Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2016, 22:04   #3121
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Mnie często migają te światła HUD, gdy dynamicznie jadę w stronę wysepki na środku przejścia dla pieszych. Raz nawet chyba zaczął hamować i nawet się zacząłem zastanawiać czy aby nie walnąłem bokiem koła w tę wyspę. :-/ Działania ACS jeszcze nie widziałem, a miganie widzę często w zupełnie dziwnych dla mnie sytuacjach, ale to pewnie efekt tego, że ustawiłem czułość na wysoką.
Podobnie dziwnie działa CTA - liczba fałszywych alarmów jest spora: słupy w garażu, ściany w garażu, inne zaparkowane auta.
Mam nadzieję, że nie zignoruję tych ostrzeżeń, gdy na parkingu przed będzie z boku nadjeżdżał tir. ;-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 01:07   #3122
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Pokazuje też wyprzedzone auto po prawej stronie. Czyli można zorientować się, kiedy powrócić na lewy pas po wyprzedzeniu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 20:01   #3123
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał antrobius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BLIS - kiedy samochód jest po lewej lub prawej stronie w strefie niewidocznej - diody zapalają się. Kiedy włączę kierunkowskaz w stronę, z której LED świeci, zaczyna on pulsować.
Tak jest u mnie.
U mnie diody świecą się w sposób ciągły pomimo włączonego migacza - zgłoszę to podczas rocznego przeglądu.

ACS - włączył mi się raz, gdy podczas wjazdu na rondo poprzedzający samochód zatrzymał się nagle. Aż żona się zdziwiła co ja wyprawiam. Wstępną aktywację miałem 2 razy, gdy przyhamował mnie przed autem skręcającym w boczną ulicę.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2016, 21:17   #3124
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Drugi ASO wymiękł z tym BLISem.

eksar - nie chciało by Ci się prędzej tego zgłosić w jakimś ASO?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 06:20   #3125
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

To raczej nie jest kwestia braku chęci, ale raczej braku czasu. Najpierw muszę się jednak dowiedzieć czy na serwis leasingodawca wyśle mnie do ASO czy innego serwisu.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 06:23   #3126
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Leasing raczej nie patrzy, gdzie serwisujesz auto. Nie patrzy czy w ogóle serwisujesz. :-) Chyba, że to "fordowski" leasing.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 19:08   #3127
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dziś rozmawiałem z kimś z FORD Polska w sprawie mojego suba i BLISa. W kwestii suba Pani z FP po konsultacjach z działem handlowym stwierdziła że sub jest zabudowany w prawej bocznej ścianie w bagażnikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ją uprzejmie poinformowałem, że w taki sposób sub jest zamontowany w kombi i HB a nie w hybrydzie (sedanie). Swoją drogą chciała mój vin to nie wiedzieli o jakim aucie mowa? Poszła jeszcze raz się konsultować z działem handlowym ale już się nie odezwałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejny dowód na to że te łosie nie wiedzą co sprzedają. Tak z ciekawości dziś looknąłem Vignale sedan z connectivity a więc też powinien mieć suba i.....nie ma. Jest identycznie rozwiązanie jak u mnie. Dwa owalne głośniki z tyłu. Dodam, że ten Vignale nie był hybrydą tylko diesel. Potwierdza się moja teoria, że sedany MKV tego suba nie mają - jak na razieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do BLIS to jakiś "miszcz" z FP poninformował tą Panią z infolinii, że mieli przypadki takie w których dioda w lusterku tylko świeci i to jest prawidłowe. Odesłałem zatem Panią do instrukcji a także poinformowałem że przez dwa dni u mnie dioda migała a ponad to dwa bliźniacze auta też mrugają i Focus od znajomego także. Ogólnie patent Forda jest taki że ma mrugać. No i w tym temacie też ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może jutro coś mi powiedząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Założę się że z tym subem mają mocną zagwozdkę bo dopiero to chyba do nich dotarłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 22:53   #3128
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leasing raczej nie patrzy, gdzie serwisujesz auto. Nie patrzy czy w ogóle serwisujesz. :-) Chyba, że to "fordowski" leasing.
Auto firmowe - więc muszę serwisować, gdzie mnie skierują.

Niemniej jak będę miał czas to pomęczę serwis, gdyż osobiście denerwują mnie takie tematy. Za BLISa FORD chce niemałej dopłaty, a jak nie działa zgodnie z instrukcją to nie ma komu to naprawić. Do tego dochodzi Sub w hybrydzie itd. I można tak wymieniać
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 19:41   #3129
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

eksar - nie tylko w hybrydzie. Sedan Vignale ma tak samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś ktoś mi powiedział, że sposób działania tego BLIS można "przypadkiem" zmienić poprzez włączenie/wyłączenie czegoś na SYNC. Moim zdaniem to wysoce prawdopodobne ponieważ sam system działa ok i pewnie dlatego w ASO komputer wskazuje że działanie jest prawidłowe. Mam ambicję udowodnić tym kolesiom z FP jacy są daremni. Dziś zadzwonili do mnie z FP i po pierwsze nadal mówią że suba mam bo tak wynika z VINu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak stwierdził inzynier z FPGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Jutro mam jechać do dealera aby zrobił foty i oględziny na okoliczność braku tego suba. To że dealer ma bliźniacze auto i suba tam nie ma to według FP nie ma znaczeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To że wszystkie inne hybrydy nie mają też jakby zostało przemilczane a jakby chcieli to w Bemo w Wa-wie jest hybryda z Connectivity czyli powinna mieć suba. Ten sam inżynier stwierdził że w normalnym działaniu BLIS nie mruga w żadnej sytuacji. Czyli......moje auto działa poprawnie a wszystkie inne (te co mrugają) są zepsuteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalnie dramat z tym inżynierem Forda. Ponoć Ford Polska napisał do centrali w Kolonii ponieważ pewnie się zorientowali że co się dzieje. Problem jest nie tylko w hybrydach ale we wszystkich Vignale sedanGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 19-05-2016 o 19:43
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 20:05   #3130
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał eksar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto firmowe - więc muszę serwisować, gdzie mnie skierują.
Leasingodawca nigdzie Cię nie skieruje, nawet jeśli to leasing "Forda" czyli Getin Banku. Piszesz, że masz samochód firmowy, rozumiem, że firma w której pracujesz wzięła w leasing Mondeo. To więc ona jako użytkownik powinna zadbać o obsługę samochodu, to w umowie leasingu jest jasno określone.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.