te sprężarki zalewa za dużo oleju i ucieka ten nadmiar ?
Czy da się jakoś to uszczelnić jeśli tak to czy trudne to jest ? Co muszę wiedzieć i jak to rozebrać, żeby wymienić oring tej obudowy, trzeba zdejmować to koło jeśli to nie uszczelniacz tylko ten oring ?
znalazłem takie uszczelki : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy to będzie pasować ?
Cieknie mi dokładnie jak na tych zdjęciach znalezionych w googlach, wiec to chyba standardowe miejsce wycieku : http://obrazki.elektroda.pl/7052185500_1341002790.jpg
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 12:49   #106
kuras1000
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM PS
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Muszę odkopać temat, gdyż nie znajduję tego co mnie interesuje we wcześniejszych postach. Czy mógłby ktoś podać mi linka do zestawu uszczelniającego bądź samego oring-a uszczelniającego korpus sprężarki w focusie mk1 1.8 TDDi 90 KM z 2000 r. ?
kuras1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 12:59   #107
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Aby kupić odpowiednią część zamienną do sprężarki, to trzeba spisać z tabliczki lub naklejki na sprężarce, bo podanie danych samochodu nic nie daje, bo nie wiadomo jaka spreżarka jest zamontowana.

A stanowczo odradzam samemu dotykania sie do sprężarki, bo aby wymienić uszczelniacze, to może i ją rozkręcisz, ale już zmontować nie dasz rady.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:00   #108
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

a co tam takiego trudnego ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:36   #109
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Expert, to i zegarek złoży, a przeciętna osoba może mieć trudnosc.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 20:06   #110
jack155
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Nie ma nic trudnego. Trzeba tylko robić obroconą i postawioną na sprzęgle . Wtedy nic nie wypadnie a oring jest na wierzchu. Pozdrawiam
jack155 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.